be so happy that when others look at you they become happy too

Přečteno za prosinec ♥ | + konec Knižní výzvy 2016

29. prosince 2016 v 19:05 | Eli |  books
Ahoj!
Prosinec a rok 2016 se nám pomalu chýlí ke konci, a tak je načase na poslední letošní Přečteno za...! Spolu s knížkami, kterých bude tento měsíc víc než obvykle, jsem se rozhodla i maličko vyhodnotit letošní Knižní výzvu, kterou jsem tento měsíc úspěšně dokončila.

Výsledek obrázku pro bookstumblr
Picture


Náhodně vybraná kniha v knihovně. Zaujala mě anotace a celkově vzhled knihy.
Knihu bych zařadila mezi průměrné, neurazí ani nenadchne. Četla se rychle a nedělalo mi problém začíst se, ale za konec bych asi strhla pár bodů.
Zpovědi podezřelé

Pokračování knihy 36.týden z minulého měsíce. Celkově je pro mě tato švédská spisovatelka objevem, za poslední měsíc jsem od ní přečetla 4 knihy. Její styl psaní se mi líbí, vyhovují mi poměrně krátké kapitoly s napínavými konci. Knihy nejsou zbytečně dlouhé, mají rychlý spád, pořád se něco děje. Za mě super.
Výsledek obrázku pro místo tebe kniha

Stejně jako minulá kniha mi i tato od stejné autorky sedla. Zápletka i příběh fajn, tato možná asi nejslabší, ale stále stojí za přečtení.
Výsledek obrázku pro odpočívej v pokoji kniha

Naopak kniha Druhý dech mi od autorky přijde zatím nejpovedenější. Líbí se mi, jak autorka vyřešila rozdělení děje za poslední rok. Prostředí maratonu bylo velmi příjemné, napínavé a děj byl opět velmi svižný.
Výsledek obrázku pro druhý dech kniha

Dalším objevem je autorka Jodi Picoultová.
Už dříve jsem viděla film, a jelikož ráda porovnávám filmy a knihy, rozhodla jsem se, že i Je to i můj život si vychutnám v knižní podobě. Bylo to skvělé rozhodnutí.
Knihy jsou prostě podle mě lepší, příběh lépe vstřebávám a prožívám. A to nemluvím o tom, že konec filmu s koncem knihy (který je ovšem trochu moc nerealistický) nic moc společného nemá.
Věřím, že Je to i můj život bude jedna z knih, ke které se budu vracet i v dospělosti, protože je to velmi silný citový příběh, který je neskutečně, neskutečně hluboký.
Výsledek obrázku pro je to i můj život kniha
Další silný emotivní příběh. Nevím, jak mám tuto knihu popsat. Jedním slovem asi "hezká" nebo "krásná". Jejich vztah mě prostě bavil. Bylo to roztomile nevinné, možná trochu roztomile přehnané, Ale moc krásné.
Výsledek obrázku pro až na konec všech dní kniha

Abych pravdu řekla, detaily z této knihy si moc nepamatuji. Nijak mě tedy nezaujala, ale oddychovým čtením byla uspokojivým.
Tichá žena

Povinná četba, fejetony. Zaujalo mě jich jen pár, třeba Jsem z toho jelen nebo Milá Tino! Ale jako oddychová četba jsou skvělé, možná se i zasmějete.
Výsledek obrázku pro jsem z toho jelen

Tahle kniha nádherně vypadá. Možná by bylo lepší, kdyby neměla tak hezkou obálku, protože bych si pak při zmínce o ní jako první nevybavila právě obálku.
Ale k příbehu... trvalo mi déle, než jsem se začetla, ale po nějaké době se děj pěkně rozjel a nakonec do sebe všechno hezky zapadlo, líbily se mi všechny detaily a kniha jako celek je opravdu povedeným dílem.
Případ Amelia

Temné kouty bych zařadila k průměrným knihám. Na styl autorky jsem už od Ostrých předmětů zvyklá (Zmizelou nepočítám), takže mě nijak nepřekvapil. Kniha by se podle mě dala zkrátit na méně stran, děj se dost táhl a spoustu věcí bylo nedůležitých, až zbytečných. Nicméně rozuzlení příběhu se mi líbilo, to se autorce povedlo.
Temné kouty

Já vím, je to absolutní slaďárna. Já vím, že od začátku jsem přesně věděla, jak to skončí, ale přece jenom je mi čtrnáct a nějaký dívčí románek prostě občas potřebuju.
Tato kniha byla z mého pohledu úžasná, propracovaná, místy smutná. Oba hrdinové mi byli sympatičtí, jejich láska byla prostě neskutečná (nebo spíš neuskutečnitelná), a ikdyž je to plné klišé, a ikdyž to na konci mělo malinko rychlejší spád než ve zbytku knihy, bylo to super!
Koho miluješ

Picture
A teď už k letošní Knižní výzvě! Jak víte, účastnila jsem se té odsud. Objevila jsem ji až v březnu a jako cíl jsem si po několika změnách nakonec stanovila 100 knih.
V první polovině roku jsem moc nečetla. O prázdninách jsem si řekla, že to všechno doženu. Jsem na sebe pyšná, protože jsem si opravdu začala důkladněji vybírat knihy, začala jsem být znalcem i v oboru detektivním a za prázdniny jsem stihla přečít něco přes 20 knih.
Po prázdninách jsem si knihy vybírala ještě důkladněji, věděla jsem, že není kam spěchat, takže jsem stavěla kvalitu nad kvantitu.
Nakonec se mi do konce letošního roku podařilo přečíst 107 knih a jsem na sebe náležitě hrdá. Díky výzvě jsem poznala nové blogy a blogerky. Díky výzvě jsem našla spoustu skvělých knih, které jsem doporučila dál.
Přesto jsem na vteřinu zaváhala, když jsem přemýšlela nad tím, zda se výzvy zúčastním i v budoucím roce. Mám malinko problém s tím, že musím neustále myslet na ten cíl, který mě tak moc v první polovině roku svazoval. Avšak myslím, že když si ho zvolím rozumný a čtení si budu užívat, nemůže mi pocit z něj nic zkazit!
Plánuji se příští rok zapojit ještě do dalších čtecích výzev. Všechno se dozvíte na Nový rok!
KLIK pro seznam knih, které jsem letos přečetla

"Knihy o zdraví čtěte pozorně, mohli byste zemřít na tiskovou chybu."

- Mark Twain
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss Eliss | Web | 29. prosince 2016 v 19:33 | Reagovat

Samé zajímavé tituly 8-)

2 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 30. prosince 2016 v 15:25 | Reagovat

Páni, 107?! Moc gratuluju!! Taky bych si mohla dát příští rok nějakou menší výzvičku :D Jinak z knížek mě, překvapivě:D, zaujala ,,Koho miluješ", o té jsem ještě neslyšela a to už mám slaďáky docela okouklý :D :D Díky za tip!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)