be so happy that when others look at you they become happy too

Srpen 2017

30ti denní výzva = šťastnější tělo ♥

27. srpna 2017 v 19:28 | Eli |  sports & motivation
Prosím o fanfáry...
Dokončila jsem svoji první cvičící výzvu v životě!
Dnes vám tady popíšu, jak to celé probíhalo, proč jsem to podstupovala a jaké jsou moje pocity po.
Výsledek obrázku pro fitness motivation tumblr
Začnu asi takhle - tohle léto jsem vlastně vůbec neplánovala nějakou výzvu cvičit. Možná jsem se chtěla trochu hýbat, začít třeba běhat, prostě se udržovat v pohybu, ale s žádnou 30ti denní výzvu jsem začínat nechtěla. Bylo to taky proto, že vloni jsem jednu zkoušela (někteří si na to možná pamatujete). Byla to výzva 30 Day Shred od Jillian Michaels a tuto výzvu jsem docvičila přesně do jedenáctého dne. Nyní nevím přesně, zda jsem skončila kvůli tomu, že mě to už nebavilo z hlediska cviků, bylo to pro mě moc těžké nebo jsem prostě ztratila motivaci. 30 Day Shred prostě nebylo to pravé pro mě a nejsem si jistá, zda to bude to pravé pro vás, pokud se cvičením začínáte. Cvičíte vlastně to samé dokola 10 dní, na jejichž konci už si pamatujete z workoutu úplně každou větu. Navíc já jsem vloni neměla vůbec žádnou fyzičku, takže jsem si musela dělat ze začátku i pauzy.
Vraťme se ale k letošku. Zhruba na konci července jsem úplnou náhodou (fakt úplnou!) narazila na Instagramu na skvělou osobu. Je to @jmenujisepeta. Je to ten nejpozitivnější, nejmotivovanější člověk, kterého znám. A navíc ještě k tomu maká, pracuje, píše blog a točí videa, aby šířila svoje přesvědčení dál. Přesně někdo, koho jsem ve svém životě potřebovala, abych se začala snažit. Jen tak sama od sebe jsem si pustila její kardio video a zacvičila jsem si ho. Bylo to bezva a já si řekla, že si vždycky můžu něco párkrát v týdnu zacvičit. Jenže pak jsem zjistila, že tato geniální slečna vymyslela i svoji vlastní 30ti denní výzvu, která se skládá pouze z jejích videí! Byla jsem nadšená a i přesto, že jsem neplánovala nějaký velký cvičení, druhý den jsem s výzvou začala. Bylo to to nejlepší rozhodnutí, který jsem za poslední dobu udělala!
Picture

Buď ty a buď šťastná ♡

20. srpna 2017 v 14:40 | Eli |  selflove ♡
Od začátku prázdnin jsem urazila celkem velkou cestu. Vlastně si myslím, že to začalo už tak půl roku předtím. Začala jsem si uvědomovat, že nechci být to, co po mě chtějí ostatní. Že nechci být to, co chce společnost.
Holky jsou nejúžasnější bytosti na světě, které dokážou všechno. Všechno, co budou chtít. Jenže spousta holek je nešťastných, chtějí být někým jiným, stydí se za sebe. I já jsem taková byla. Jenže jsem si uvědomila, že všechno, co dělám, je špatně. Dneska vám předám všechny svoje pozitivní vibes, ukážu vám, že nemá cenu chtít být někým jiným, protože tím ztratíte všechnu radost v životě.
Výsledek obrázku pro black and white quotes

Výšlap na Boubín ♣

14. srpna 2017 v 20:16 | Eli |  travelling
Ahoj!
V poslední době na spoustě blozích (blogách?) čtu o cestách do zahraničí a vzpomínám na tu svou, kterou už mám přes měsíc za sebou a neskutečně se mi stýská.
Ale nezoufám, protože u nás v Česku je nádherně a je tu spousta míst, která stojí za navštívení. Proto jsem se rozhodla do své "cestovní" rubriky přidat i článek o našem výšlapu na Boubínskou rozhlednu. Výlet to byl hezký, český, a přestože nebyl možná ničím výjimečný, pro mě znamenal neskutečně moc - byl to po dlouhé době výlet, kterého se zúčastnila celá rodina a na den jsme vypadli z našeho každodenního stereotypu.
Picture

Jak jde život & další blbosti

3. srpna 2017 v 20:23 | Eli |  diary notes
Ahoj!
Jsem tu s dalším článkem, tentokrát se vám tady vykecám ze svých momentálních myšlenek, řeknu vám, co mě čeká ve zbytku prázdnin a...tak dále.
Výsledek obrázku pro summer girl tumblr Výsledek obrázku pro summer girl tumblr Výsledek obrázku pro summer girl tumblr
Stýská se mi. Stýská se mi po Krétě, po holkách, po školních dnech, které jsem měla plné a nezbýval žádný prostor pro nudu. Té je teď víc než dost.
Z Kréty už jsem se těšila domů, no teď bych dala cokoliv za to, abych se tam mohla vrátit. Čtu si článek, projíždím fotky a nemůžu uvěřit tomu, že jsem byla tak šťastná a dojatá, když jsem dorazila domů. Tam jsem nemusela nad ničím přemýšlet, bylo tam nádherně, všude bylo slyšet, vidět a cítit moře. Tady jsem zavalená problémy, kvůli tomu jsem protivná a ve finále, když mám chvíli volného času, tak se prostě nudím. A je to taková ta hnusná nuda, pořád ležíte na jednom místě, bolí vás z toho záda, přemýšlíte o tom, jak jste promrhali už víc než půlku prázdnin...
Ale snažím se proti negativní náladě bojovat. Hodně jsem v poslední době přehodnotila svůj vztah k sobě samé, snažím se mít ráda, dělat pro sebe jen to nejlepší a být šťastná. Jelikož jsem měla před prázdninami celkem závislost na sladkých nápojích, a to rovnou na všech možných kolách, rozhodla jsem se na začátku července, že s tím něco udělám. Přes týden tedy piju jenom vodu a o víkendu si pokaždé povolím jednu flašky koly. Do konce práznin bych ráda kolu úplně vymazala ze svého jídelníčku, ale je to pro mě celkem těžké, protože předtím jsem vážně pila třeba čtyři dvoulitrovky týdně. Nesnídala jsem, a tak celá moje energie vlastně pocházela právě ze sladkých nápojů. Teď na sobě pozoruji, že mám potřebu jíst víckrát denně. V prvních dnech mého půstu jsem dokonce byla přes den tak unavená, že jsem si prostě dala odpoledne šlofíka. Taky jsem začala cvičičí výzvu a vyhovuje mi o moc víc než 30 Day Shred, kterou jsem cvičila loni a stejně jsem jí nedokončila. O tom, co se pro sebe snažím dělat a o lásce k sobě samé bude určitě článek, takže tady už o tom končím :D
Od Kréty jsem nebyla na žádném výletě a ani jsem nejela za žádnou kamarádkou. Ale teď bude nedaleko pouť, takže tam se pojedeme podívat, a pak máme naplánované asi 3-4 výlety s rodinou. Za dva týdny jedu se svou kámoškou do Prahy a ke konci prázdnin bych se měla setkat s ostatními kámoškami - pojedeme na kola. Na to se těším už od konce školy. Chybí mi ty naše rozhovory o všem a o ničem, to, jak se s nima cítím milovaná a šťastná. Jako by mi chyběl kousek mě samé, bez kterého sice dokážu přežít, ale moje srdce tiše pláče :(
Už více než tři týdny chodím na brigádu, o které bych taky ráda napsala článek, ale po pravdě zatím nevím, co bych do něj napsala. Brigáda to není nijak obtížná, chodím tam pouze třikrát denně maximálně na hodinu. Samozřejmě to vstávání není úplně to, co bych o prázdninách chtěla, ale já bych se beztak déle nebudila, takže je to vlastně jedno. Brigáda je zatím fajn, zbývá mi ještě 12 dní do půlky srpna, a pak ještě na konci prázdnin pár. Vydělané peníze plánuji použít na učebnice do prváku a taky si něco určitě schovám na dovolenou na příští rok.
Určitě jste si asi všimli, že už dva měsíce nevyšel článek o tom, co jsem přečetla. Tuhle ,,sérii" jsem se rozhodla tak trochu pozastavit. Byla jsem už trochu otrávená z toho, jak jsem každý měsíc popisovala každou knížku - i ty, které mě vůbec ničím nezaujali. Takže pokud přečtu nějakou super knížku, která mi vyrazí dech (což se zatím od začátku prázdnin asi nestalo), určitě se o ni s vámi podělím a někdy se možná vrátím k minirecenzím všech přečtených knih. Pokud jste ale zvědaví, co jsem zrovna přečetla, stále doplňuji knihy do Knižní výzvy (odkaz v menu ←).
Blog má taky nový design, jelikož z toho starého už jsem byla taky unuděná. Všechny designy si dělám sama - taky to podle toho vypadá -, ale já jsem s tím spokojená, protože jakmile otevřu svůj blog, dýchne na mě taková ta letní atmoška a jsem hned šťastnější a taky uvolněnější. Do menu jsem mimo jiné také přidala pár nových oblíbených blogů. To mě teď baví úlně nejvíc - projíždět blogy a číst si vaše články. Budu určitě ráda, když mi dole v komentářích doporučíte nějaký blog, který je v podobném duchu jako mé oblíbené anebo ten můj.
To by bylo k dnešnímu článku všechno. Užívejte všichni prázdniny, protože už se nám pomalu blíží ke konci, a dejte vědět, jak bojujete s případnou nudou!
Vaše Eli ♥

pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)