be so happy that when others look at you they become happy too

Srpen 2016

Co udělat, než začne škola ☼

25. srpna 2016 v 10:16 | Eli |  interesting
Tak jo, musíme si to přiznat. Škola pro většinu z nás začne už příští čtvrtek a je na čase se na tu atmosféru trochu připravit.
Já osobně se od tohohle týdne do školy docela těším, protože už mě opravdu nebaví být doma a nic nedělat. Už dokonce i čtení pro mě není tou nejlepší zábavou, těším se na kamarády, dojíždění, vstávání...prostě na všechno. Však ono tě to přejde.


A jelikož já jsem takový člověk zodpovědný a organizovaný, dala jsem dohromady seznam věcí, které musím(e) udělat, než škola začne.

  • Nařídit/přeřídit si budíky
Já na prázdniny budík nemám, ale do školy bych se bez něj asi nevzbudila.

  • Změnit režim spaní
Tipuji, že nejsem jediná, kdo chodí spát relativně pozdě (u mě opravdu relativně) a ráno si přispí (v mém případě tak do sedmi osmi). Ale do školy musím vstávat v šest, takže budu muset poupravit svůj režim spánku, začít chodit spát dřív a snažit se vzbouzet se alespoň do půl sedmé :D. A hlavně, zkuste ten poslední týden moc nepařit a spíš spát co nejvíc, abyste měli naspáno dopředu ;).

Picture

♥ Svět chovatelů morčat ♥

20. srpna 2016 v 7:32 | Eli |  writing
Před nedávnem vyšel článek Svět knihomolů a mě napadlo udělat takových víc. Zároveň do těchto článků promítám i svoje vlastnosti. Vlastně hlavně svoje vlastnosti.
Něco málo k mým morčátkům... momentálně jich mám 9, 5 skinny a 4 chlupaté. S kamarádkou máme chovatelskou stanici skinny a SKG (=skinny gen) morčat. Věřte mi, jak jednou začnete, nemůžete přestat.

Picture

Asi dospívám?

18. srpna 2016 v 10:15 | Eli |  writing
Vždycky jsem na sebe byla hrozně pyšná, protože jsem ten typ člověka, který si šetří a každou investici dlouho promýšlí. Ale teď, ve čtrnácti a půl letech to nabralo úplně jiných rozměrů.
V takových deseti dvanácti je cílem šetření nakoupit dárky k narozeninám a k Vánocům vašim nejbližším. Takže si šetříte, abyste mohli koupit něco někomu jinému. Teď je to jiné.
Docela reálně přemýšlím o brigádách a možnostech přivydělat si. Spíš myslím příští léto, jelikož patnáct mi bude až v dubnu, ale nabídky jsou tu už teď. Domluvila jsem se například se strejdou, že mu natřu plot, za nějaké dvě stovky. Je to sice můj příbuzný, ale pardon, moje práce není zadarmo :D. Ne, fakt nechci vysát svoje blízké!
Taky můžu chodit uklízet obec, což normálně dělá můj děda, ale byl by docela rád, kdybych mu pomohla. Ale to bych spíš nechala na zimu. Uklízet sníh je podle mě alespoň trochu... zábavné? Uvidíme, až to zkusím.
V zimě už mám s kámoškama domluveno, že budeme chodit jako Mikuláš, čert, anděl... Snad se nad námi taky někdo slituje :D. No a mnoho dalších ,,brigád" a věcí na přivydělání.
Ale proč to všechno dělám? Nějak si uvědomuji, že čím dřív se osamostatním a věci si budu platit sama, tím to bude lepší. Budu se cítit více nezávislá.
Příští rok bych se poprvé (opravdu!) chtěla podívat do Chorvatska. Což sice sama nezacvaknu, to fakt ne, ale ráda bych si tam něco koupila. Sama. Za své.
Taky se už od teď těším na září 2017, kdy bych chtěla na školní zájezd do Londýna. To je teď ta ,,nejdůležitější" věc, na kterou šetřím, protože bych si to sama chtěla zaplatit celé (snad kromě kapesného, ale to je podle deseti tisíc, kolik to stojí, asi zanedbatelné). Vidím to docela reálně. A jsem na sebe ohromně pyšná, že se dokážu takhle k něčemu dokopat. Sama našetřit tolik peněz.
Takže momentálně si dávám do zvláštní kasičky ,,Londýn 2017". Další zvláštní kasičku mám na ,,začátek školního roku". A pak nějaké drobné na normální nákupy.
A ještě něco ke kapesnému. Mamka mně a bráchovi (když je škola) dává každé ráno na autobus, s tím, že nám dá třeba o 8 korun víc. A z toho si pak šetřím. (Občas nám dá třeba i nějakou dvacku, kupte si něco dobrého :D).
Vím, že bude trvat ještě sakra dlouho, než budu moct říct, že se z větší části živím sama. Bude to asi až budu mít hotovou základku, střední, vysokou, a budu bydlet sama. Ve svém. To se pak budu živit sama, ale mám radost, že si už takhle brzo uvědomuji, že je k tomu potřeba velké úsilí.

Přesně tou holkou na animaci bych chtěla být :p
Eli.

📖 Svět knihomolů 📖

14. srpna 2016 v 13:43 | Eli |  books
Dneska tu mám pro vás pro někoho možná vtipnější článek, a to charakteristiku knihomolů. 📖
Čerpám tak nějak od sebe, od kamarádek a tak... Snad se vám to bude líbit, protože mně osobně přijde zajímavé, kolik zvyklostí a vlastností milovníci knih (jako já) mají...

Picture

Diary notes | Kočkomil

9. srpna 2016 v 12:13 | Eli |  diary notes
Ahoj !
Už dlouho nebyl povídací článek, kde melu páté přes deváté, tak tady ho máte !


Teď se momentálně nic moc neděje, hodně čtu a ležím a tak. Začala jsem nenávidět počasí, protože takhle studený léto fakt nepamatuju. Pár dnů horka bylo, to jo, jenomže vždycky jsou tak co týden, dva, a to pak není žádná sranda, když předem nevíte, který den bude teplo a který ne, když mi appka v mobilu ukazuje fakt úplně jiný počasí. Ty jo, to byla fakt dlouhá věta.
Ale taky jsme konečně začali v srpnu někam jezdit, sice nikam daleko, ale co. Zatím jsme byli na pouti a nakupovat (mám nové boty super), ale co nejdřív plánujeme jet do krokodýlí zoo do Protivína (už jsme tam byli docela dávno, když tam ještě moc krokoušů neměli, ale teď tam pojedem kvůli ségře, ta tam ještě nebyla). Taky bych se chtěla určitě podívat někam jinam, klidně na nějakou zříceninu, ale prostě chci někam jet !!!
Tak a teď se vrátím k té pouti. Já moc poutě ráda nemám, spíš je to taková povinnost tam jít, ale jako dokážu si to užít. Tahle pouť byla malá, šli jsme tam taky se ségrou, která se třikrát zatočila na tom kolotoči s auty, koníčky a motorkami, pak si zaskákala na skákacím hradu, koupili jsme jí balónek s mimoňem (který stejně nesla velká ségra), a nic víc nebylo. Tak jsem se alespoň pohoupala na takové té pirátské lodi, což tam byla asi jediná atrakce, která by mě bavila (lavici ráda fakt nemám, a pak už tam byl jen řetězák, Twister a autodrom, další věci pak jen pro prcky :D). Fakt se těším v září na větší pouť, ve městě, kam chodím do školy, jelikož tam půjdu alespoň s kámoškama.


Docela dávno jsem se v nějakém článku zmiňovala, že budeme mít koťata. Nakonec se nám už v květnu (trošku jsem se zapomněla zmínit) narodila čtyři koťátka, dvě kočičky a dva kocourci. A já jsem od té doby absolutní kočkomil.
Kočičky jsou trošku zdrženlivější, ale do kocourků jsem se úplně zamilovala. Oba jsou černobilý, jeden je absolutně hrozně podobný na maminku, druhý je takový ňuňáč huňáč, hrozný lenoch a pohodář. Dostali jména Aleki a Fufík (ať žije Madagaskar !!!). Z čehož jste asi pochopili, že kluci tady zůstávají (a právě usiluji o kastraci jejich maminky, aby se nestávaly nehody) a kočičky právě dneska odjíždějí do nového domova, půjdou spolu, z čehož mám hroznou radost ! Tak se tady právě s nima loučím, a je to fakt doják ;)
Nikdy ze mě asi úplný kočkomil nebude, ono těch čtrnáct let vyrůstání mezi psy se nezapomíná. Ale je to příjemná změna, oproti kočičkám mi psi připadají takový divocí, bláznivý a nevycválaní.


Tak to zase nebyl tak dlouhý článek, jak jsem myslela...
Co vy děláte ? Jak užíváte prázdniny ?
Eli.
Recenze | Mary Kubica : Hodná holka

8. srpna 2016 v 8:45 | Eli |  books
Ahoj !
Dneska tu mám pro vás další recenzi. Tentokrát to bude na knihu Hodná holka od americké spisovatelky Mary Kubicy.

Originální název:The Good Girl
Žánr:Literatura světová, Thrillery
Rok vydání: 2015, 1. vydání originálu: 2014
Počet stran: 352

Anotace :
,,Napínavý a strhující thriller Hodná holka je překvapivý literární debut, který odhaluje, že ani v dokonalé rodině není nic takové, jak to na první pohled vypadá...

Rozhodla se však jít svou vlastní cestou a stala se učitelkou na obyčejné státní škole. Jednoho večera se vypravila do baru, kde se měla sejít se svým příležitostným přítelem, ale když on na schůzku nedorazí, odchází s tajuplným cizím mužem. Colin Thatcher jí zpočátku připadá jako ideální kandidát pro vztah na jednu noc, ale záhy se ukáže, že když souhlasila, že s ním půjde domů, udělala největší chybu svého života.

Colin měl za úkol Miu unést a předat ji svému zaměstnavateli, který ji hodlal použít k vymáhání výkupného. Ale celý plán se radikálně změní v okamžiku, kdy se Colin rozhodne Miu místo toho ukrýt v odlehlé chatě v hlubokých lesích, kde ji nenajde ani policie, ani nelítostní zločinci, kteří si ho najali. Miina matka Eve a detektiv Gabe Hoffman jsou ochotni udělat cokoli, aby Miu našli, ale nikdo z nich netuší, že emocionální zmatky, které vypjatá situace vyvolá, nakonec život celé rodiny doslova roztrhají na cucky."
Picture

My reading plan - Summer 2016 | UPDATE 4

5. srpna 2016 v 19:55 | Eli |  books
Vítám Vás u dalšího updatu reading planu !

Od minule se mi opět podařilo přečíst z reading planu čtyři knihy, a to :
Labyrint : Útěk
Spáleniště : Zkouška
Vražedná léčba
a Nezvěstná


Jelikož do konce léta už zbývá jen pár týdnů, rozhodla jsem se přidat už pouze 2 knihy, a to Hodná holka a Čarovná.

Picture
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)