be so happy that when others look at you they become happy too

School trip | Balím...

4. června 2016 v 19:55 | Eli :) |  interesting
Dneska tu bude takový radicí článek...
Jelikož jedeme příští týden na školní výlet a já si všechno musím promýšlet takhle předem, rozhodla jsem se udělat článek, kde bych Vám poradila, co je důležité si na takový trip zabalit. A taky co je naopak zbytečné...
Jedu už na třetí výlet, co jsem na nové škole, kde vždycky jezdíme na minimálně dva dny, což bylo pro mě něco úplně nového po prvním stupni základky. A taky to tak vypadalo. Mám pocit, že vloni a předloni jsem měla sbalené absolutní kraviny a důležité věci mi chyběly. Proto taky dělám tento článek, kde shrnu své tipy a poznatky, po tom co jsem minulé dva roky strávila klepoucí se zimou, ale samozřejmě s více páry nepotřebných bot ! :D
Počítejte s tím, že článek počítá se spaním na jednu noc, túrou cca 5 km a nějakou odpolední zábavou. Odjíždíme první den ráno, vracíme se druhý den cca v 16 hodin.

Rozdělím to do několika kategorií, abychom to měli přehledné...
Připomínám, že je důležité sledovat předpověď počasí, od které se bude váš seznam věcí odvíjet !

Oblečení

Oblečení je jedna z nejdůležitějších věcí, na kterou se na výletě budete spoléhat. Doporučuji nebrat si jako ,,hlavní" oblečení nějaké džíny a to nejhezší tričko co máte, protože přece nejde o to zazářit, ale užít si výlet. A k tomu patří pořádné tripové oblečení !

Tady je suma sumárum množství oblečení, co budete potřebovat :
- 1-2 trička (krátká !) - První den se můžete zapotit, takže uvítáte druhý den čisté voňavé tričko.
- mikina + bunda - Důležité je sledovat předpověď počasí. Asi s sebou zbytečně nepotáhnete bundu, když má být dvacet stupňů. V tomto případě si vemte jen mikinu, přece jenom večer bývá ještě chladněji. Pokud má být zima a pršet, doporučuji vzít obě. Nejlépe na sebe, když na výlet vyrážíte.
- tepláky/legíny - Na celkové nošení po túrách a po kempu. Stačí mít jedny, protože nejedete a módní přehlídku. A když se umaže jeden, umažou se na sto procent všichni.
- kraťasy (ne džínové) - Pokud bude větší horko, v kempu oceníte.
- (pyžamo) - Tak třeba tohle mě dva ,,špatné" výlety naučily, že není vůbec nutné brát si pyžamo, zvlášť pokud kvůli tomu upustíte třeba od druhého trička nebo kalhot. Na spaní stačí použít kraťasy a tričko, nic jednoduššího není. Takhle to plánuji letos udělat já.
- (plavky) - Nejsou povinností, ale my máme v kempu dva bazény, které podle předpovědi počasí asi použijeme. Zda je potřebujete vám samozřejmě řekne učitel/ka před výletem.
- spodní prádlo - podle potřeby ;)
- boty - Možná se to tak nezdá, ale boty jsou podle mě asi fakt úplně nejdůležitější věc. Třeba my budeme docela dost chodit, takže by se asi fakt nevyplatilo jít v nějakých střevíčkách. Doporučuji vzít si jedny normální boty, ve kterých chodíte do školy, nějaké kecky prostě, a pak nějaké sportovnější boty, které víc vydrží a nebude vadit, že se třeba ušpiní /vlastní zkušenost/. My máme ještě povinnost vzít si nějaké crocsy něbo pantofle na chození po kempu.

Hygiena

Jak už jsem zmiňovala, jedeme na jednu noc. Je samozřejmé, že s sebou asi nepotáhneme celý kufr kosmetiky a líčidel. Je to přece výlet, na výlet si jedeme odpočinout, takže i od kosmetiky. Doporučuji všechny hygienické potřeby dát do jedné taštičky, abyste nelovily kartáček někde na dně batohu. Co se mi taky docela osvědčilo, jsou mini cestovní balení různých produktů (pasta na zuby, sprcháč,...)
- kartáček a pasta na zuby
- šampon a sprchový gel
- hřeben
- antiperspirant
+ opalovací krém - podle předpovědi počasí, ale spíš ho mějte v každém případě /vlastní zkušenost/
+ tělové, pleťové mléko
+ rozčesávač na vlasy
+ možná nějaká ta řasenka :D /nebo spíš taky ne/
+ prášky - Dávám to k hygieně, protože mi to sem prostě sedí :D Většinou jich mívá spoustu učitel/ka, ale vlastní zásobu bych si vzala taky. Zvláště pokud máte nějaké svoje důležité !

Zábava

Samozřejmě, že tento bod není pro někoho povinný. Třeba pro mě asi ne, jelikož kemp nám nabízí spoustu užitečných věcí, které můžeme využít (já vím, už bych měla přestat ten kemp opěvovat). Ale třeba minulý rok bych nějaké tyto věci uvítala. Vím, když už fakt nemáte místo v batohu, tak jsou tyto věci zbytečnosti :D

- karty jaké chcete
- létající talíř
- nějaká cestovní hra
- kostky
- anebo se prostě zabavíte s mobilem, ikdyž to nikdy učitel nevidí rád

Jídlo

Jídlo na výletě, to je vždycky drama. Obzvlášť tedy pro naše rodiče.
Naše paní učitelka je ale velice zodpovědná, a tak máme na první den zařízenou večeři, na druhý snídani a oběd. První den se vlastně nasnídáme doma a druhý den se doma navečeříme, takže to je vlastně téměř většina jídla, co budeme potřebovat. Ale pořád to není dost.
Potřebujeme zajistit na první den oběd. Například my jdeme do města, kde bude možnost si oběd koupit, ale já mám pocit, že stejně využiji možnost domácí kuchyně, takže budu mít něco sbaleného. Nemyslím tím tradiční výletní řízky, které samozřejmě určitě někdo mít bude, ale třeba toasty nebo tak.
Pokud si budete oběd kupovat, asi bych nešla do nějaké restaurace na oběd za 120 korun, ale spíš bych si zašla do nějaké sámošky a koupila rohlík a šunku (tedy pardon, pro nás vegetariány sýr). Je to přece výlet. Vždyť víte co myslím. Prostě výlet je výlet, luxus si nechte na doma. :D
Co se týče snídaně, pokud bychom ji neměli zařízenou, nakupovala bych den předem, koupila bych víc rohlíků a šunky (sýra). Sice nejsem člověk, který by si doma vychutnával snídani s čajem, ale na výlet si vždycky vezmu hrneček, pytlík čaje a cukr /nezapomenout ! - vlastní zkušenost/. V některých kempech je to těžší, my jsme první dva roky vařili čaj pro 32 lidí v jedné konvici, ale letos bude v každé chatce jedna. (já vím, zase ten kemp)
No a co se týče večeře, myslím, že k takovému hezkému (českému ?) výletu patří tradiční opékání buřtů (rohlíků, chleba, sýrů :D). My jedeme na výlet potřetí, a potřetí budeme opékat. Buřty, rohlíky, chleby, sýry vozíme buď z domova, nebo nakoupíme ve městě.
Sladkosti pro večerní zábavu na pokoji nutností !

Ostatní

A když už jsme se na ten výlet tak pěkně zabalili, tak by byla určitě škoda, kdybychom to nezdokumentovali ! Takže nezapomeňte na foťák (nebo váš lepší mobil :D). Selfie tyč je nepsaná povinnost. Pro nudu v autobusu stáhněte spoustu písniček, popřípadě sbalte svoji MP3.

A nezapomeňte si výlet užít !!!

Snad se vám tento článek líbil. Tak já musím balit !
Eli.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Těšíš se na léto (prázdniny) ?

Hroozně moc ! 62.5% (5)
Docela jo 37.5% (3)
Ani moc ne 0% (0)

Komentáře

1 Heaven Heaven | Web | 4. června 2016 v 20:15 | Reagovat

My jedeme za dva týdny na 3 dny. Už se těším, konečně to bude výlet podle našich představ :D Jídlo nemáme vůbec zařízené, ale v penzionu jsou kuchyňky, což je bezva 😊

2 Broken girl Broken girl | Web | 5. června 2016 v 15:29 | Reagovat

Já jsem dlouho na výletě nebyla, tak jsem zvědavá, jak s tím balením skončím :D Jedeme na dva dny - první den jdeme na trampolíny a na hrad a druhý den budeme hrát nějaké hry, takže se celkem těším ;)

3 Eli Eli | Web | 5. června 2016 v 15:37 | Reagovat

[1]:

[2]:
Tak si to obě užijte ! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)