be so happy that when others look at you they become happy too

Přečteno za květen ♥

2. června 2017 v 20:55 | Eli |  books
Nemůžu tomu uvěřit, ale máme tu opět nový měsíc a s ním přichází i další zhodnocení toho, co jsem přečetla v tom uplynulém ;)
S tím, co jsem přečetla v květnu, jsem celkem spokojená. V dubnu na čtení moc času nebylo, zato v květnu jsem si mohla vychutnat spoustu knih, které vám níže představím a doporučím.
Momentálně mám tipů na knížky spoustu a nevím, jakou dřív číst, ale pokud byste narazili na nějakou, která by se mi mohla líbit, určitě mi napište do komentářů! :)
Související obrázek
Picture


Kniha na odreagování. Pomohla mi uvědomit si, že všichni jsme jenom lidi, všichni máme svoje problémy. Ale není nic lepšího, než popasovat se s nimi s úsměvem. A navíc ještě pobavit ostatní lidi. Tyhle dvě "Sedmilhářky" mě pobavily, do knihy jsem se zabrala a můžu ji jen doporučit.
Sedmilhářky
Od Michala Viewegha jsem minulý měsíc četla Výchovu dívek v Čechách. A jelikož Účastníky všichni známe jako film, rozhodla jsem se, že nebude na škodu si tento příběh přečíst v originále.
Jelikož z filmu si moc nepamatuji, nemůžu posoudit, jak moc je odlišný od originálu. Každopádně kniha mě utvrdila v tom, že Viewegh rád píše o tom, jak píše. Že píše tajemně a často ani nevíte, co je pravda, co je lež. Kdo je vlastně kdo. Ale pokud se do knihy ponoříte a snažíte se pochopit její obsah, určitě vám neunikne žádný detail a užijete si ji.
Kniha jednak pobavila, jednak vedla k zamyšlení. Pokud jste viděli film a chcete nějakou jeho "vážnější" verzi, doporučuji knihu přečíst. ;)
Výsledek obrázku pro účastníci zájezdu kniha

Ještě se mi nikdy nestalo, abych z knihy měla "nijaký" pocit. Abych po jejím přečtení nevěděla, o čem vlastně byla, co mělo být jejím posláním a zápletkou. Tak po přečtení téhle jsem to poprvé v životě zažila. Dnes už si jen matně vybavuji, že prostě nevím. Nevím, jestli se mi kniha líbila nebo nelíbila. Vím, že kniha není na různých serverech moc vychvalována, spíš naopak. Ale ani to mě neodradilo od jejího přečtení. A dočetla jsem ji do konce. Jen ve mně bohužel nezanechala nic, vůbec nic.
Možná bych teda vyzdvihla červené písmo, které se někomu mohlo zdát strašné, ale mně se líbilo, bylo neobyčejné. Ale to je tak všechno.
Hausfrau


Do každého měsíce se snažím zařadit alespoň jeden dívčí román, protože je to vždy příjemné odlehčení. Tento měsíc ale byly rovnou dva. Vzpomínáš si? je jedním z nich.
S tématem amnézie se v poslední době setkávám nějak často. Zde moc nebylo pohlíženo na lékařskou stránku věci, ale hodně na vztahy "před" a "po" a jak moc s vámi může něco takového zamávat a změnit vám život.
Nejde podle mě jen o klasický dívčí román, ale o knihu, nad jejímž obsahem se musíte i zamyslet. Takže doporučuji :)
Výsledek obrázku pro vzpomínáš si sophie kinsella

Kniha, která mě možná malinko zklamala tím, že ve skutečnosti v ní nakonec šlo primárně o něco jiného, než bylo slibováno. Ale přesto jejího přečtení nelituji, protože byla velmi propracovaná.
Asi bych ji nezařadila k thrillerové špičce, ale byla napínavá a na konci dávalo všechno hezky smysl. To mám u knih ráda :D
Jsem ráda, že si u mě tato spisovatelka touto knihou zlepšila reputaci, protože jsem již od ní četla Bludná sdělení, která mě ale moc neoslovila.
Pusinka


V první řadě - nádherná, nádherná obálka. Vážně na mě celou knihu přenášela letní odpočinkovou atmosféru, za což jí moc děkuji.
K obsahu knihy...po pravdě jsem čekala víc. Kniha řeší hodně pocity, ale už ne tak činy. Všechen děj, na který se od začátku knihy čekalo, se odehrál zhruba v posledních 60 stránkách. Takže za mě dlouhé napínání, zvlášť když čekám nekonečnou romantickou lásku mezi klukem a holkou... a ono se téměř celou knihu nic neděje. :D
Ale celkově je můj pocit nejspíš pozitivní. Už kvůli tomu, jak kniha vypadá. Nejspíš bych ji doporučila mladším holkám, které toho ještě nemají moc načteno a nečekají tolik.
Ale bylo to sladký.
Léto, kdy jsme se potkali

Poslední povinná četba tohoto školního roku! A asi bych ji nazvala i mojí nejoblíbenější. Ze všech knih, které jsme měli za úkol přečíst, mě tato zaujala nejvíc. Čte se jednoduše, je krátká, ale přesto v sobě má neskutečně hlubokou myšlenku. Musíte číst mezi řádky, abyste pochopili, jak moc je tato kniha povedená. Každému, opravdu každému doporučuji, aby si ji přečetl a zamyslel se nad ní. Možná pak získá trochu jiný pohled na svět.
Související obrázekA to by bylo k dnešními článku všechno. Jako vždycky mi můžete napsat, jakou z knih jste četli, zda vás oslovila, a jakou si třeba plánujete přečíst ;)
Nemůžu uvěřit tomu, že až budu psát další shrnutí četby, už budou práznidny! Je to tak neskutečný! Těšíte se?
Vaše Eli ♥

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 2. června 2017 v 21:14 | Reagovat

Farma zvířat je super. Určitě si přečtu od Orwella i něco dalšího :)

2 Eliss Eliss | Web | 2. června 2017 v 21:26 | Reagovat

Žádnou knížku z tvého výběru jsem nečetla :-)

3 D D | Web | 2. června 2017 v 23:28 | Reagovat

Orwell je můj oblíbený autor, takže mě těší, že nejsem sám, komu se jeho knihy líbí. Jen mě maličko mrzí, že jsi se o každé knize trochu víc nerozepsala.

4 nika nika | Web | 4. června 2017 v 21:50 | Reagovat

Znám jenom Sedmilhářky a Farmu zvířat, ale nic z toho jsem nečetla. Sedmilhářky jsem loni dávala mamce a líbily se jí, ale mně tenhle typ knížek úplně nebere.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)