be so happy that when others look at you they become happy too

Leden 2018

Leden 2018

31. ledna 2018 v 18:19 | Eli |  diary notes
Ahoj :)
Rozhodla jsem se, že začnu psát články o měsíci, který právě uplynul. Popíšu co se mi povedlo, co třeba naopak ne, zkrátka co jsem celý měsíc dělala. Věřím, že mi to pomůže si tak nějak sesumírovat jak třeba pokračuji ve svých cílech.
Kdysi jsem si už zkoušela psát deník, ale nevydrželo mi to dlouho. Žiju totiž v takovém strachu, že můj deník někdy někdo objeví a to bych nechtěla. Na blogu se cítím přece jenom bezpečněji, takže proto tato série vznikla.
Články budu zařazovat do rubriky diary notes, protože mi tam tak přirozeně pasují.
Mimochodem, tohle je po dlouhé době článek, který nevychází v neděli, jestli si toho někdo všimnul :D
Související obrázek Související obrázek Výsledek obrázku pro girl winter tumblr
Picture

Strašná spousta tipů na knížky

28. ledna 2018 v 15:11 | Eli |  books
Ahoj!
Po dlouhé době vydávám článek o knížkách a musím uznat, že mi to chybělo :)
Poslední knižní článek byl v září (fakt?), takže teď se vrátím trochu do minulosti a napíšu něco malinko ke skoro každé knize, kterou jsem přečetla od září až do koncem minulého roku.
Asi pomilionté připomínám, že pokud hledáte nějaké tipy na knížky, tak celoročně můžete hledat inspiraci ve všech Knižních výzvách v menu ←, kam přidávám každou svoji přečtenou knihu.
Související obrázek
Picture

Moje problémy s jídlem

21. ledna 2018 v 10:32 | Eli |  writing
Přijde mi, že jsem si v poslední době trochu začala "hrát" na fitness blogerku, která cvičí, žije zdravým životním stylem a je tu jenom proto, aby vám radila, jak tohle máte provozovat taky. Jenže to nejsem já.
Když mi někdo z vás pod minulý článek napsal, že by si rád přečetl nějaký můj pěkný jídelníček, uvědomila jsem si, že je načase, abych se pochlubila tím, že můj vztah s jídlem je poněkud komplikovaný. A v hloubi duše doufám, že se tady najde někdo, kdo to má podobně a mohl by mi nějak pomoct.
Výsledek obrázku pro healthy food quotes
Nevím přesně, kdy to začalo, ani jak to začalo. Ale nejspíš vím proč.
Už odmalička trávím neuvěřitelnou spoustu času u svých prarodičů. Bydlíme ve stejné vesnici, chodím tam každý den a každý víkend tam spím. A každý víme, čím jsou babičky proslulé. Jejich největší starostí je to, zda od nich odcházíte dostatečně nasycení. Zda jste u nich byli s jídlem spokojení. A zda si to jídlo dáte příště znova. Moje babička, ale ani děda, nejsou jiní, a jelikož jsem jejich první vnučka, tak se to u mě tak nějak násobilo. U babičky se mnou bylo (a je) zacházeno tak, že doma prostě vůbec nejíme, že musím tu návštěvu využít naplno a nacpat do sebe co nejvíc jídla, abych byla najedená alespoň do příští návštěvy. Ale jakého jídla! Asi chápete, že zdravá strava to rozhodně není.
A tak jsem celé dětství prožila jedením smažáků s hranolkama, polívek z pytlíku a čokoládových tyčinek. Protože to bylo to, co mi chutnalo, a prarodiče pro mě chtěli přece to nejlepší.
Pak se stalo to, že jsem začala chodit do školy a tam se logicky na mém talíři ocitly úplně nové věci. Zelenina, omáčky, maso na různé způsoby... Ale zkuste si takové dítě naučit jíst něco nového, na co není zvyklé odmalička. Asi jste pochopili, že jsem se žádné té nové věci ani nedotkla a většinou odnášela plné talíře jídla.
Picture

Co cvičím | Tipy na workouty

14. ledna 2018 v 21:36 | Eli |  sports & motivation
Fitness lifestyle se pomalu ale jistě stává součástí mě samotné, a proto logicky bude přibývat i fitness článků tady na blogu. Jelikož i vy, moje čtenářky, jste teď převážně z cvičících a hubnoucích končin, doufám, že vám tímto udělám radost.
Taky bych byla ráda, pokud byste mi dolů do komentářů napsali, jaké články na toto téma byste chtěly, zda takovéto obyčejné tipy na cvičební videa, nebo třeba tipy, jak začít, motivační články, něco o jídle a zdravém životním stylu celkově...budu vděčná za každý tip, protože tím teď opravdu žiju a nic mi neudělá větší radost než to, že se i vy o to zajímáte a budete mít z mých článků radost :)
A teď už konkrétně k dnešnímu článku. Jedny tipy na cvičící videa jsem už dávala zde, ale od té doby se můj repertoár celkem změnil a objevila jsem spoustu nových YouTube kanálů a stylů cvičení, které mě oslovily, takže jsem se rozhodla se s vámi o to podělit :)
V tomto článku popíšu, co jsem cvičila od 1. do 14. ledna a vložím vám sem konkrétní videa.
Výsledek obrázku pro girl workout tumblr
Picture

Knižní výzva 2018

1. ledna 2018 v 13:48 | Eli |  books
Máme tu nový rok a s ním i novou knižní výzvu!
Já i letos zůstanu věrná té od Ells a vrhnu se na ni již potřetí!
Pokud toužíte po nějaké knižní inspiraci, můžete se podívat do menu ← a prokliknout se na všechny knížky, které jsem přečetla v roce 2016 a 2017 (a že jich bylo :D).
S přibývajícími roky přibývá i práce ve škole a čas na čtení naopak ubývá, takže nejspíš se počet knih, které letos přečtu, opět sníží. Já ale nezoufám, protože nejde o kvantitu, ale o kvalitu a doufám, že se mi povede narazit na samé skvělé knihy. Z tohoto důvodu si tedy letos nedávám určitý počet, ale budu je prostě vypisovat a na konci z toho vzejde nějaké číslo.
Doufám, že i letos občas vyjde článek s minirecenzemi na knížky, který v minulosti vycházel pravidelně každý měsíc. Tento formát článků mě bavil, ráda jsem se s vámi podělila o své oblíbence, ale pokaždé mi nevyšlo najít si na konci měsíce čas, a tak tyto články pomalu vymizely. Dejte mi tedy do komentářů vědět, zda byste o tento typ článků měli zájem a já se podle toho budu snažit něco vymyslet!
Přeji vám všem krásný rok 2018 plný skvělých a nezapomenutelných knih! ♥
Picture
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)