be so happy that when others look at you they become happy too

Přečteno za duben ♥

6. května 2017 v 18:52 | Eli |  books
Ahoj!
V dnešním článku vám opět představím knihy, které jsem přečetla v uplynulém měsíci. Tentokrát to bude možná trochu kratší, jelikož času na čtení není úplně tolik, kolik bych si přála. Ale věřím, že v dalších měsících se to opět zlepší a taky budu mít nějaký zajímavý čtecí materiál.
Související obrázek
Picture


Někdy v minulých měsících jsem přečetla první díl deníku Bridget Jonesové. No a tento měsíc jsem dočetla celou sérii, tedy další 3 knihy.
Celá série s Bridget mě neskutečně bavila. Opravdu velmi vtipné knihy, u kterých jsem se dokázala nahlas rozesmát. Na druhou stranu ale obsahují i hlubší myšlenky, které mě donutily se zamyslet.
Určitě doporučuji přečíst tuto sérii, pro mě patří k takové holčičí klasice a už dlouho jsem se k jejímu přečtení chystala.
Bridget Jonesová: S rozumem v koncíchBridget Jonesová: Láskou šílenáDítě Bridget Jonesové

Tato kniha se mi celkem líbila.
Zápletka je velice zajímavá, líbí se mi koncept "tajemství z minulosti". Právě tuto věc bych na knize vyzdvihla nejvíce. Kapitoly obsahující líčení z minulosti byly napínavé, nedalo se nic předpokládat. Možná bych ještě více právě tento příběh rozvedla, ale i přesto do sebe na konci všechno zapadlo a já si mohla říct to své "wau, jo, vždyť to úplně všechno sedí".
Zapomenuté dítě

S mojí kamarádkou, se kterou si doporučujeme knihy, jsme právě na tuhle čekaly neskutečně dlouho. Nakonec jsem se rozhodla do ní investovat a koupit jí kamarádce k narozeninám. Byla tak hodná a půjčila mi ji, takže i já mám tenhle můj dlouhodobý sen přečtený.
Je to moje druhá kniha od tohoto autora. Opět nezklamal. Jednak miluji to severské prostředí, ale hlavně, on to prostě umí! Miluji zločiny, které si Samuel Bjørk vymýšlí. Jsou neskutečně promyšlené, detaily mi úplně vyrazily dech.
Kniha je prostě o level výš, ať už zločinem, prostředím, velkým počtem lidí, kteří mají se zločinem co dočinění, ale přesto spolu všechno tak neskutečně souvisí...jak do sebe všechno během čtení zapadá... Dobrá práce, opravdu!
Sova

Povinná četba tohoto měsíce se nesla v duchu české klasiky. Na knihu od nejprodávanějšího českého spisovatele jsem byla zvědavá, a musím říct, že ani nezklamala, ani nenadchla.
Pro mou mysl byla tato kniha opět něco jiného, musela jsem se hodně soustředit na děj a myšlenkové pochody spisovatele, protože často odbíhal od tématu a řešil jiné otázky.
Líbilo se mi ale naznačování spisovatele, co se stane na dalších stranách (což někoho mohlo naopak naštvat) a jeho zpochybňování skutečností a hraní si s myslí čtenáře.
Pokud chcete zkusit českou klasiku, doporučuji právě tohoto spisovatele...mně už leží na stole Účastníci zájezdu! :D
Výchova dívek v Čechách
Picture
To by bylo všechno k dnešnímu článku. Vím, byl to sice slabší měsíc, ale snad jste alespoň načerpali nějakou inspiraci pro své knihovničky.
Četli jste nějakou z knih? Chystáte se na nějakou? Která vás nejvíce zaujala?
Budu ráda za všechny vaše komentáře!
Vaše Eli ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)