be so happy that when others look at you they become happy too

interesting

Time management | Moje tipy

15. února 2017 v 20:34 | Eli
Dneska jsem se rozhodla napsat po hoodně dlouhé době o něčem jiném než o čtení. Ups. Leze mi to přes hlavu.
Poslední dobou se hodně snažím organizovat si čas tak, abych stíhala dělat všechno, co dělat chci, protože to se mi dříve moc nedařilo. A jak tak nad tím přemýšlím, zjišťuji, že předtím jsem opravdu dělala v plánování spoustu chyb. A tak jsem se rozhodla napsat článek na toto téma. Možná bude pro někoho užitečný a začne si svůj čas organizovat efektivněji ;).
Výsledek obrázku pro time management tumblr
Picture

Diář, to do listy, plány

Jelikož chodím do školy (překvapivě), můj diář plní pouze výčty různých úkolů, písemek a zkoušení. Nevím, jestli jsem v tomhle divná, ale nikdy diář prostě neotvírám doma (k čemuž teda asi je, že). Každý den, když ve škole do diáře zapisuji něco nového, přečtu si, co mám na další den a nedělá mi problém si to zapamatovat. Samozřejmě netvrdím, že tímhle způsobem na nic nezapomenu, ale to se opravdu nestává moc často, a když už, většinou se jedná o nějaké maličkosti, jako například že zapomenu na úkol z angličtiny, což se dá v pohodě dořešit ve škole.
Proč to tady rozebírám... asi jste pochopili, že různé úkony, které chci provést doma, například vyvenčit psa, napsat článek a podobně si vůbec nikam nezapisuji, a pak se divím, že chudák pes se nikam nepodívá a na blogu vyjdou dva články za měsíc. Pokud nemám činnost nikde napsanou, nemám vůbec tendenci ji splnit. Jsem na mobilu, hraju hry atd. a někdo mě musí několikrát upozornit, abych vůbec šla něco dělat. Rozhodla jsem se tedy začít si úkony, které chci/potřebuji/musím udělat, někam psát.
Dříve už jsem párkrát zkusila měsíční to do list, kam jsem si zapsala věci, které chci udělat za určitý měsíc. Rovnou vám říkám, že to byla opravdu blbost, protože jsem si tam schválně navymýšlela milion věcí, které vůbec důležité nebyly, ale mně přišly zajímavé. A taky, přiznejme si, měsíc je hrozně dlouhá doba. Na jeho konci už jsem stejně nevěděla, co jsem vůbec udělat chtěla. Takže měsíční to do list pro mě ne.
Vyřešila jsem to menšími to do listy a zatím se mi to vyplácí. Teda, po pravdě to zatím provozuji většinou v hlavě, ale například na víkendy si seznam, co musím udělat, opravdu dělám. Napíšu tam důležité věci, jako třeba ,,vyklidím morčatům", ,,vezmu psa na 2 procházky" anebo ,,zaleju kytky". Většinou si udělám událost v mobilu a postupně si činnosti, které jsem udělala, označuji smajlíky. Lépe mě to motivuje a jsem na sebe pyšná, když mám v neděli večer celý seznam osmajlíkovaný. Seznamy v hlavě si dělám každý jednotlivý den v týdnu. Většinou už mám v neděli představu, co tak každý den budu muset udělat, a vždycky si to v hlavě zkonkretizuji večer předtím, když jdu spát. Takže než dneska večer v posteli usnu, projdu si v duchu celý zítřejší den a utvořím si kostru toho, jak asi bude vypadat mé zítřejší odpoledne.
Související obrázek

The best of just girly things ♥ I.

22. října 2016 v 16:49 | Eli
Just girly things určitě všichni znáte, a tak nemusím vysvětlovat o co vlastně jde.
Na YT najdete spoustu Just girly things in real life, což jsou videa, která JGT spíše zpochybňují a ,,udávají na pravou míru", jak to vlastně vypadá v realitě.
Jsem jediná, na koho JGT hrozně moc sedí? Prostě absolutně skvěle poskládané pravdy a fakty o holkách...
Takže tady v tomto článku a možná ještě v nějakých, které budou následovat, vám představím své nejoblíbenější.
Google Image Result for http://s5.favim.com/orig/54/justgirlythings-laugh-quote-summer-Favim.com-533009.jpg:
Picture

Co udělat, než začne škola ☼

25. srpna 2016 v 10:16 | Eli
Tak jo, musíme si to přiznat. Škola pro většinu z nás začne už příští čtvrtek a je na čase se na tu atmosféru trochu připravit.
Já osobně se od tohohle týdne do školy docela těším, protože už mě opravdu nebaví být doma a nic nedělat. Už dokonce i čtení pro mě není tou nejlepší zábavou, těším se na kamarády, dojíždění, vstávání...prostě na všechno. Však ono tě to přejde.


A jelikož já jsem takový člověk zodpovědný a organizovaný, dala jsem dohromady seznam věcí, které musím(e) udělat, než škola začne.

  • Nařídit/přeřídit si budíky
Já na prázdniny budík nemám, ale do školy bych se bez něj asi nevzbudila.

  • Změnit režim spaní
Tipuji, že nejsem jediná, kdo chodí spát relativně pozdě (u mě opravdu relativně) a ráno si přispí (v mém případě tak do sedmi osmi). Ale do školy musím vstávat v šest, takže budu muset poupravit svůj režim spánku, začít chodit spát dřív a snažit se vzbouzet se alespoň do půl sedmé :D. A hlavně, zkuste ten poslední týden moc nepařit a spíš spát co nejvíc, abyste měli naspáno dopředu ;).

Picture

School trip | Balím...

4. června 2016 v 19:55 | Eli :)
Dneska tu bude takový radicí článek...
Jelikož jedeme příští týden na školní výlet a já si všechno musím promýšlet takhle předem, rozhodla jsem se udělat článek, kde bych Vám poradila, co je důležité si na takový trip zabalit. A taky co je naopak zbytečné...
Jedu už na třetí výlet, co jsem na nové škole, kde vždycky jezdíme na minimálně dva dny, což bylo pro mě něco úplně nového po prvním stupni základky. A taky to tak vypadalo. Mám pocit, že vloni a předloni jsem měla sbalené absolutní kraviny a důležité věci mi chyběly. Proto taky dělám tento článek, kde shrnu své tipy a poznatky, po tom co jsem minulé dva roky strávila klepoucí se zimou, ale samozřejmě s více páry nepotřebných bot ! :D
Počítejte s tím, že článek počítá se spaním na jednu noc, túrou cca 5 km a nějakou odpolední zábavou. Odjíždíme první den ráno, vracíme se druhý den cca v 16 hodin.

Tipy na dárky pro kamarádky ☼

5. dubna 2016 v 20:02 | Eli :)
Ahooj !
Tak dneska jsem tu s článkem tipy na dárky ☼
Určitě to znáte, necháváte to na poslední chvíli s tím, že určitě pár dnů před oslavou seženete něco závratného. Pak vám ale nějak schází inspirace... Jsem tady proto, abych vám jí dodala !

Nuda, nuda, nuda aneb co dělat když jste nemocní

25. ledna 2016 v 11:39 | Eli :)
Taakže, pokud jste četli minulé články, víte, že ležím v posteli s antibiotiky a nemám chuť vůbec nic dělat.
Na druhou stranu mám ale i světlé chvilky, kdy mě jen ležet nudí. Máte to taky tak, když jste nemocní ?
Tak mě napadlo napsat článek na téma : Co dělat, když jste nemocní :)
Jdeme na to !

Připravovat se v lednu na léto ?

17. ledna 2016 v 19:25 | Eli :)
No není to trochu uhozené ? Připravovat se v lednu na léto ? Ale až si přečtete celý článek, pochopíte, a možná také vyzkoušíte ;)

Péče o rty v zimě

17. ledna 2016 v 18:41 | Eli :)
Pořádná zima začala s novým rokem a já letos pořádně trpím na popraskané rty.
Jak takovým problémům předcházet, abyste neskončily jako já ?
Mám pro Vás pár rad.
C.Č.
 
 

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)