be so happy that when others look at you they become happy too

Červen 2017

Vyšla jsem základku! | 2008 - 2017

30. června 2017 v 10:06 | Eli |  writing
OMG.
Pamatuji si sebe, své nevím-kolika-leté-já, jak pokaždé obdivně pozorovalo ty deváťáky, jak jsem si přála, abych byla taky tak velká, abych už měla základku za sebou. A teď je to tady. Jedna dlouhá kapitola mého života právě skončila.
Výsledek obrázku pro i have finished primary school

Léto & školní výlet & za týden letím

25. června 2017 v 11:40 | Eli |  diary notes
Ahoj moji milí!
Tento týden jsme dopsali poslední písemky ve škole, uzavřely se známky a taky kalendářně začalo léto. Prázdniny jsou tady za méně než týden, což někomu (mně) může připadat strašně super, ale na druhou stranu i strašně brzo, protože na to ještě není úplně připravený.
Zítra jedeme na školní výlet, poslední v této sestavě. Sice chodím na osmileté gymnázium, takže budu pokračovat dál ty čtyři roky, ale dva z naší třídy nebudou, odcházejí na jinou školu. Proto si musíme náš poslední výlet s nimi a zároveň i s naší třídní učitelkou užít. Jedeme na tři dny, 26.6.-28.6., budeme ubytováni v kempu u Berounky a navštívíme několik památek. Sice jsem se až doteď na výlet moc netěšila, protože mě letošní program nijak moc nenadchnul, ale jak dnes přemýšlím nad tím, co si budu balit, a prohlížím si fotky chatek v kempu, najednou na mě dopadá taková táborácká nálada. Takže doufám, že školní výlet dopadne skvěle.
Výsledek obrázku pro girl rucksack camera tumblr
Další věcí je, že přesně za týden už budu na letišti čekat na naše letadlo na Krétu. Nemůžu tomu uvěřit. Když jsme si v dubnu zájezd našli, připadalo mi, že to bude až za milion let, ale ó můj bože je to za už za týden! Přestože poprvé poletím v letadle, poprvé budu na letiště, poprvé všechno, nemám momentálně vůbec z ničeho starosti, strach, nic. Dřív jsem urputně odmítala někdy sednout do letadla, ale teď na to ani nemyslím. Prostě si tam jen sednu a ono mě odnese do Řecka, co je na tom strašidelného? Už ani zmatku na letišti se nebojím, jsem přece člověk a umím se s jiným člověkem celkem dobře domluvit, takže se snad nemůže stát, že bych se někde ztratila, že bych si sedla do jiného letadla, nebo že bych svůj kufr poslala někam na Mauricius. Jsem jenom neskutečně natěšená na to, až si budu balit a budu si sebe představovat v plavkách na té slunné pláži. V moři. Na všechny ty fotky, které pak použiju v článku tady na blogu! Pořád mi to zní jako neuvěřitelná věc.
Už teď si myslím, že moje dojmy z toho všeho nového (a fotky) vydají více než na jeden jediný článek :D
Nemám tušení, kdy a jestli vůbec vyjde Přečeteno za červen, protože momentálně mám naplánovaných víc článků, které jsou pro mě (a snad i pro vás) zajímavější, než četba. Ale věřím, že třeba ve volných chvílích někdy příští týden na článku zapracuji a mohla bych ho vydat po návratu z Kréty.
Související obrázek
A co vy? Už jste byli na výletě, nebo teprve vyjedete? A podíváte se také o prázdninách někam za hranice? Ráda si přečtu o vašich cestách!
Vaše Eli ♥

Vytížená

10. června 2017 v 19:15 | Eli |  diary notes
Prázdniny se nezadržitelně blíží. Neskutečně moc se těším, protože o prázdninách se stane spoustu věcí, které mi (doufám) změní život.. jenže mám pocit, že na to ještě nejsem připravená.
Výsledek obrázku pro summer is coming tumblr

Následující 4 týdny v mém životě budou asi ty nejplnější, které jsem kdy zažila. Následující dva budou ve znamení dokončování školy, dopíšeme si poslední testy (kterých bude hodně) a já budu asi hodně přemýšlet nad tím, co všechno jsem za těch 9 let zažila. 9 let povinné školní docházky. Prošla jsem dvěma školami (teda... tou druhou jsem ještě neprošla), poznala spoustu lidí, učitelů, napsala milion diktátů... Je to pro mě dlouhá etapa, více než polovina mého života, a já jsem si díky ní mnoho zažila. No nic, nechci se tady rozepisovat o škole, to možná někdy jindy :D
V týdnu, který následuje po těch dvou, budu úplně nejvytíženější. V pondělí odjíždíme na školní výlet, poslední s naší momentální třídní učitelkou. Jedeme někam ke Křivoklátu, navštívíme Plzeň, Prahu, vyzkoušíme si paintball a zavítáme do Techmánie. Na výlet se těším, ale asi ne tolik, jak bych chtěla. Není úplně podle mých představ, měli jsme místo Techmánie jít do Jump arény, do níž jsem se fakt hodně těšila. Ale v pondělí jsem nebyla ve škole a najednou se celý plán změnil, výlet se úplně překopal, z čehož jsem moc nadšená nebyla. Ale přece není nejdůležitější, kam jdeme a co budeme dělat, ale s kým tam budu a jak si to užijeme. :)
Z výletu se vracíme ve středu, ve čtvrtek nejspíš odevzdáme učebnice a v pátek je vysvědčení! Kterým oficiálně dokončím základní školní docházku. Pak je sobota... a v neděli ODLÉTÁM na Krétu.
V sobotu po vysvědčení tedy musím zařídít pár věcí... zabalit si na svoji úžasnou dovolenou, přestěhovat svoje morčátka k prarodičům, kde budu trávit celé prázdniny (až se vrátím z Kréty :p), a taky oslavit třetí narozeniny své sestřičky, které má v pondělí a na které tady bohužel nebudu.
Když už jsem se zmínila o morčátkách... Do celého tohoto zmatku se má narodit vrh jedné mojí holčičky. Termín má někdy okolo 20. června. Nevadilo by mi to, kdyby to byla některá ze samiček, která už třeba vrh měla a ten další by zvládla levou zadní. Jenže se jedná o A., samičku, která ještě nerodila a to už v únoru oslavila první narozeniny. (Morčátka by měla rodit nejlépe do prvních narozenin, poté se jim k sobě přibližují pánevní kosti a miminka by tak nemusela projít porodními cestami.) Ještě ke všemu je A. takový zmatkář, můj malý blázínek, což se mi na ní na jednu stranu líbí, ale na druhou nemůžu předpokládat, jak se bude chovat ke svým mláďatům. Takže můžu jenom doufat, že se všechno povede, A. dokáže miminka porodit a postará se o ně. Taky mám tajné přání, aby si vybrala brzký datum, protože pak bych mohla být s miminky delší dobu. Děsím se okamžiku, kdy odletím a nebudu tady moci pro ně být, kdyby se cokoliv stalo. Snad se všechno povede a do Řecka budu dostávat jen samé příznivé zprávy, jak se miminkům daří.
Druhý den po návratu z Kréty, tedy 10. července (přesně za měsíc!) nastupuji do své první práce! Teda na brigádu, ale jako práce to zní lépe! :D Budu pořádná "jezedačka", protože se budu starat o kuřátka (konkrétně o brojlery) v našem místním zemědělském družstvu. Mám to od domu jen pár metrů a ani to není žádná namáhavá a časově náročná práce, takže se budu moct normálně věnovat všem svým prázdninovým radovánkám a cílům.
Neskutečně moc se na prázdniny těším, protože mě čeká spoustu nových věcí (třeba let letadlem...může mi někdo říct, co se vlastně dělá na letišti? :D) a chtěla bych toho hodně vyzkoušet. Taky mám radost, že budu mít náměty na články (konec základky, Kréta, brigáda...) a taky čas na čtení!
Těšíte se na prázdniny? Jedete někam? Píšete teď ještě ve škole něco?
Mám vás ráda!
Vaše Eli ♥Přečteno za květen ♥

2. června 2017 v 20:55 | Eli |  books
Nemůžu tomu uvěřit, ale máme tu opět nový měsíc a s ním přichází i další zhodnocení toho, co jsem přečetla v tom uplynulém ;)
S tím, co jsem přečetla v květnu, jsem celkem spokojená. V dubnu na čtení moc času nebylo, zato v květnu jsem si mohla vychutnat spoustu knih, které vám níže představím a doporučím.
Momentálně mám tipů na knížky spoustu a nevím, jakou dřív číst, ale pokud byste narazili na nějakou, která by se mi mohla líbit, určitě mi napište do komentářů! :)
Související obrázek
Picture
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)