be so happy that when others look at you they become happy too

► Life of students ◄

10. září 2016 v 12:59 | Eli |  writing
Ahoj!
Začala nám škola, což znamená, že času je stále méně a méně. Mými prioritami je momentálně spoustu času věnovat právě přípravě na učení, ale nechci zanedbávat také čtení, rodinu, přátele,...
Blog ale nechci nechat na úplně poslední příčce, takže se budu snažit, aby sem tam vyšel nějaký článek. Samozřejmě se to bude odvíjet podle toho, jakou budu mít inspiraci, kolik bude písemek a jak se mi bude chtít :D
Ale už k věci... dneska jsem si pro Vás připravila článek Život studentů aneb Moudra žákyně deváté třídy!

Výsledek obrázku pro student tumblr

Sednout si v MHD je luxus
Alespoň u nás je to absolutní pravda. A není nic horšího než v se parném dni mačkat s lidmi v buse, kde je navíc 35 stupňů. Br.

Každých pět minut si kontrolujete, jestli máte klíče, mobil a svačinu
Toto jsou asi tři nejčastější věci, které si po zvonění uložíte do lavice a pak si je tam prostě zapomenete. Ten stres, když běžíte přes celou školu do učebny, kde tušíte, že jste nechali v lavici mobil, je opravdu smrtící. Protože mobil je mobil. A bez klíčů nezmůžete skoro nic. A bez svačiny budete k tomu všemu ještě nebezpeční. NEPŘIBLIŽUJTE SE!
Picture

Strategická a logická hra - ,,Najít ve třídě vyhovující lavici"
Vepředu je to moc na očích učitelům, vzadu vidíte a slyšíte houby, u okna je to moc daleko od interaktivní tabule,...
Faktorů pro výběr lavice je milion. A když už se vám podaří najít nějakou tak akorát umístěnou, přesně před vás si sedne největší čahoun ve třídě. A jsme zase na začátku.

Strategická a logická hra - ,,Pětiminutová přestávka"
Kdo sakra vymyslel pětiminutové přestávky? Vaším úkolem je rozdělit těchto vzácných pět minut mezi toaletu, přesun na druhý konec školy, koupení pití u školníka a připravení se na další hodinu, což bude nejspíš obsahovat zopakování slovíček na test a opsání domácího úkolu. Po devíti letech studia už to pro některé ale může být hračka. TLESK TLESK TLESK.

Zákon velkých přestávek
Znáte to, jakmile si chcete o velké číst, najíst se, naučit se na další hodinu, poklábosit s kdekým a tak dále, takhle dvacetiminutovka se najednou smrskne na minuty tři a zazvoní přesně ve chvíli, kdy si do úst strčíte bagetu, chleba, housku nebo sušenku. Ale jakmile máte čekat před učebnou informatiky, která je až do zazvonění zamčená, přestávka má jako mávnutím kouzelného proutku minut šedesát.

Jsme jenom lidi
Je tomu opravdu tak, páni učitelé a paní učitelky! A když si náš močový měchýř řekne, prostě ho musíme respektovat, takže prosím buďte chápaví a dovolte nám odejít na ten záchod, protože na tom závisí náš život!

Výsledek obrázku pro teacher i have to go to the toilet

Oběd!
Jsou tam stovky lidí, je tam hrooozné vedro, nemáte si kam sednout a fronta se táhne až někam k Atlantiku? Ano, toto posvátné místo se nazývá jídelna, a na konci zmíněných zkoušek nečeká nic jiného než kousek masa ve vodové omáčce s rýží! Nechte si chutnat!

Zákon výběru zkoušeného studenta
Tento zákon je velice jednoduchý, avšak v 99,9% pravdivý. Pokud jste se den předtím na učivo podívali a docela ho umíte, bude vyvolán váš spolužák. Pokud jste vůbec neměli tušení, že se vůbec zkouší, jste tou ,,šťastnou" obětí vy.

Výsledek obrázku pro exam tumblr

Tak to by bylo pár každodenních situací studenta! Doufám, že se Vám článek líbil, a napište mi, zda souhlasíte...

Eli.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád/a podzim?

Ano 100% (11)
Ne 0% (0)
Nevadí mi 0% (0)

Komentáře

1 Łucie. Łucie. | Web | 15. září 2016 v 14:27 | Reagovat

Ach jo. Škola. Už ji máme 14 dní. A mně pořád přijde, jako by byly prázdniny. Zatím je to takový rozjezd - ozdoby sešitů, málo psaní. Ale už to pomalu, ale jistě začíná. Už máme dokonce slíbené 2 testy. Potěš koště :/ .. Do 9. třídy bych se hrozně ráda vrátila! Skoro žádné učení, pohodička :)

Jinak super článek. Se vším souhlasím :)

2 Heaven Heaven | Web | 16. září 2016 v 18:12 | Reagovat

S tou svačinou se mi to stává skoro pořád a už takových let :D
Na většině hodin sedím v poslední nebo předposlední lavici a naprosto mi to vyhovuje :D
My už pětiminutové přestávky nemáme, ale zato máme o pět minut delší vyučování, tak si vyber :D Ale zase velká přestávka má jenom 15 minut no :D

3 cincina cincina | Web | 18. září 2016 v 23:17 | Reagovat

Já jsem se u tohoto článku pobavila, protože si to vystihla naprosto dokonale:D
Na základce jsem měla ještě desetiminutové přestávky. Ty pětiminutové přišly až na střední... nejprve to byl nezvyk, ale nakonec jsem si na to zvykla a bylo to fajn, protože škola nám alespoň končila o něco dříve:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)