be so happy that when others look at you they become happy too

Přečteno za únor ♥

3. března 2017 v 8:23 | Eli |  books
Ahoj! Je tu tradiční měsíční článek o tom, co jsem přečetla ;).
Výsledek obrázku pro books girl tumblr
PicturePokud jste školou povinní, tak jako já, a v minulém školním roce jste odebírali časopis Gate, určitě si vzpomínáte, že se v něm několik měsíců objevoval komiks Carrie podle předlohy od Stephena Kinga. Komiks mě celkem oslovil, a tak jsem se rozhodla si knihu přečíst.
Předtím jsem nic od Kinga nečetla, takže nemůžu porovnávat, ale celkem mě zaujal styl psaní knihy. Není totiž vůbec členěna na kapitoly, prostě je to jednolitý celistvý příběh, prokládaný výstřižky z novin, pohledy jiných osob a vyjádřením odborníků.
Knihu jsem přečetla velmi rychle a vůbec mě nemrzelo, že vím, jak kniha skončí. Tak teď ještě film a bude to kompletní ;)
Související obrázek

Jednak se mi to hodí do Čtenářské výzvy na Databázi knih, jednak už mi po těch všech thrillerech a detektivkách chyběly klasické dívčí ,,kravinky". Deník Bridget Jonesové je skvělá oddychovka, ve které se řeší klasické dívčí problémky a žvásty a já to (nevím proč) opravdu někdy k životu potřebuji.
Jelikož se mi tato kniha celkem zalíbila, ráda bych si přečetla celou sérii.
Výsledek obrázku pro deník bridget jonesové

Každoměsíční povinnou četbou je tentokrát Romeo, Julie a tma. Patří to určitě ke klasikám české literatury a já jsem vděčná, že se alespoň tímto prostřednictvím k takovýmto knihám dostanu.
Kniha je krátká, přečte se rychle. Líbí se mi, že je plná emocí, obrazných věcí a tak podobně. Abyste záměr autora pochopili, nelze jen knihu přelouskat, ale opravdu číst ,,mezi řádky".
Určitě ve mně něco zanechala a doporučím ji dál :)
Výsledek obrázku pro romeo, julie a tma

Tohle je moje...tramtadadá...jedenáctá kniha od pana Cobena. Takže jste asi pochopili, že patří k mým nejoblíbenějším autorům.
Na knihu Cizinec jsem se doopravdy těšila, ale jelikož jsem v době, kdy jsem ji četla, měla ve škole opravdu hodně povinností, tak mi to trvalo cca 5 dní. Na mě je to celkem dlouho a konečný dojem z knihy není díky tomu úplně ,,wau". Prostě jsem to četla moc rozkouskovaně, do toho jsem do hlavy tloukla ještě spoustu jiných věcí...
Ale to rozhodně neznamená, že tato kniha není dobrá. Troufla bych si říct, že je nadprůměrná. Ale znám od něj i lepší.
Výsledek obrázku pro cizinec

Asi nejlepší kniha, kterou jsem za únor přečetla, je Ostrov lhářů. Vybrala jsem si ji v knihovně náhodou a moc jsem od ní neočekávala. Ale to jsem se pletla. Nechci tím říct, že by to byla skvělá kniha pro každého, že by to měl být bestseller nebo něco podobného... ale zkrátka zaujala mě, mojí osobnost.
Kniha je hodně o psychice a o vztazích. Věřte mi, že na začátku rozhodně nebudete tušit, jak to nakonec všechno bude.
Líbilo se mi prostředí ostrova, moře,... Líbil se mi styl psaní, nebyl obvyklý, byl možná trošku zmatený, ale v dobrém smyslu. A úplně nejvíc se mi líbilo konečné rozuzlení... po pravdě jsem ani nějak netušila, že kniha bude mít nějaké vyvrcholení, chápete... prostě pointu. A to měla, a jakou. Všechno začalo dávat smysl. Potom, co jsem knihu po přečtení zavřela, dostavil se vážně ten pocit ,,wau". Super kniha, jsem ráda, že se mi dostala do ruky.
Související obrázek
Pokračování Mého života u sousedů. Jak už jsem se výše zmínila, potřebuji občas číst tyhle holčičí kraviny. :D Tahle kniha úplně úžasně splňuje všechny ty klišé záležitosti okolo dívčích románů, ale tak co? :D
mínus body za název, protože ten už je vážně trošku přes čáru
Výsledek obrázku pro kluk mého srdce


Není to vůbec tak, jak to vypadá :D
Tato kniha je opět hodně o vztazích, starých láskách a tak podobně. Taky jsem po ní sáhla jen tak v knihovně, protože mám teď nějakou nouzi o knihy :(
Jediné, co se mi na knize líbilo, bylo prostředí. Španělsko, léto, no komu by se to nelíbilo? Ale jinak vcelku průměrná kniha, bez jejíhož přečtení bych se klidně obešla.

Výsledek obrázku pro s kým dnes budeš spát?

Tak to jsou všechny knihy, které jsem přečetla za únor. Zdá se vám taky, že utekl hroozně rychle? Kterou z knih jste četli, případně plánujete číst? A která vás z článku zaujala a budete o ní uvažovat?
Budu se na vás těšit u dalšího článku!
Eli ♥
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kory Kory | Web | 24. ledna 2018 v 9:45 | Reagovat

Četla jsem akorát Ostrov lhářů, strašně se mi líbila obálka (a to se zas tak moc často nestává), ale nevyvolalo to ve mě moc velký dojem, přišlo mi to celé divné a zmatené. Jen tam byly občas takové vystihující momenty, a taky bylo pěkný takový to dětství na ostrově.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)