be so happy that when others look at you they become happy too

Motivace | Tělo & hlava

24. září 2017 v 9:40 | Eli |  sports & motivation
Děkuju moc všem, kteří hlasovali pro toto téma týdne (takže i sobě), protože jsem za něj mega mega šťastná!
Jak asi víte, v průběhu léta jsem absolutně změnila přístup a vztah ke svému tělu, ke sportu, k jídlu, ke světu. Moje nové životní přesvědčení stále trvá a já jsem přestala pít slazené nápoje, začala jsem cvičit, chodit více pěšky a dokonce i běhat.
O tom, jak tahle moje cesta probíhá, tady ale momentálně mluvit nechci. Chci mluvit o tom, jak je těžké si toto přesvědčení udržet. Jak je někdy těžké dál pokračovat v tom, co jsem začala před několika týdny. Ale hlavně o tom, co mě žene dál. Co mě motivuje.

Výsledek obrázku pro girl run tumblrVýsledek obrázku pro motivation tumblrVýsledek obrázku pro girl exercise tumblr
Picture


Určitě znáte ten pocit, když se o něco snažíte, něco si opravdu moc přejete, za něčím si jdete, a najednou si pomyslíte: ,,Opravdu to chci? Opravdu má cenu se za tím hnát? Opravdu to za to stojí?" A už je ve vás ten červík pochybností. I já jsem ten pocit párkrát zažila. Najednou jsem měla chuť si prostě vzít tu čokoládu a colu do postele a jen tak ležet a litovat se. Nezoufejte, je to úplně normální. Každý si tím prošel. A právě tady přichází na řadu naše motivace. Ve zkoušce s její pomocí můžete obstát a dál si jít za svým. Ale můžete jí mít málo, nebo třeba vůbec žádnou. A pak bohužel ve zkoušce podlehnete a všechno musíte budovat od znova. Což je to nejtěžší. Znovu začít.
Ale samozřejmě tady nebudu psát jen o těch mně podobných, tedy těch, kteří už jsou v nějakém procesu cvičení, zdravého fungování a podobně, ale musím zahrnout i ty, kteří jsou teprve na samém začátku - hledají motivaci, aby se do toho mohli dát. Doufám, že na konci tohoto článku se někdo z vás zvedne, pustí si video, zacvičí si, nazuje tenisky a půjde na procházku, nebo třeba přestane pít limonády.
Související obrázekSouvisející obrázekSouvisející obrázek
Mojí velkou motivací jsou pocvičící pocity. Nazvala bych to endorfinové nebe. Pokud jste to nezažili, nic nechápete, protože je to tak nepopsatelně nádherné! Troufnu si říct, že je to lepší pocit, než sníst tabulku čokolády. Ano, čokoláda je fajn, čokoláda je taky nebe, ale po ní přece jenom přichází takové ty provinilé pocity, holky si budou myslet, že přiberou a podobně. Ale přichází nějaké výčitky po cvičení? Ani náhodou! Co ale přichází je nádherné opojení, pocit pýchy, radosti, že jste to dokázali, že jste udělali něco pro sebe a své tělo. Jak jsem psala, kdo nezažil, nepochopí.
Jestliže jste odcvičili jeden den a endorfinové nebe třeba nepřišlo, nezoufejte. Vlastně si ani nepamatuju, jestli jsem se takhle skvěle cítila už po prvním cvičení, nebo to přišlo až po čase. Ale přišlo to! A v jaké míře. Zatím nejlepší pocity jsem zažila po dokončení cvičící výzvy, ale teď zažívám příval štěstí po každém běhu nebo workoutovém videu.
Takže pokud máte nějakou depku, přemýšlíte, že se cvičením přestanete, vzpomeňte si na tenhle úžasný pocvičící feeling a jděte dál! Naopak, pokud chcete se cvičením začít, netoužíte si teď ověřit moje slova?
Související obrázekVýsledek obrázku pro the feeling after workout tumblrVýsledek obrázku pro workout girl tumblr
Pokud máte občas problémy se svým pohledem na svět, rozumějte, pokud trpíte depresemi, nic se vám nechce dělat, jste naštvaní na celý svět, tak právě vám musím doporučit běhání. I já jsem dřív byla často nepříjemně naladěná, naštvaná nebo smutná, a tak jsem se hádala s lidmi okolo sebe a propadala se ještě hlouběji do deprese. Ale od té doby, co jsem před necelým měsícem začala běhat, se tyto stavy neobjevily skoro nikdy. A pokud se objevily, jednoduše jsem nazula tenisky, šla se proběhnout a vrátila jsem se s nádherně vyčištěnou myslí. Naučila jsem se tedy chodit běhat pokaždé, když se nějakým způsobem potřebuji zbavit zbytečných chmur ve své hlavě, abych ji měla vyčištěnou před učením do školy.
Takže jaká může být lepší motivace, než že se zbavíte všech svých nepříjemných myšlenek a budete se moct soustředit na svoji produktivitu?
Související obrázekSouvisející obrázekSouvisející obrázek
Co by to bylo za cvičení, kdyby vás nemotivovaly výsledky? Přestože bychom měli dělat něco pro sebe hlavně kvůli naší hlavě, kvůli tomu pocitu a kvůli našemu zdraví, samozřejmě nás motivují i výsledky, které se dřív nebo později dostaví. Nevzdávejte to, pokud výsledky nevidíte hned. Sportování je styl života, nikoliv cesta, jak se někam dostat. To znamená, že celý tento proces je běh na dlouhou trať (doslova!), protože samozřejmě nemůžete získat fyzičku a nové, pevnější, zdravější tělo přes noc. Dál vás posouvají malé krůčky, vaše tělo se mění postupně. Bude to trvat několik týdnů a měsíců, a protože to půjde pomaličku, možná vám ani nebude moc připadat, že se vaše tělo změnilo. Ale zkuste se po pár týdnech podívat na svoje fotky předtím. Určitě uvidíte ten pokrok. A to je to hlavní, žepokrok uvidíte vy samy. Ne že ji uvidí váha, ne že ji uvidí někdo jiný. Jen vy samy dokážete správně ocenit svoje výsledky, protože jste si je samy oddřely.
Velká chyba, kterou dělají skoro všichni je, že porovnávají svoji váhu. To ale není správný způsob zjišťování výsledků. Tím, že cvičíte, totiž nespalujete jen tuky, ale i nabíráte svaly. A svaly, jak je známo, jsou těžší než tuk. Znamená to tedy, že dokonce na své zdravé cvičící cestě možná i přiberete. Nebuďte kvůli tomu nešťastné, protože to neznamená, že přibíráte tuky. Koukejte se tedy na sebe radši v zrcadle a měřte si svoje míry, protože jedině tak zjistíte opravdový progress.
Když se podívám na to, jak jsem vypadala před rokem, ba i před půl rokem...je mi z toho částečně smutno, protože lituju tu holčičku, která se za sebe styděla, která byla opravdu trochu "při těle"... ale jsem neskutečně šťastná, že jsem se od toho dokázala odprostit. Právě toto mě posouvá dál - už se nikdy nechci dostat zpátky tam, kde jsem byla.
Související obrázek Výsledek obrázku pro workout progress tumblrSouvisející obrázek
Další osvědčenou motivací jsou pro mě lidi okolo, a to hned v několika směrech. Za prvé, to nejlepší, co si můžete vzít s sebou na cvičení, je další člověk. Pokud možno někdo s dobrou fyzickou kondicí, který vás bude hnát dál, bude vám říkat, že to dáte. Takto se můžete vlastně motivovat navzájem. Já sama občas chodím běhat s bráchou a mám pár super kámošek, které moji pohybovou radost sdílí, takže se navzájem překonáváme ve workoutech, chodíme spolu plavat atd. Je to nejlepší!
Za druhé, právě lidi okolo vás jsou ti, kteří si samozřejmě všimnou, že se s vámi něco děje, že se vaše tělo mění, že začnete žít cvičením a budete mluvit jenom o cvičení. A pokud jste někdo jako já, do koho by lidi vůbec neřekli, že někdy bude takhle sportovat, nebude nádherný pocit jim vytřít zrak? Myslím si, že rozhodně bude! Je neskutečně povzbuzující slyšet od někoho, že vám to sluší, že jste zhubla, že jste někdo jiný, nový. Určitě si na toto počkejte, stojí to za to!
V neposlední řadě mě z lidí motivují skvělé blogerky, instagramerky a prostě všechny fitness holky, které na internetu najdete. Je jednoduché si do Googlu zadat "fitness girl motivation" a prohlížet si všechna ta vysportovaná těla... ale já radši momentálně sleduju ty "opravdové" holky, které dokážou přiznat i nějaké nedostatky, ale hlavně jsou šťastné a šíří svoji náladu dál. Z českých holek miluju Péťu Elblovou (@jmenujisepeta), podle které i cvičím, a z těch zahraničních obdivuju Tammy Hembrow.
Výsledek obrázku pro peta elblovaVýsledek obrázku pro girl motivationSouvisející obrázek
Kdo by se nechtěl setkat s lidmi, kteří smýšlí stejně jako vy, dělají to co vy, baví je to stejně jako vás a ještě si to parádně užít? Právě takový zážitek představují běhy, kterých se u nás pořádá nespočet. Charitativní běhy, barevné běhy, holčičí běhy... A právě ty by měly být vaší motivací! Protože běžci jsou většinou soutěživí, takže si pěkně chtějí těch 5 kilometrů aktivně zaběhnout! Pro mě je právě toto velkou motivací, jelikož bych si chtěla příští rok zaběhnout Barvám neutečeš! Vím, že by to měla být hlavně zábavná akce a že těch 5 kilometrů vůbec běžet nemusíte, ale víte co...je to takový můj osobní goal, který jsem si stanovila! Tento týden jsem běžela svůj úplně první běh v životě, byl spíš takový symbolický, pořádá se tady ve městě už dlouho. Je dlouhý něco ke třem kilometrům a já jsem si to pěkně s asi třema pauzama na chození zaběhla, takže jsem celkem pyšná!
Související obrázekVýsledek obrázku pro runVýsledek obrázku pro running shoes tumblr
Vyjmenovala jsem tady opravdu jen zlomek toho, co vás může motivovat k tomu, aby jste začaly nebo pokračovaly se cvičením. Určitě ještě zmíním odměny, protože každý si přece rád udělá radost a ta je o to větší, když víte, že jste si ty nové boty, nový cvičební úbor, nebo třeba novou kabelku, zasloužily. Takže hned teď jděte a stanovte si něco, čím se odměníte třeba za 10 odcvičených videí, 5 uběhnutých kilometrů....je to jen a jen na vás!
A protože my holky se rády díváme na hezké motivující obrázky, tady máte takovou malou inspirativní nástěnku, která vás snad potěší, nakopne, prostě co zrovna potřebujete ♥
Výsledek obrázku pro girl motivation tumblrVýsledek obrázku pro girl motivation tumblrSouvisející obrázekSouvisející obrázek
Související obrázekVýsledek obrázku pro girl workout tumblrVýsledek obrázku pro just do it workoutVýsledek obrázku pro girl workout tumblrVýsledek obrázku pro flexibility tumblrVýsledek obrázku pro girl fitness quotes tumblrSouvisející obrázekVýsledek obrázku pro girl fitness tumblr
Výsledek obrázku pro workout clothes tumblrSouvisející obrázekVýsledek obrázku pro girl yoga tumblrSouvisející obrázek
Související obrázekVýsledek obrázku pro fitness tumblrSouvisející obrázekVýsledek obrázku pro fitness tumblr
Děkuji moc vám všem, kteří jste došly až sem! Moc si toho vážím! Určitě mi dejte vědět dolů do komentářů, jaká je vaše největší motivace a jestli vám můj článek nějak pomohl!
♥♥♥
Vaše Eli
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jsi happy?

Ano! 100% (30)

Komentáře

1 Yveta Yveta | Web | 24. září 2017 v 11:12 | Reagovat

Milá Eli,krásný,výstižný a pravdivý článek!:-).Taky hodně sportuju,i když jen rekreačně a na tom všem nejvíc miluji právě ty endorfiny :-).Stojí to za to a ať se ti daří :-).

2 Eli Eli | Web | 24. září 2017 v 11:33 | Reagovat

[1]: Děkuji moc, přeji ti hodně skvělých endorfinových nebí! :-D

3 Allex Allex | E-mail | Web | 24. září 2017 v 14:03 | Reagovat

Krásný článek! :))
Pro mě je velkou motivací ten pocit po cvičení nebo po delší dobe, kdy cvičím. Když si říkám, že už cvičím dva týdny apod. :)
Ještě teda potřebuju pracovat na stravě, ale cvičení už se stalo součástí mého života :))

4 Love G ♥ Love G ♥ | Web | 28. září 2017 v 13:03 | Reagovat

Super článek :-)
Já vlastně k běhání ani tu motivaci nepotřebuji... Když je čas, vezmu psouna a vyběhnu do lesa. Uklidňuje to moji fenečku i mě :-) .

5 Eli Eli | Web | 28. září 2017 v 14:18 | Reagovat

[3]: Děkuji, i tobě přeji mnoho zdaru co se týče zdravého životního stylu :-)

6 Eli Eli | Web | 28. září 2017 v 14:19 | Reagovat

[4]: Tak to je super :D Taky chodím občas běhat se svým pejskem a on si to náramně užívá, stejně jako já :-)

7 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 28. září 2017 v 21:44 | Reagovat

Je tak skvělý, že jsi tomu takhle propadla!!! <3 Určitě ještě vykouzlíš úsměv a naději nejednomu člověku!
Jedu v tom s tebou! <3 <3

8 Eli Eli | Web | 29. září 2017 v 9:10 | Reagovat

[7]: Děkuju neskutečně moc ;-) Taky jsi mi vykouzlila úsměv na tváři ❤

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)