be so happy that when others look at you they become happy too

Přečteno za leden ♥

31. ledna 2017 v 20:52 | Eli |  books
Ahooj, vítám vás po delší době u dalšího článku!
Dneska se s vámi podělím o to, co jsem přečetla v prvním měsíci letošního roku.
Čtení je pro mě v posledních týdnech útěkem od reality, od všech zkoušení, testů a problémů. Proto se snažím mít vždycky alespoň jednu rozečtenou knížku a při každé volné chvilce utíkat s cappuccinem do knižního světa... Poslední dobou mám taky pocit, že si čtení víc užívám, víc prožívám děj knihy a nejde mi o to, kolik má stránek, o to, jak se mi líbil konec, ale spíš o děj, o to, jak se mi kniha četla celkově, nejen jak skončila.
Související obrázek
Picture


Jodi Picoultová se v posledních týdnech stala mojí velmi oblíbenou autorkou. Věříte mi, že pokaždé lituji, když nějakou její knihu dočtu? Tento měsíc jsem přečetla dvě. Desátému kruhu bych udělila čestné druhé místo :).
Jodi se specializuje na celkem náročná témata, která stojí za zamyšlení. V této knize jde konkrétně o znásilnění, ale to není všechno, prolíná se zde několik témat, nad kterými budete jako čtenář přemýšlet. Jak už jsem psala nahoře, právě u této knihy mi jde více o děj než o konec, protože právě děj ve mně zanechává stopu.
Celkově jde o zdařilou knihu, kterou bych určitě doporučila dál. Pokud máte rádi ,,psychologické" knihy, u kterých můžete zapojit svou mysl, určitě přemýšlejte o jejím přečtení. Toto obecně platí i u všech knih od autorky, které jsem já zatím četla.
Výsledek obrázku pro desátý kruh

Musím říct, že z této knihy jsem o stupeň unešenější než z té předchozí. Byla úžasná! Zde se opravdu ukázalo, jak se autorka dokáže vžít do takto složitých problémů a úžasně je interpretovat do svých knih.
Od knihy jsem nemohla spustit oči, přečetla jsem ji za dva dny (464 stran), což u mě u knihy s takovou délkou není běžné, zvláště když mám tolik učení okolo. Opět bych vyzdvihla děj, který pro mě byl stěžejní. (Miluji pasáže ze soudních síní, je tady taky někdo takový?) Tím ale nechci říct, že konec nebyl překvapivý, takže si tato kniha najde příznivce i u těch, kteří preferují vyústění až v poslední chvíli :)
Prostá pravda

Knihu Ten, kdo stojí v koutě jsem četla na základě doporučení několika známých. Musím říct, že vzhledem k tomu, že se děj odehrával v dopisech, se mi kniha četla opravdu rychle, takže jsem se ani nenadála, a byl konec. Můžu ji tedy doporučit ,,příležitostným čtenářům", kteří toho jinak moc nenačtou.
Kniha ve mně nechala celkem pozitivní pocit, líbil se mi charakterově hlavní hrdina, nemám co vytknout.
Výsledek obrázku pro ten kdo stojí v koutě

Od Mary Kubicy jsem již více než před půl rokem četla knihu Hodná holka, která mě opravdu velmi zaujala. I kniha Andílek má na přebalu obličej, což se mi u knih moc nelíbí. Ale u této autorky jsem se naučila, že nemám soudit knihu podle obalu.
První věc, sice asi absolutně nesmyslná, ale přesto to musím napsat. Tato autorka si vybírá pro postavy jména, která mě nějakým způsobem dokážou do dějě více vtáhnout. U jiných knížek si rozhodně nepamatuji jména všech postav, ale jména z knih Mary Kubicy se mi prostě líbí.
Další věcí je, že miluju kapitoly z budoucnosti, minulosti, protože díky nim je děj napínavější a pomalu se vám zapadají dílky skládačky do sebe.
Opět bych tedy vyzdvihla spíše děj, konec mě samozřejmě zajímal, ale chování postav, pocity, pohnutky, to pro mě bylo nejlepší z knihy.
Andílek


Pokračování Než jsem tě poznala. Kniha je klasickou holčičárnou, která je samozřejmě romantická, což má snad každá holka ráda. Nemůžu říct, že by mě její přečtení nějak zásadně obohatilo, ale znáte to :D Jsem holka a občas si to dopřát musím!
Pokud jste četli první díl, neříkám nutně, že musíte číst i ten druhý. První díl byl sám o sobě možná i lepší.
Výsledek obrázku pro Jojo Moyesová: Život po tobě


Moje první kniha od této americké autorky. Dělalo mi trošku problém, než jsem se do knihy ze začátku začetla. Nakonec se ale četla i celkem dobře, zločin se mi opravdu líbil a celkové vyústění bylo nečekané. Přestože kniha byla celkem krátká, naleznete v ní kapitoly z pohledu několika lidí, kteří na zločin pohlížejí každý jinak.
Devátá dívka

Zařadím sem i povinnou četbu. Tentokrát jsme měli za úkol přečíst trochu vážnější četbu, která pojednává o drogách, o tom, co je mládež schopna pro drogy udělat.
Kniha ve mně určitě zanechá stopu, protože všechno bylo popsáno detailně, všechny pocity, všechna bolest.
Bohužel mi dojem trochu kazí fakt, že mi hlavní hrdinka nebyla moc sympatická, mám chuť říct, že si za to může sama, což z větší části nejspíše ano, ale nic není černobílé.
My děti ze stanice ZOO


Tak to byly všechny knihy, které jsem v lednu přečetla. Budu se na vás těšit u dalšího článku ♥
Vaše Eli

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Loluo Loluo | Web | 4. února 2017 v 11:37 | Reagovat

Hej, děláš i něco jiného než že čteš? Vždyť tohle je hromada knih! Jak jsi to dokázala za měsíc, prosím?:D
Ten kdo stojí v koutě si chci přečíst už nějaký čas - teď nastal ten správný:D

2 Eli Eli | Web | 4. února 2017 v 20:30 | Reagovat

[1]: Ale jo, dělám :-D Jen prostě pokaždé, když mám nějakou chvilku, trávím ji u knížky... a pak to jde nějak samo :-)

3 Loluo Loluo | Web | 13. února 2017 v 13:21 | Reagovat

[2]: Myslím, že jsi moje nová čtecí motivace:D děkuji ti

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)