be so happy that when others look at you they become happy too

Když je krize aneb květen 2018

10. června 2018 v 19:36 | Eli |  diary notes
Květen (až na jeden týden) moc záživný nebyl. Tím jedním týdnem myslím pobyt v Anglii a Belgii, o němž byl minulý článek, a který jsem si neskutečně užila. Tak moc, že když jsem se vrátila, jakobych se nemohla vůbec navrátit do svýho zaběhnutýho života. Byla jsem mrznutá, nešťastná, unavená, neschopná... přišla krize.
A o tý tady dneska budu krátce psát.
Výsledek obrázku pro girl fit tumblr Výsledek obrázku pro may lettering Výsledek obrázku pro girl sad tumblr
Jsem si opravdu jistá, že to začalo tím návratem z Anglie. Tam jsem měla týden žádný učení, běhání, cvičení, no stress. Týden chození po anglických ulicích, sen. Vrátila jsem se v úterý večer, celkem v pohodě, ani ne moc unavená. Ale druhý den to začalo. Dopisování poznámek, navíc mě další den čekal test z biologie asi na 20 stran. Nic nemožnýho se naučit, ale pro mě v tu chvíli peklo. Usnula jsem u toho. Fakt. To už se mi předtím stalo, taky u biologie, ale to jsem to zvládla levou zadní. Tentokrát jsem byla ráda, když jsem to jednou dočetla do konce a pak už jsem se na to vykašlala. Můžu být ráda, že mám ve škole takový skvělý spolužačky, který mi půlku testu nadiktovaly.
V pátek jsem si zacvičila a myslela jsem si, že tím je krize zažehnána. Bylo mi skvěle, zaplavily mě hormony štěstí a já jsem si říkala, jak je všechno ok. Druhý den jsem šla běhat, na to jsem se opravdu těšila. V Anglii jsem jen závistivě pozorovala běžce, který si to tam štrádovali podél Temže, a už jsem se nemohla dočkat svojí soboty.
A pak skončil víkend a moje krize byla jako mávnutím kouzelného proutku zpátky. Myslela jsem si, že o víkendu dospím, co jsem nenaspala v Londýně. Spala jsem v sobotu i v neděli po dopoledních i odpoledních, to se mi snad nikdy nestalo, ale ono to nestačilo.V pondělí s dalším učením se (tentokrát na chemii) jsem to opět zalomila.
Navíc jsem kromě běhání nic necvičila. Spíš jsem se místo toho ládovala čokoládou a prostě proč bych cvičila, když nemusím, že jo? Ve středu jsem si teda řekla, že už odpočívám dlouho a měla bych zase začít, tak jsem si pustila 30 minutové cardio od Popsugar a málem jsem umřela (fakt!). Bylo to mega náročné, lilo ze mě, nemohla jsem popadnout dech. A to mi upřímně opravdu otevřelo oči. Takhle náročných pro mě dřív moc videí nebylo, jediným vysvětlením bylo to, že moje tělo už si prostě odvyknulo na tu námahu. Pá dnů necvičení, únavy, depky, se začínalo podepisovat i na mém těle a já si konečně uvědomila, že takhle to přece nechci. to nestačilo.
Od pátku 1. června jsem si naordinovala nový start, který jsem dodržela a už jsem zase ve svých starých kolejích. Jsem šťastná, jsem plná energie (to ne vždy :D), ale hlavně jsem za docela krátký čas překonala svoji snad první větší krizi.

Tímhle chci říct... pokud tohle čte někdo, kdo si zrovna krizí prochází: Buďte v klidu, je to úplně ok. Každý se jednou prostě zadrhne a říká si: ,,Musím vlastně dělat tohle všechno? Musím se dřít? Stojí mi to za to?"
Jo, stojí! Říká ta, která se z krize vrátila!
Klidně si pobrečte, klidně si tu čokoládu dejte, ale vraťte se. A vraťte se co nejdřív to bude možný.
Cvičení je těžký, co si budem, ale opravdu chcete zahodit všechno, co jste za několik týdnů nebo měsíců vybudovali, jen proto, že se vám nechce? Ano, já jsem nad tím přemýšlela, co kdybych prostě přestala cvičit, však by se svět nezbořil, nebo jo? Ale cvičení je něco, co jsem si oblíbila, co mě nakopává, co mi zlepšuje dny, co už ke mně prostě patří a spousta lidí to o mně ví. 10 měsíců jsem si budovala tuhle základnu, kterou jsem během dvou týdnů skoro rozbořila. Ale teď jsem zpátky, opět přidávám cihly a kupodivu mi to pořád stojí, možná ještě pevněji než předtím. A jo, o tom to je. Překonat krizi, vrátit se silnější.
Takže vy s krizí, překonejte ji. A vy, kteří jste ji třeba ještě neměli, uvidíte, že se časem objeví. Za pár týdnů, měsíců, let...ale přijde a bude to těžký, ale nenechte se srazit na kolena. A když se necháte, tak vstaňte silnější než dřív!
Související obrázek
Vaše Eli ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi happy?

Ano! 100% (32)

Komentáře

1 Jajinka Jajinka | Web | 11. června 2018 v 9:33 | Reagovat

Já taky push upky nerada, přesně jak píšeš - je to takový falešný. Bála bych se pak před klukem svlíknout, že bude čekat kdoví co :D
Jinak těm tabletkám já věřím jen tak 50:50. Tuším, že něco málo mohou zvládnout, ale rozhodně ne tolik jako by zmákla plastická operace. Kdyby jo, tak to by pak byl obrovský boom :D Ale já fakt toužím jen po malém vyplnění.
Jinak já ted necvičila asi měsíc, nemohla jsem po operaci a ještě si tak týden nebo dva počkám. Pak ale začnu, ale jen mírně - bříško a zadek.

2 B. B. | Web | 11. června 2018 v 20:50 | Reagovat

To je ale skvělý článek a souhlasím!
Vždycky by se člověk měl vrátit, každý někdy spadne :)).

3 cincinety cincinety | Web | 12. června 2018 v 10:09 | Reagovat

Pravda. Kríza skôr či neskôr príde a treba s ňou bojovať, nesmieme sa vzdať svojich plánov a snov

4 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 12. června 2018 v 15:58 | Reagovat

Super motivační článek! Nejdůležitější je, že si našla sílu vrátit se zpátky, jsi hvězda!!

Na každého to občas příjde a může to trvat měsíce. Ale je to normální, hlavně zachovat chladnou hlavu a pomalu se vrátit. :)

5 Tessa Tessa | Web | 12. června 2018 v 23:56 | Reagovat

To je tak hezky napsané! A takhle to funuguje se vším :). Nevzdávat to, vždycky budou slabé chvíle, ale ty nesmí překazit ty světlé.

6 Lucka Lucka | Web | 14. června 2018 v 7:17 | Reagovat

Souhlasím, krize přijde a zase odejde. :-) Nemá cenu se tím stresovat. :-)

7 Adela Adela | Web | 29. června 2018 v 14:17 | Reagovat

Takovouhle krizi jsem už několikrát taky zažila a naprosto s tebou souhlasím, že jak nečekaně přijde, tak i nečekaně odejde. Bohužel já si to třeba v tý chvíli (asi jako většina lidí) neuvědomuji a přijdu si k ničemu... Nejhorší na tom je, že nikdy nevíš, kdy ta tvoje krizová "chvíle" skončí, protože to vůbec chvíle být nemusí. Je ale super, že ty ses přes to dostala, jseš zpátky, určitě v plné síle a já ti přeju hodně štěstí v překonávání podobných krizí (a nebo ještě lepší přání - ať se ti takovéhle krize úplně vyhýbají, ale znáš to, člověk v životě potřebuje takovéhle stavy, protože tě zase posunou dál) Měj se! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)