be so happy that when others look at you they become happy too

Looking forward to 🎄 | And other things

25. listopadu 2016 v 20:31 | Eli |  diary notes
Poslušně hlásím že stále žiju, ikdyž už jsem se tu pár týdnů neobjevila.
Jedním z důvodů je to, že už mi nějaký ten pátek nefungují statistiky a mě to příšerně štvě!Nestalo se vám to někdy? Normálně mi píšete komentáře, na hlavní stránce vidím, které články navštěvujete, ale ve statistikách je prostě 0. Help me!
To bylo jen tak na okraj. Dnešní článek bude o něčem úplně jiném. O Vánocích. A dalších věcech.
Asi si říkáte, že jsem blázen. Do Vánoc zbývá ještě spoustu týdnů. To je ale omyl, protože pro člověka, jako jsem já, zbývá už jen pár týdnů! Jsem totiž člověk, který Vánoce úplně miluje. Nejen kvůli dárkům, ale Vánoce jsou samy o sobě kouzelné. Symbolizují pro mě čas strávený s rodinou, nádhernou vůni, pohádky,... Prostě si chci užít toto období co nejdéle a co nejvíc. A proto už začínám básnit teď.

Výsledek obrázku pro christmas tumblr gif
Picture

Vánoce pro mě nejsou rozhodně jen ten Štědrý den a svátky. Já tu vánoční atmosféru vnímám už teď, vlastně možná už od půlky listopadu. Ta "pravá" ale začíná až někdy s Mikulášem. Jsem sice už poněkud odrostlá, Mikuláš u nás nebyl už pár let, ale pořád ten večer vnímám tak nějak posvátně a vzpomínám, jak jsem se jako malá bála čertů. Letos teda možná přijdou, protože moje sestřička naopak dorostla do věku, kdy už by si to mohla užít (samozřejmě že já ji před všema ochráním, od toho tu sem). Po tomto dni už mám mozek stoprocentně přepnutý na mód Vánoce. Nakupuju dárky (a nikdy nejsem s ničím na 100% spokojená), peču, balím dárky, vymýšlím, jakou barvou ozdobíme stromeček...
No, ono neexistuje něco jako ideální Vánoce. U nás se prostě každý rok stane něco, co tu atmosféru Vánoc na nějakou chvíli zkazí. Pohádáme se kvůli stromečku, jídlu, nestíháme... Ale stejně je nakonec nejlepší ten večer, kdy jsme spolu, pak objíždíme prarodiče, všechno je hrozně kouzelné a já si představuji ty rodiny, okolo jejichž domů projíždíme, jak si to taky užívají.
Tohle jsou pro mě Vánoce. Přece nemusím nutně dostat, to co si přeju, bude mi stačit jen to, když všichni budou nadšeni z dárků ode mě :D

Picture

Tak to bylo kraťoulinké shrnutí mých úvah o Vánocích. A teď přichází na řadu ta negativní věc stránky a má momentální situace.
Jsem příšerně unavená z toho, že musím vstávat za tmy, jít do školy za tmy a ještě pár dní v týdnu jít ze školy za tmy. Mám stavy "dneska prostě neusnu a budu se převalovat v posteli do půlnoci" nebo "nic neudělám, protože padnu v půl devátý unavená do postele a spím jak špalek". Připadá mi, že noci jsou dlouhý tak deset minut.
Další věcí je, že jakkoli jsem si na začátku září říkala, že tenhle rok bude pohodový a nebudu se nijak angažovat v nějakých mimoškolních aktivitách, už se účastním dějepisné olympiády, matematické olympiády, dvou matematicko-logických internetových soutěží a dneska jsem byla na matematicko-fyzikální soutěži. Tím bych tenhle odstavec asi ukončila.
Tenhle týden se stala taky jedná smutná věc, která mě doteď trápí. Mé velmi dobré kamarádce umřel pejsek a mám pocit, že já jsem z toho byla smutná fakt extrémně. Ona s ním tedy měla opravdu úžasnej vztah, ruku by za něj do ohně dala, a teď ji opustil. Občas se prostě rozbrečela v hodině, a mě je jí neskutečně líto. Takže ji o přestávkách utěšuju, protože spoustu lidí si myslí, že to prostě přehání. (Už i pár učitelů se vyjádřilo nějak v tom smyslu) Ale já ji opravdu lituju a taky jsem si doma poplakala, když jsem pomyslela na to, že celý život měla chlupáče venku před dveřmi a teď už tam je prázdno, stejně jako v jejím srdci. Lepší vztah člověka a psa, než co měli ti dva, jsem fakt ještě u nikoho neviděla. (Toto byl rozvitý sloh o našem smutku. Ten pes byl hrdina. Hrdinou stále je. A já si ho budu pořád pamatovat.)
To by bylo asi všechno k dnešnímu článku. Doufám, že když teď mám okolo sebe takových témat na psaní (rozumějte - budou Vánoce), třeba budou články vycházet častěji! Těším se na vás u dalšího!
Vaše Eli.
P.S.: Nasněžit by třeba taky mohlo...!!


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Těšíš se na Vánoce?

Hrozně moc 66.7% (4)
Docela jo 33.3% (2)
Vůbec ne 0% (0)

Komentáře

1 Tucka Tucka | E-mail | Web | 26. listopadu 2016 v 21:18 | Reagovat

Se statistikami to mám stejně, ale myslela jsem, že je to jen u mě :D

Nejsi blázen, též Vánoce miluji a zítra je přece UŽ 1. adventní neděle!

S tím pejskem nechápu, jak jí mohl někdo říct, že to přehání, takovým lidem bych nejradši rozmlátila čumák.

2 ejnyt-world ejnyt-world | Web | 26. listopadu 2016 v 21:45 | Reagovat

Ty statistiky mám taky! :D  Je to už asi od září..-.- Já jsem momentálně v hrozným presu s dárkama, protože nějak nemám takovy ty geniální nápady.. Ale Vánoce taky miluju! Hrozně se těšim, až si vyzdobím pokoj a dneska jsme pekli první cukroví <3 Ztráta pejska je hrozná, já jsem byla hrozně dlouho rozhozená z toho, že umřel pejsek od sousedů asi před pěti lety, ke kterému jsem měla hodně blízko.. A nejste vůbec divné, je vidět, jak vám na něm záleželo, na ty lidi se vykašlete! :)

3 Eli Eli | Web | 27. listopadu 2016 v 9:55 | Reagovat

[1]: [2]:
Tak to se mi docela ulevilo, že nejsem jediná, jak s těmi statistikami, těšením na Vánoce, ale i steskem po pejskovi :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)