be so happy that when others look at you they become happy too

Buď ty a buď šťastná ♡

20. srpna 2017 v 14:40 | Eli |  selflove ♡
Od začátku prázdnin jsem urazila celkem velkou cestu. Vlastně si myslím, že to začalo už tak půl roku předtím. Začala jsem si uvědomovat, že nechci být to, co po mě chtějí ostatní. Že nechci být to, co chce společnost.
Holky jsou nejúžasnější bytosti na světě, které dokážou všechno. Všechno, co budou chtít. Jenže spousta holek je nešťastných, chtějí být někým jiným, stydí se za sebe. I já jsem taková byla. Jenže jsem si uvědomila, že všechno, co dělám, je špatně. Dneska vám předám všechny svoje pozitivní vibes, ukážu vám, že nemá cenu chtít být někým jiným, protože tím ztratíte všechnu radost v životě.
Výsledek obrázku pro black and white quotes


Je mi patnáct a musím říct, že je to ten nejkritičtější věk, co se týče nátlaku okolí na vaši osobu. Cítíte se ošklivá vedle holek, které jsou hubenější nebo které mají bezchybnou pleť. Snažíte se jim vyrovnat, snažíte se patlat na sebe korektory, abyste zamaskovala pupínky, držet diety, abyste zhubla, nosíte něco, co se vám vlastně vůbec nelíbí, abyste zapadla. Odevšad na vás vyskakují reklamy, jak zhubnout do plavek, jak se zbavit akné, jak být taková a maková. A vy, protože to přece doporučuje tahle a tahle celebrita, a protože byste mohla vypadat jako tahle a tahle, bez rozmýšlení kupujete a děláte věci, které vás postupem času mění v jiného člověka. Jenže když ta změna přijde, pořád to není dokonalé. Pořád si navyšujete cíle, pořád chcete být lepší. A jakmile se vám to nedaří, jste nešťastná. Váš život se stane honbou za cílem, který vlastně vůbec není dosažitelný. Jenže to si neuvědomujete, protože společnost na vás tlačí s tím, že to funguje. Ale na vás to nefunguje. A pak si myslíte, že jste špatná.
Související obrázek
Nebyla jsem jiná. Záviděla jsem, snažila jsem se být někdo jiný, změnit se. Dokonce jsem na sobě viděla, že se postupně měním v někoho jiného, v někoho, kým vlastně být vůbec nechci. Jenže jsem s tím nemohla přestat, protože potom jsem si kvůli ostatním připadala ošklivá. Všechno, co jsem dělala, bylo za účelem, abych se zalíbila ostatním. Ne sobě. Jenže to je to hlavní. Všechno, úplně všechno bychom měly dělat pro sebe, proto, abychom byly šťastné. Co má za smysl dělat něco, co nás udělá ještě nešťastnějšími?
Výsledek obrázku pro Girls don´t just decide to hate their bodies
Společnost společně s vyretušovanými fotkami modelek mě naučila nenávidět se. Řešit to, jak vypadám. Stydět se před ostatními. Být nešťastnou.
Jenže to já nechci. Celý můj život, celé moje fungování se zakládá na mých pocitech, a když jsem nešťastná, nechci nic dělat, nic cítit, nic prožívat. Můj život je postavený na mém štěstí. Miluju být šťastná, miluju mít důvody ke štěstí. Proč bych měla dělat něco, co mi ničí život? Štěstí potřebuju. A nezískám ho tím, že se celý život budu snažit dosáhnout něčeho, co vlastně ani sama nechci.
Na dovolené jsem hodně přemýšlela o tom, kdo jsem, co chci dělat a jak chci žít. A víte co? Nevím, kdo jsem, nevím, co chci jednou dělat. Kdo by taky v patnácti věděl? Ale jedno vím jistě - chci žít tak, abych si to užívala a abych měla každý den důvod k radosti a smíchu. Uvědomila jsem si, že člověk, o kterého bych se měla starat, jsem v první řadě já sama. A s tímhle novým "mottem" jsem se dopracovala tam, kde jsem dnes.
Výsledek obrázku pro abs are cool no abs are coolVýsledek obrázku pro you are gorgeous yes you Související obrázek
Vím, že na cestě k milování sebe a svého těla mě ještě spoustu věcí čeká a musím se toho spoustu naučit. Ale ten první krok - uvědomění, mám za sebou. Přestala jsem řešit každičkou svou nedokonalost. Oprava - nepřestala jsem ji tak úplně řešit, protože když je miluju, tak je přece taky řeším, ne? ♥ Miluju každičkou část svého těla. Chci, aby bylo šťastné, zdravé, protože je MOJE. Je jen a jen moje, a tak jen já můžu mluvit do toho, co s ním bude a jak bude vypadat. Moje tělo je v mých rukou, ne v rukou společnosti.
Výsledek obrázku pro women magazine page 14
Ty věci, které jsem dřív dělala, abych se zavděčila společnosti (neštastná) jsem teď začala dělat pro sebe, abych byla šťastná. Dřív jsem cvičila a snažila se chodit běhat kvůli tomu, abych zhubla, protože jsem byla podle společnosti "tlustá" a "ošklivá". Teď cvičím, protože si chci dokázat, jak jsem ÚŽASNÁ. Jak jsem silná, jak si dokážu jít za svým a jak pevnou vůli mám. Cvičím a měním svoje návyky jen proto, že byli špatné z hlediska zdraví, a ne proto, že chci být někdo jiný. A řeknu vám jedno - je to v hlavě. Jak chcete něco dokázat, když vaše hlava chce něco jiného?
Výsledek obrázku pro she´s too curvy

Tenhle článek je pro všechny holky, které kdy o sobě pochybovaly. Každá z vás je NÁDHERNÁ. A každá z vás by si to měla uvědomit. Jak jsem psala na začátku, holka je ta nejúžasnější bytost na světě, která dokáže cokoliv. I ty dokážeš cokoliv, stačí jen chtít. Stačí jen chtít těm ostatním vytřít zrak. Nic si nedělat z nějakých pitomých obrázků holek, které jsou stejně vyretušované. Nic si nedělat z narážek lidí. Protože lidé, kteří nějakým způsobem napadají ostatní jsou v jádru vlastně nešťastní a potřebují jen podržet. Zkus jen tak někomu zlepšit den, říct mu, že mu to sluší, že je nádherný, že ho miluješ. Mysli na to, jak by to zlepšilo den tobě.
Výsledek obrázku pro it´s okay to sleep in late
Měj se ráda a buď pyšná na to, že jsi holka! Chtěla bych tu napsat ještě tolik pozitivních slov a přidat ještě tolik obrázků, které by ti zlepšily den...ale je čas na to, abys začala něco podnikat sama. Jdi a udělej něco, co chceš ty, ne co chtějí ostatní.
Ale ještě předtím dej na instáči follow @zanormalniholky a @silacky. Věř mi, že ti tyto dva profily dají tvou denní pozitivní dávku feminist vibes.
A ještě jedna věc - poslechni si tohle. Protože holky jsou nej ♥
Výsledek obrázku pro girl power tumblr
Tento článek není rozhodně posledním, který se vztahuje k tomuto tématu. Chci svoje nové přesvědčení šířit do světa a chci přimět holky k tomu, aby prokoukly. Stejně jako já.
Těším se u dalšího článku!
A abych nezapomněla - MILUJU VÁS!
Vaše feministka Eli ♥

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Odnesla sis z tohoto článku něco?

Ano 90.9% (20)
Ne 9.1% (2)

Komentáře

1 crazyjull crazyjull | Web | 20. srpna 2017 v 16:09 | Reagovat

Hrozně pěkně jsi to napsala! :) Prostě nemám k tomu co dodat♥.

2 Adela Adela | Web | 20. srpna 2017 v 16:18 | Reagovat

Naprosto s tebou souhlasím, super článek! :) Taky jsem od začátku prázdnin měla takové "předsevzetí", že se chci začít mít ráda, takovou jaká jsem a hlavnš bez make-upu. A musím říct, že se teď cítím o mnoho líp! ♥ Přeju ti hodně štěstí v tvé cestě k sebelásce ♥

3 Eli Eli | Web | 20. srpna 2017 v 16:36 | Reagovat

[1]: [2]:
Děkuju neskutečně moc oběma!

4 Luma’il Luma’il | Web | 20. srpna 2017 v 22:43 | Reagovat

Skvělý článek, je super, že jsi si to uvědomila takhle brzy. :)
Je to úplně o něčem jiném, když to děláš pro sebe a navíc, když jsi šťastná, pak to štěstí můžeš rozdávat dál tvým blízkým. :)
Každý je radši s někým, kdo je šťastný, než s někým, kdo je nešťastný. Jsem ráda, že se šíří takovéto články internetem, snad si budou lidé budou vážit více sami sebe. :)

5 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 24. srpna 2017 v 20:13 | Reagovat

Boží článek!! <3 Z toho článku na mě úplně dýchá to tvé nadšení. A to je super! Rozhodně napiš ještě další články na tohle téma! Protože téhle pozitivní motivace není nikdy dost! <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)