be so happy that when others look at you they become happy too

Jak mi to (ne)jde v prváku

13. října 2017 v 18:45 | Eli |  writing
Ahoj!
Bohužel už nějaký ten pátek se tady na blogu neobjevil nový článek. Myslela jsem si, jak mě škola omezí jenom trošku, přestup na vyšší gympl nebude moc velký záhul, všechno půjde jako po másle. No dobře, samozřejmě jsem si myslela, že to bude těžký, ale takhle? Někdy mám pocit, že si nemám čas si ani dojít na záchod.
Související obrázek
Chytli jsme celkem dobrý učitele, to se musí nechat. S některýma už se známe z minulých roků, jiný pro nás byli úplnou novinkou. Většina z nich je fajn, ale samozřejmě se najde pár těch, kteří vám dokážou pořádně zatopit pod kotlem. Ale nikdy v životě nebudou všichni okolo vás sluníčkoví a milí, takže jsem se s tím už nějak smířila.
Co se týče třídního, tak to je pecka. Poprvé ve svém životě mám za třídního chlapa a je skvělej. Dostali jsme ho na matiku, z čehož teda byla skoro celá třída nakrknutá a vyděšená v jednom, protože, abyste pochopili, my nejsme moc matematická třída, dá se tak říct. I naše minulá třídní byla matikářka, takže ti antimatematici se těšili, až se jí zbaví. Bohužel si moc nepolepšili, spíš naopak. S minulou třídní jsme jeli přesně tak rychle, jako ti nejpomalejší. Těm se to všechno muselo pětkrát vysvětlit, než to pochopili, a samozřejmě paní učitelka se jim snažila co nejvíc pomoct. Teď je to úplně naopak. Jedeme podle těch nejrychlejších a i já, která jsem vždycky z matiky měla jedničku, občas tápu. Testy jednoduchý nejsou, ale myslím, že když se prostě budu snažit, dokážu si tu jedničku z matiky nějak vyrobit.
Učení je hodně. Testy jsou na čím dál tím víc stránek, zkoušení má těžší kritéria, a hlavně se zkouší víc a víc. Září a začátek října pro mě byl právě ve znamení zkoušení, protože to je to nejlepší, co můžete na začátku roku udělat - nechat se dobrovolně. Protože pak ve zbytku pololetí se můžete smát svým spolužákům, kteří se hrůzou krčí za lavicí, jestli je náhodou nevytáhne. No a vy jste v bezpečí. Nejlepší pocit na světě. Takže už jsem byla z dějáku, biologie, zemáku i chemie. Co se týče jazyků, tam to moc neřeším, když mě vytáhne, tak to prostě nějak dám.
Zatím mi vychází samý jedničky a jedna dvojka (předtím to byla trojka :D). Ale musím říct, že někdy od poloviny září přežívám od víkendu do víkendu. Každý, opravdu každý den se něco psalo nebo jsem se učila na zkoušení. Fakt strašný. Dvakrát v týdnu máme do čtyř, takže jediný, co chci udělat po tom, co přijdu domů, je lehnout si a spát.
Paradoxem je, že nejvíc z týdnu se těším na tělák. Protože na ten se nemusím nic učit a odpočinu si tam od toho neustálýho psaní poznámek. A to jsem tělák vždycky nesnášela. Ještě loni. Teď ho miluju.
Učení neleze na mozek jenom mě. Všichni skuhrají, stěžují si, jsou zničení ze svých průměrů 3+. Moje dvě kámošky, většinou taky jedničkářky, si už obě připsaly na konto čtyřku z diktátu a obě mají na celý pololetí o zábavu postaráno. No a ti ostatní, ti se radují, že nepropadají. Je to nářez.
Výsledek obrázku pro tired ofschool tumblr
No a jelikož už jsme v prváku, je nám patnáct, začínáme taky trochu zlobit. Teda spíš ti okolo mě, já se zatím v tom všem moc neangažuju.
Když jsem byla mladší, vždycky jsem si myslela, že budu taková ta, co nikam s ostatníma nechodí, nepije, neflirtuje s klukama....asi chápete, že je to jinak. Víno vůbec nezní špatně, těším se na nějakou diskotéku, kde budu moct všechno hodit za hlavu, no a taky si často máme co říct s jedním klukem. Všichni, kteří vidí, že se spolu bavíme nějak víc, mě od toho odrazují, protože na instagramu si srdíčkuje příspěvky s jinýma holkama a každej to ví. Ale já taky. Jenom mám prostě chuť si užít trochu srandy. Jelikož vím, že s tímhle klukem bych nikdy nic mít nedokázala. Ale něco jako projevení zájmu od kluka je pro mě úplnou novinkou, takže si to prostě užívám. Má to štěstí, že je první, který nějaký zájem má, protože jinak bych ho asi odpálkovala. Blbý je, že si mě furt všichni dobírají, třeba minulý týden k svátku mi jedna holka přála tohohle kluka...:) No znáte to, pubertální problémky.
Nejsem rozhodně jediná, která má nějaký záležitosti s klukem, jedna kámoška je slepě zabouchnutá do maturanta, druhá jde zítra na rande, s kým neřekla... A s tou třetí alespoň stalkujem hezký kluky na instagramu a třeba minulý týden jsme se dozvěděly, že Brandon Flynn z 13RW je gay. Srdíčko zaplakalo. No znáte to, pubertální problémky. :DD
Tak jo, tohle je asi všechno, co ze sebe dokážu teď vyplodit. Chtěla bych si připravit ještě další článek, když mám teď chvíli čas. Uvidím, jak to bude v dalších týdnech, ale budu se snažit alespoň trochu věnovat blogu. :)
A jak zvládáte školu vy? Mile ráda si počtu, jak se taky (m)učíte!
Vaše Eli ♥

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Jsi happy?

Ano! 100% (25)

Komentáře

1 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 18. října 2017 v 6:58 | Reagovat

Jo jo, taky umírám. :D Ale kromě fyziky to všechno celkem jde. Už jsem se smířila s tím, že samý jedničky prostě mít nebudu a momentálně jsem šťastná za 4 z testu z fyziky, protože většina lidí měla za 5.. Ale chci to změnit, nechtěla bych jenom prolézat. Kéž by šlo učení stejně dobře, jako cvičení.. :D :D Držím palce, drž seee! <3

2 Loluo Loluo | Web | 22. října 2017 v 14:01 | Reagovat

Výhoda toho, že se píše hodně testů je taková, že i když několikrát dostaneš blbou známku, máš šanci to vybrat. Náš třídní nás má na dějiny umění a test píšeme jednou za 2 měsíce s tím, že ho měsíc opravuje, potom prohlásí, že všechny ztratil a že si ho napíšeme znova, popř. nám dá známky od oka:D (výhoda pro mě, protože se máme rádi, ale takhle by to fungovat nemělo)

Komplexně končíváme 3x týdně o půl paté, jednou o hodinu méně a v pátek kolem oběda - važ si volného času, fakt. Pořád ho bude méně a méně.. člověk si pak říká ,,co jsem sakra dělal, vždyť jsem měl před dvěma lety ještě tolik volna.":D

Před měsícem jsem přecházela ze zdravotních důvodů na jiný obor, takže v tom budu ještě tak půl roku lítat. To prostě nechceš:D někdy se mi zasteskne a říkám si, jestli by mi nebylo lépe na gymplu, kde mají víceméně všichni stejné předměty a když se tomu aspoň trochu věnuješ, nějak to zvládáš.. ale to jsou stejně idealizované představy. Ve skutečnosti bych na gymplu brečela, že po mě chtějí znát všechno, a tak máš u mě obdiv, že tam jsi:)
Než se člověk ustálí a zvykne si, hodně věcí se nepovede úplně jak by chtěl, ale to se časem vybere a hlavně neklesat na mysli. Když máš fajn kolektiv a dobré lidi okolo sebe, škola je mnohem příjemnějším místem:)

3 Erin Blood Moon Erin Blood Moon | Web | 23. října 2017 v 19:48 | Reagovat

Ještě, že mám inv. Důchod od 18 let

4 Elis Elis | Web | 28. října 2017 v 19:17 | Reagovat

Já jsem úplně mrtvá :D! Přestoupila jsem s vidinou toho, že to bude vše stejné, občas otevřu sešit, hodně toho pochytím z hodiny a vše bude oká. Jenže nastal bum, přijdu domů, jdu se učit, věnovat se příteli a kamarádům také chci. Focení, jelikož je to můj koníček jsem začala zanedbávat s strašně mě to mrzí.
K tomu se přidaly zdravotní komplikace a teď přemýšlím, co dřív :D..
Matiku úplně nesnáším, je to hrozné, učitel jede rychlostí, jak formule 1 nu nestíhám, nestíhám.. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)