be so happy that when others look at you they become happy too

Z Princezny je máma ♥

28. května 2017 v 16:12 | Eli |  guinea piggies ♡
Ahoj!
Kdo si pamatuje na rubriku "guinea piggies", která tady na blogu běžela loni právě v této době? Psala jsem tam o velké lásce "Josífka" a "Blaženky". Poslední příspěvek do této rubriky byl v červenci, kdy se jim narodila jejich holčička, naše "Princezna".
Dneska vám tady sepíšu sloh o tom, jak nám ta naše princezna vyrostla, dospěla a stala se mámou ♥
A taky se možná zmíním o mých dalších morčíkách!
Související obrázek
Picture

V srpnu, zhruba dva týdny po narození naší princezny se do mého chovu dostala samička, která byla bohužel zanedbaná, žila ve špatných podmínkách a naneštěstí byla březí. Měsíc a den po svém příchodu porodila nádherného chlapečka, do kterého jsem se okamžitě zamilovala. A v tu chvíli jsem začala plánovat princezně a lvíčkovi, jak jsem chlapci začala přezdívat, společnou budoucnost.
Seznámila jsem je 27.února. Plánovala jsem, jak opět budu mít letní miminka, jak si princezna a lvíček dají hezky na čas a mimča přijdou na svět někdy na začátku července. Ale asi jste pochopili, že moje plánování bylo na nic :D
Samičku jsem pravidelně vážila. V polovině dubna jsem zjistila, že váží podezřele moc :D A nemohla jsem tomu uvěřit. Vždyť tahle mimina mají přijít na svět v červenci, ne v květnu! Je to na mě moc rychlý, moc brzo! :D Ale princeznino přibírání už se nedalo zastavit. Morčátka jsou březí přibližně 10 týdnů, takže jsem si vypočítala, že pokud se to těm dvěma podařilo hned, termín bude 8. května. Týden před tím jsem tedy lvíčka od budoucí maminy oddělila, aby měla klid.
11 týdnů a 3 dny od jejich seznámení (takže se to nepovedlo úplně hned! :D) mi byla nadělena kupa mimin. Což je další věc, kterou jsem nečekala. Můj smysl pro tipování datumů a počtu mimin nikdy nefunoval a nikdy asi fungovat nebude. Z očekávaných dvou prcků se nakonec počet navýšil na čtyři. Čtyři chlupatý koule na mě čekaly 18.5. v pelechu, když jsem se vrátila ze školy. Princezna si v poklidu jedla opodál. Koukala jsem na ni s otevřenou pusou. Můj obdiv k ní se v ten den milionkrát zvětšil...a každým dalším dnem se stále zvětšuje! Je to neskutečně výborná máma. Sice ji občas její čtyřčlenná crew, skládající se ze dvou slečen a dvou chlapců občas štve, ale ona všechno bravurně zvládá!
Opravdu jsem netušila, hlavně tedy vloni při psaní o jejím narození, že někdy bude máma. Někdy TAKHLE BRZY! Před čtyřmi dny oslavila desetiměsíčniny... moje malá princezna! ♥

Čtyřka ♥

Mimina zvýšila počet morčat, která u mě bydlí, na 13. Nikdy jsem si nemyslela, že se k tomuto číslu dostanu.
Jedno morčátko je u mě pouze na přechodnou dobu. Přijel totiž k mojí slečně, která se už od srpna snažila mít mimča s jiným samečkem, ale nepovedlo se jim to. Tak za ní přicestoval tento chlapec mé kamarádky. Jsou spolu právě 7 týdnů. A hádejte co??? :D Vypadá to, že se nám začíná kulatit. No to mě podrž :D
Již zmíněný chlapák, který byl se slečnou od srpna, bude tedy nejspíš neplodný. Nahrává tomu i skutečnost, že i další samička, která s ním je, stále není březí. Mrzí mě to, je to nádherný sytě černý chlapec, který by určitě plodil hezká miminka. Nedá se ale nic dělat, možná to s ním v budoucnu zkusíme na výstavě :)
Ještě mám jednu důchodkyni, pak maminku princezny - Blaženku, pak holčičku, která je maminkou lvíčka. No a samozřejmě samotné rodiče, princeznu a lvíčka, s jejich čtyřkou!
Toto je můj největší koníček, do kterého investuji nejen spoustu svých peněz, ale samozřejmě taky času. Ale je to něco neuvěřitelného. Ta radost, když se vám v chovu něco povede, přivezete si nové morčátko, narodí se vám další vrh! Je to nepopsatelný pocit. Dalším úspěchem může být například umístění na výstavě. Už doma jednu zlatou medaili a diplomek máme! Zasloužila se o něj Blaženka, která se na podzim umístila jako nejlepší mazlík celé výstavy. Ten den jsem byla neskutečně šťastná.
Ikdyž přišly v nedávné době i horší časy, kdy jsem si opravdu říkala, jestli chov morčat opravdu stojí za to...stojí. Věřte mi. Není nad to mít pocit, že jste pro někoho důležití. Že na vás závisí něčí život. Že máte každé ráno důvod vstát dřív. Že máte důvod žebrat od lidí jablka od oběda. :D Miluju svoje chlupáče a oni mi to oplácejí ve stotisíckrát vyšší míře!

♥♥♥

Vaše do morčat zaláskovaná Eli ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/a zvířata ?

Jasně, moc ! 100% (17)
Ani ne :/ 0% (0)

Komentáře

1 GVKB GVKB | E-mail | Web | 28. května 2017 v 16:21 | Reagovat

Neustále je mnoho problémů s blázny, co dělají bláznivé věci, je třeba tento problém konečně radikálně vyřešit, zavedou se měsíční globální kontroly na normalitu, a kdo v těchto kontrolách neuspěje, ten skončí v obvodní psychiatrické nemocnici, kde jej budeme léčit tak dlouho, až jej z jeho bláznovství vyléčíme.

Nebude zde pro nikoho na světě imunita nebo výjimka, i prezidenti a celebrity skončí v psychiatrické nemocnici, zdraví lidí je přeci pro nás prioritou, proto si přejeme hodně zdraví. Základním lékem na lidské bláznovství bude syrová cibule.

Jedinou možnou potravou psychicky nemocných lidí zde bude syrová cibule, a k pití bude jenom voda s bublinkami, nebude zde pro nemocné možný přístup k pivu nebo cigaretám, bude zde oddělení pomocí skla do návštěv. Lidi se umí všemu přizpůsobit, a tak se přizpůsobí i tomu, že jedinou jejich stravou bude dlouhodobě jenom syrová cibule, ten kdo to nezvládne, ten skončí v krematoriu.

Bláznů je na světě jako much, a je třeba blázny naučit přizpůsobivosti. Nejde rozhodně o škodolibé týrání lidí pomocí syrové cibule, jde o to, že je potřeba oddělit dobro od zla. Lidi mají v sobě velmi mnoho zlým parazitů, a díky těmto parazitům se zbláznili, a tak dělají bláznivé věci, syrová cibule je pro parazity něčím, čemu se paraziti nedokážou dlouhodobě přizpůsobit.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)