be so happy that when others look at you they become happy too

Přečtené knížky | červen, červenec, srpen

2. září 2017 v 11:14 | Eli |  books
Ahoj, vítám vás u dalšího článku!
Už od května jsem nepsala o tom, co jsem četla. Byla jsem na to možná už trochu líná, přišlo mi, že se s knížkama omýlám pořád dokola. Taky jsem se spíš soustředila na zážitky a na užívání léta, než abych četla, takže nebylo moc knížek, o kterých bych měla psát. Ale v poslední době už opět zajíždím do svých čtenářských kolejí (ze kterých možná po začátku školy opět vyjedu), takže jsem se rozhodla napsat článek, protože tu mám celkem dost knížek. Nejdřív jsem uvažovala o tom, že napíšu pouze o těch, které mě nějakým způsobem zaujaly, ale nakonec napíšu o všech. Protože by mi pak bylo líto, že jsem vás o nějaké ošidila.
Související obrázek
Picture


V červnu jsem četla prequel k sérii Labyrint od Jamese Dashnera: Rozkaz zabít. Tuhle sérii jsem si zamilovala, takže knihu nemůžu hodnotit jinak než kladně. Jelikož mi ale přišlo, že si moc nepamatuji ty hlavní tři díly, protože jsem je četla už před rokem, tak jsem si je ještě jednou půjčila a v červenci si celou sérii zopákla. Pokud jste tuto skvělou fantasy trilogii nečetli, určitě to napravte, věřte mi, že váš život nebude takový, jako byl předtím.
Výsledek obrázku pro labyrint james dashnerVýsledek obrázku pro rozkaz zabít james dashner

V červnu se ke mně dostala prostřednictvím kamarádky kniha Prvok Šampón Tečka a Karel od Patrika Hartla. Knihu bych přirovnala k Bábovkám, jen je trochu jinak pojatá a psaná. Ale líbila se mi, jako oddychovka super.
Výsledek obrázku pro prvok, šampón, tečká a karel

A teď už se přesouváme k mému oblíbenému knižnímu žánru: k thrillerům. Celkem dávno už jsem četla Dřív než půjdu spát od S.J. Watson. Tato kniha příjemně překvapila, byl to thriller, který tolik nesliboval, ale byl napsán pěkně, poutavě a nakonec obsahoval překvapivé rozuzlení. Za mě ano!
Výsledek obrázku pro dřív než půjdu spát

Thrillery, které mě v létě moc nezaujaly, mám dva. Prvním je celkem překvapivě Poslední od Alexandry Olivy. Na tuto knihu jsem se neskutečně dlouho těšila. O to horší byl pocit, když jsem ji dočetla. Tato kniha toho slibuje hodně, ale nakonec toho vysvětlí jen málo. Celou knihu jsem nevěděla, na čem jsem, pořád jsem se v duchu ptala, jestli tohle už je ono. A pak to skončilo a já jsem pořád to svoje ono nenašla. Tak snad se poučím pro příště, abych nevěřila všem těm internetovým poutačům.
Druhým thrillerem, který mě moc nezaujal, je Kdo je bez viny od Lisy Ballantyne. Tuto knihu jsem objevila na Databázi, zaujala mě anotací. Dítě obviněné z vraždy, to bude zajímavé, těšila jsem se na to. Jenže nakonec půl knihy vyprávělo o dětství chlapcova obhájce. Děkuji, ale to jsem si neobjednala! Kniha by sama o sobě byla super, skončila celkem překvapivě, ale ty neustále přítomné kapitoly o obhájci...Bohužel mi zkazily dojem z celé knihy.
Výsledek obrázku pro posledníVýsledek obrázku pro kdo je bez viny

Mám tu i thrillery, které bych zařadila mezi průměrné. Splnily to, co slíbily, byly napsány čtivě, měly dobrý konec. Dokonalé ticho a Sestra od Rosamund Lupton. O chlup lépe bych hodnotila knihu od Emmy Healey Kam se poděla Elizabeth, protože navíc řešila problematiku stařecké demence, čímž mě zaujala a děj trochu více zamotala.
Výsledek obrázku pro dokonalé tichoVýsledek obrázku pro sestra knihaVýsledek obrázku pro kam se poděla elizabeth

Úplně nejvíce mě z mých letních přečtených thrillerů nadchnul ten od Sharon J. Bolton: Už mě vidíš?. Celá kniha byla neskutěčně skvěle napsána, pořád se v ní něco dělo a konec byl ómůjbože bezvadný! Neměla jsem ani tušení, jak to skončí a po dočtení jsem zírala s otevřenou pusou. Těším se na další knížky od této autorky.
Na druhém místě skončila kniha Do nejtemnějšího kouta od Elizabeth Haynes. Kniha mi naháněla hrůzu, při jejím čtení jsem se potmě bála vycházet z domu. Věřte mi, pokud si ji přečtete, budete tak neskutečně paranoidní, stejně jako hlavní hrdinka!
Velmi dobře bych hodnotila taky Tam, kde ji našli od Kimberly McCreight. Je to moje druhá kniha od této autorky a opět nezklamala. Příběh je čtivý, pořád se něco děje, ke konci se všechno hezky spojí a vy si říkáte: ,,Vždyť tohle jsem mohla vědět hned!" Jenže jsem to nevěděla, protože to bylo skvěle napsané.
A v neposlední řadě bych chtěla vyzdvihnout Spálenou oblohu od Gilly Macmillanové. Kniha je psána ze zpětného pohledu, což je super zpestření, navíc je vyprávěna dvěma lidmi a obsahuje i novinové útržky, to mám vždycky ráda. Ale nejde jen o to, jak byla psána. Obsahovala i zajímavý příběh, který měl skvělé rozuzlení. Jsem ráda, že obsahoval i takový epilog, ve kterém matka uneseného chlapce popisuje, že není happy end jako happy end.
Výsledek obrázku pro už mě vidíšVýsledek obrázku pro do nejtemnějšího koutaVýsledek obrázku pro tam kde ji našliVýsledek obrázku pro spálená obloha

Do thrillerů zařazuji ještě knihu, kterou jsem dočetla dneska. Musí se mi ještě trochu rozležet v hlavě, ale mám na ni celkem pozitivní názor. Je to celkem nová kniha, jmenuje se Šílená a její autorkou je Chloe Esposito. Upřímně, vůbec jsem od ní nečekala to, co nakonec obsahovala. Ale v dobrém, vyvíjelo se to skvěle a já si říkala, co hlavní hrdinka ještě všechno natropí. Fakt jsem na některé věci koukala s otevřenou pusou. Konec sice mohl dopadnout jinak, ale vlastně jsem celkem ráda, že to zůstalo takové, jaké to zůstalo...a Alvina alespoň nic nezkazila ještě víc, než už to bylo.
Výsledek obrázku pro šílená kniha

A nakonec tady mám knihu, která asi nikoho nepřekvapí. Už jsem psala recenzi na seriál 13 Reasons Why. Že existuje i kniha jsem se bohužel dozvěděla až když jsem ho měla rozkoukaný. Stejně jsem si ale knihu přečetla. Pokud jste viděli seriál a nechcete číst knihu, protože si myslíte, že bude navlas stejná, stejně si ji přečtěte. Protože se mýlíte. Kniha je totiž o maličko, maličko jiná než seriál.
Výsledek obrázku pro proč 13x proto
Picture
A to jsou všechny knihy, které jsem za uplynulé tři měsíce přečetla. Určitě mi napište do komentářů, jestli jste nějakou četli a jak vás zaujala, popřípadě jakou z knih plánujete přečíst.
Budu se na vás těšit u dalšího článku!
Vaše Eli ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Adela Adela | Web | 3. září 2017 v 16:23 | Reagovat

Tyjo takových knížek a já přečetla asi 5 za tu dobu :D Z tvých přečtených bych si chtěla někdy určitě přečíst, i když seriál jsem už viděla a nemám ráda, když vidím nejdříve film a potom čtu knížku, ale když píšeš, že je to malinko odlišné, asi si ji přece jen přečtu :)

2 Eleanore Samanthe Lune Eleanore Samanthe Lune | Web | 6. září 2017 v 22:53 | Reagovat

Já už dlouho nic necetla

3 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 13. září 2017 v 0:17 | Reagovat

Proč 13x proto jsem četla na základě shlédnutí seriálu, takže o těhle prázdninách :) knížka mě mile překvapila :)

4 Kory Kory | Web | 24. ledna 2018 v 9:42 | Reagovat

Hah, hahaha xD
No... jako, docela obdivuju to množství knih. Asi jich za tři měsíce tolik nepřečtu. Ale Labyrint útěk byl, spíš než aby mi změnil život... no... byla to jedna z těch knih, který jsou spíš k smíchu. Mělo to svoji atmosféru, to nepopírám, ale tolik nelogičností a nesmyslů jsem dlouho v žádný jiný knize neviděla xD

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)