be so happy that when others look at you they become happy too

30ti denní výzva = šťastnější tělo ♥

27. srpna 2017 v 19:28 | Eli |  sports & motivation
Prosím o fanfáry...
Dokončila jsem svoji první cvičící výzvu v životě!
Dnes vám tady popíšu, jak to celé probíhalo, proč jsem to podstupovala a jaké jsou moje pocity po.
Výsledek obrázku pro fitness motivation tumblr
Začnu asi takhle - tohle léto jsem vlastně vůbec neplánovala nějakou výzvu cvičit. Možná jsem se chtěla trochu hýbat, začít třeba běhat, prostě se udržovat v pohybu, ale s žádnou 30ti denní výzvu jsem začínat nechtěla. Bylo to taky proto, že vloni jsem jednu zkoušela (někteří si na to možná pamatujete). Byla to výzva 30 Day Shred od Jillian Michaels a tuto výzvu jsem docvičila přesně do jedenáctého dne. Nyní nevím přesně, zda jsem skončila kvůli tomu, že mě to už nebavilo z hlediska cviků, bylo to pro mě moc těžké nebo jsem prostě ztratila motivaci. 30 Day Shred prostě nebylo to pravé pro mě a nejsem si jistá, zda to bude to pravé pro vás, pokud se cvičením začínáte. Cvičíte vlastně to samé dokola 10 dní, na jejichž konci už si pamatujete z workoutu úplně každou větu. Navíc já jsem vloni neměla vůbec žádnou fyzičku, takže jsem si musela dělat ze začátku i pauzy.
Vraťme se ale k letošku. Zhruba na konci července jsem úplnou náhodou (fakt úplnou!) narazila na Instagramu na skvělou osobu. Je to @jmenujisepeta. Je to ten nejpozitivnější, nejmotivovanější člověk, kterého znám. A navíc ještě k tomu maká, pracuje, píše blog a točí videa, aby šířila svoje přesvědčení dál. Přesně někdo, koho jsem ve svém životě potřebovala, abych se začala snažit. Jen tak sama od sebe jsem si pustila její kardio video a zacvičila jsem si ho. Bylo to bezva a já si řekla, že si vždycky můžu něco párkrát v týdnu zacvičit. Jenže pak jsem zjistila, že tato geniální slečna vymyslela i svoji vlastní 30ti denní výzvu, která se skládá pouze z jejích videí! Byla jsem nadšená a i přesto, že jsem neplánovala nějaký velký cvičení, druhý den jsem s výzvou začala. Bylo to to nejlepší rozhodnutí, který jsem za poslední dobu udělala!
Picture


Související obrázek
*true*

Chtěla bych dodat, že jsem se nerozhodla cvičit proto, abych zhubla. Jsem se svojí postavou, váhou, vším spokojená. Jenže chápu, že moje tělo potřebuje trochu pohybu, aby zdravě fungovalo. Cvičení nemusí sloužit jenom k tomu, abyste hubnuly. Já třeba jsem začala cvičit za účelem zlepšení mé fyzické kondice, která na tom není moc dobře. A samozřejmě taky kvůli tomu, abych na sebe byla pyšná, že jsem něco dokázala!
Samotné cvičení byla fuška. Ale zvládla jsem to! Myslím, že kdybych neměla v hlavě určitou motivaci, asi bych to nezvládla. Byly totiž chvilky, kdy se při cvičení ozýval tichý hlásek ve mně, který mi našeptával, zda to opravdu chci. Ale pak se ozval ten hlasitý motivující hlas uvnitř mě. ,,Dokážeš cokoliv, co budeš chtít. Jsi holka." A já v tu chvíli chtěla.
Každé video bylo těžké. Při kardio videích jsem mohla vypustit duši. Při cvičení na zadek a nohy mě to hezky pálelo, stejně jako při cvičení na břicho. Ale víte, která videa byla ta úplně nejtěžší? Asi byste to nečekaly, ale nejvíc jsem byla vyřízená při cvičení na ruce a ramena. U těch jsem opravdu nadávala nahlas. Ale víte co? ,,Bolest je slabost, která opouští tvoje tělo." A proto jsem to dotáhla až do posledního dne!
Tahle výzva byla mnohem lepší než 30 Day Shred od Jillian, a to hned v několika věcech:
1) Necvičíte 30 dní v kuse, ale každý čtvrtý den je pauza. Přijde mi to skvělé, protože máte čas na regeneraci, vaše svaly si odpočinou a do dalšího dne jdete s načerpanou dávkou energie. Ve volném dnu jsem vždy přemýšlela o tom, zda to dál chci dělat, jakou mám motivaci atd...a vždycky jsem cvičila dál :)
2) Necvičíte pořád to samé, jelikož v této výzvě se vystřídá spoustu různých videí, která jsou vždy zaměřena na určitou část těla. Při 30 Day Shred mě po třech dnech cvičení neskutečně bolela kolena, protože to pro ně byl velký nápor. Tady si vždy každá část těla mohla pár dní odpočinout, než jsem se ji vydala znovu zničit.
3) Cvičí sympatická mladá holčina, která na vás dokáže být milá, ale dokáže vás i pěkně nakopnout, abyste cvičily. Jillian mi byla po celou dobu cvičení strašně protivná. Péťa byla super. A její "ještě 10" miluju!
Související obrázekSouvisející obrázek
Související obrázek
Pokud byste chtěly vědět, zda se s mým tělem po 30 dnech něco změnilo...nevím. Pro mě se samozřejmě změnilo strašně moc. Prohlížím se v zrcadle a miluju ten odraz, co tam vidím. Jenže bych ho milovala, ať už by byl jakýkoliv. Vážím nejspíš úplně stejně, ale přesně vám to říct nemůžu, protože už jsem se pěkných pár dní nevážila. Proč taky? Jsem šťastná bez ohledu na to, jaké se na váze objeví číslo. Jak už jsem napsala na začátku, výzvu jsem začala ze dne na den, takže jsem si nezapisovala žádné míry. Prostě mě to nenapadlo. A jsem za to i docela ráda. Možná bych byla zklamaná, kdybych viděla, že se číselně nic nezměnilo. Takhle žiju v tom, že jsem prostě dobrá. Bez ohledu na to, jestli se změnilo moje tělo.
Související obrázek
Cítím se skvěle. A kdybych někomu měla dát důvod, proč by to měl taky udělat, řeknu jednoznačně, že potom budete mít pocit, že zvládnete úplně cokoliv. Jsem na sebe pyšná a moje tělo je tak plné endorfinů, jak opravdu nikdy nebylo. Nikdy mě to ke sportu moc netáhlo a teď vím, že je to škoda. Je to strašně super věc! Nečekala jsem, že po těchto 30ti dnech budu chtít cvičit ještě víc, než jsem chtěla na začátku. Ale jsem za to ráda.
Nakonec bych ještě ráda zmínila jednu věc. Opravdu se mějte rády. Je to to nejdůležitější na světě. Zrovna teď si mi permanentně stěžuje jedna kamarádka, jak je "tlustá" a "má tučný kejty", "přibrala pět kilo" a "potřebuje to vyběhat". Holky, prosímvás, nikdy se takhle na sebe nekoukejte. Jako na kus masa, který musí vážit padesát kilo a jakmile je tomu jinak, nesnášíte se. Je to špatný přístup. A chtít cvičit kvůli tomu je také špatné. Zvlášť potom, když jste hubené jako lunt a jen si něco nalháváte. Pokud rostete, je přibírání úplně normální. Milujte svoje tělo, ono se vám pak odmění.
A to už by bylo k dnešnímu článku všechno. Určitě mi nezapomeňte dolů napsat své zkušenosti se cvičením nebo poslat odkazy na vaše články, ráda si počtu, jak makáte :)
Doufám, že moje cvičící cesta nekončí. Vždyť jsem přece sotva začala :) Na dalších několik týdnů už mám takový malý plán - chtěla bych se naučit běhat, což u mě spočívá hlavně v naučení dýchání. A taky bych chtěla cvičit trochu jinak - tancovat! (A samozřejmě si zacvičím videa od Péti, která ještě nebyla ve výzvě!) Tak mi držte palce, určitě vás budu informovat, jak se mi daří!
Vaše endorfiny zavalená Eli ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Odnesla sis z tohoto článku něco?

Ano 90.9% (20)
Ne 9.1% (2)

Komentáře

1 Anna | sova-na-fetu.blog.cz Anna | sova-na-fetu.blog.cz | E-mail | Web | 27. srpna 2017 v 19:49 | Reagovat

Péťu sleduju a čtu její blog už přes rok. Je opravdu silná holka se zatým srdcem. Nejvíc mě potěšila, když založila skupinu Boj za nový tělo :) O její výzvě jsem slyšela, viděla, jenže nedávám její videa. Pustím jedno, do půlky to dávám a potom už ani trochu nemůžu :D Takže si asi budu muset chvilku počkat. Gratuluju, že jsi výzvu zvládla a k tomu, že se máš ráda! ♥ Jillian mě taky nebavila, ale výsledky jsem viděla už po čtrnácti dnech :D Držím ti palečky:)

2 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 28. srpna 2017 v 13:24 | Reagovat

Jé, super! Jsem ráda, že někdo další koho na blogu sleduju objevil Péťu! Je skvělá a jak píšeš, její videa na ruce a ramena mi taky příjdou nejtěžší :D :D Jen tak dál!!

3 Cinereo Cinereo | E-mail | Web | 30. srpna 2017 v 21:06 | Reagovat

Tak to jsem za tebe ráda, že se to podařilo. :) A hlavně jsem ráda, že konečně narážím na Blog.cz na někoho, kdo propaguje tu normální myšlenku, že to je primárně kvůli zdraví a fyzičce samotné, ne kvůli váze nebo tak něco. :) Ať se ti daří i nadále!

4 Loluo Loluo | Web | 31. srpna 2017 v 0:33 | Reagovat

Proto je nutné neustále hledat motivaci, ať už člověk dělá cokoliv!:)
Tahle výzva mi teda připadá mnohem sympatičtější než ty od těch "super" hvězd, ani mi ten jejich způsob po většině nepřijde zdravý. To si tak odrovnat klouby a záda.
Jsi skvělá!! Mě se nikdy nepovedlo začít sama cvičit, pár pokusů už bylo, ale nikdy se neuchytily. Proto k tobě mám ještě větší obdiv!:)

5 Eli Eli | Web | 31. srpna 2017 v 9:54 | Reagovat

Děkuji všem za podporující slova, motivuje mě to dál! :D

6 Nikki Allen Nikki Allen | Web | 31. srpna 2017 v 12:36 | Reagovat

Taková motivace! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)