be so happy that when others look at you they become happy too

Červen 2016

Tipy na knihy na prázdniny | Knižní výzva 2016 ♥

30. června 2016 v 20:02 | Eli :) |  books
Tramtadadá !
První polovina roku 2016 je za námi a to bych nebyla já, kdybych to nějak nezhodnotila.
Jak víte, účastním se Knižní výzvy od Ells (stále se můžete zapojit !). Jak asi víte, zvolila jsem si 100 knih a byla jsem zvědavá, jak to budu zvládat, protože jsem si nikdy nepočítala, kolik toho načtu.
Kdybych to vzala průměrně, za měsíc bych měla přečíst 8 a kousek knihy. Já jsem zatím ve skluzu, za první půlrok jsem přečetla 44 knih. Ale jelikož jsem se do výzvy zapojila až v březnu, v lednu a únoru jsem moc nečetla, tak to plánuji dohnat o prázdninách. :)
Dále moje počínání můžete sledovat v tomto článku. Uvidíme, jestli to dám !

A teď už se dostáváme k jádru článku. Z těch 44 knih, které jsem přečetla, mě nějaké oslovily a nějaké ne, a já jsem se rozhodla vám sestavit takový seznam na prázdniny (povětšinou pro milovníky dívčích románů a thrillerů/detektivek), pokud byste nevěděli, co číst ;)
C.Č.

Zahraniční dovolená - cesta ke štěstí ?

28. června 2016 v 12:50 | Eli |  writing
O prázninách jsem nebyla v zahraničí už pěkně dlouho a ani letos se tam nechystám.
Důvod ? Peníze.
Vlastně, když nepočítám Německo a Rakousko, jsem nebyla jinde než ve Španělsku (bylo mi pět).
Na dovolenou peníze nemáme, neříkám, že nikam jet nechci, jasně že chci. Kdo by nechtěl ? Ale zase bez toho přežiju.
Je to takové koncoškolní klišé, že se všichni baví o tom, kam jedou... Chorvatsko, Itálie, Bulharsko, Řecko...
Když se mě někdo zeptá, kam jedeme, abych nebyla za absolutního exota, rozpovídám se, že projedeme Česko.
Haha, podíváme se tam maximálně do zoo.
Ale proč jsem se to rozhodla napsat ? Protože téměř každý bere dovolenou jako samozřejmost a neumí si představit, že třeba někdo nikam nejede.
Problém je, že léto bez dovolené není léto, jste podivín, když zůstáváte doma. Přitom mám pocit, že čím dál tím víc lidí nikam nejezdí a zůstávají doma. Ale pořád je tu ta mylná představa dokonalého léta u moře.
Mě to vůbec nevadí, léto strávím doma u bazénu, se svojí rodinou a svými mazlíčky. Nedokázala bych asi odjet na delší dobu, nechat někoho doma samotného je téměř nepředstavitelné.
Pořád tak nějak doufám, že jednou to přijde... že jednou se konečně vydám po spoustě letech k moři a užiju si to (protože minule jsem byla fakt malá). Stačí jen dva tři dny, nakoupit suvenýry, nafotit fotky zn. tady jsem byla, vdechovat vůni soli a cizího národa.
Never stop dreaming ! Všechno bude, když budu chtít !
Eli.

Mozek - režim offline

27. června 2016 v 20:24 | Eli |  writing
EliMozek : On/Off

Poslední školní týden
Tak a je to tady. 27. června. Blíží se nejhezčí datum v roce, 30. června.
Asi chápete proč. Nebo ten pocit absolutního štěstí, svobody a euforii zažívám jen já ?

Mozek jsem vypnula někdy během minulého víkendu. Haha, myslím, že to bylo na přespávačce u S. :) Užila jsem si to moc. Takové symbolické, když se teď neuvidíme spoustu týdnů. Je totiž absolutně nulová šance, že se sejdeme víckrát než jednou za celé prázdniny. Busy girls !
Ve škole se finišuje, známky uzavřeny. Zítra odevzdáváme učebnice a dostáváme nové.
Lidé pomalu odpadávají, někdo už odjíždí na dovolenou, všichni jsou unavení, ale svým způsobem je v nás právě teď nejvíc energie za celý rok.
Pomalu najíždím na režim body offline, odpoledne skoro nic nedělám. Tedy, čtu víc než dřív, z čehož mám samozřejmě radost !
(UPGRADE READING PLANU bude nejspíš do poloviny července )

Minulý týden jsem byla v knihovně, že si půjčím už knížky na celý červenec, vzala jsem si jich asi 8, ale samozřejmě nějaký ten druhý díl z nepozornosti, takže ve středu jdu nejspíš znova.
Co mi teď momentálně dělá velkou radost, že Blažence se podařilo (i přes moje velké pochybnosti) zabřeznout, takže to bude první morčičákový vrh po více než roce. (viz tento článek, abyste se orientovali) Vím, že jsem chtěla dělat sérii z jejich soužití, ale byla jsem na začátku dost smutná z toho, že se k ničemu neměli. Takže mě před 14 dny dost zaskočilo, že se nám B. zakulacuje. :* Abych to trochu odčinila, plánuji alespoň článek s fotkami miminek. (Snad do poloviny července)
Minulý týden jsem konečně vyčistila a napustila bazén, dokonce už byla i krátká koupačka, než se nám to počasí zkazilo. Snad se to zlepší. :)
No zkrátka už jsem téměř ve všech směrech připravena na léto !
Eli.


Summer is here | Let´s celebrate !

22. června 2016 v 21:00 | Eli |  my favourites ♡
Tak je tu konečně léto.
Moje nejoblíbenější roční období spolu s jarem, podzimem a taky trochu zimou.
A teď vážně. To, na to celý rok čekáme, nám právě teď pomalu začíná. Nekonečné dny a týdny volna :)

Teď už můžu oficiálně říct, že po dnešku jsou všechny písemky letošního školního roku za mnou a už jenom relax, klid a pohoda.
Lidi, ani nevíte, jak se mi ulevilo. Už mi (a mám pocit, že i všem okolo mě) z toho neustálého stereotypního školního týdne začíná hrabat.
Za pár dní začnou dva měsíce plné neočekávaného a tak chtěného ♥
Takhle před létem se mi vždycky začnou vybavovat moje letní činnosti z loňska a přijde mi to jako něco velmi svátečního. Cákání v řece, lesní jahody se šlehačkou u bazénu, ledová tříšť kam se podíváš a hlavně voda.
Haha, jak já se tady proboha rozplývám. :D Tady už můžete vidět, jak mi hrozně šplouchá na maják.
Za chvíli začnu opěvovat i ty letní komáří štípance.
No každopádně, KEEP CALM AND ENJOY SUMMER !


Diary notes | Unbelievable

18. června 2016 v 10:00 | Eli :) |  diary notes
-18. června-
Tak málo dní zbývá do léta a do prázdnin. Nemůžu tomu uvěřit. Jsem ohledně toho dost skeptická, pořád si myslím, že se něco pokazí. Že je to až moc krásné. Že si to nezasloužím.
Přesto, že je všechno tak krásné, taky se to krásně táhne. Neříkám, že by čas neubíhal rychle, ale tyhle poslední týdny si uvědomuju sakra víc než ty ostatní.
Jsem šťastná, asi.
...
Taky mám pár novinek. Tento týden jsem si poukázky proměnila za knížku. Nejdřív jsem šla do knihkupectví se zoufalou touhou po nějaké knížce od Jojo Moyes (neměli), ale pak jsem narazila na Všude kolem černý les. Tahle knížka úžasně vypovídá o mém momentálním zalíbení v thrillerech, detektivkách a tak podobně. No uvidíme.
...
Včera jsme měli po sakra dlouhé době tělák.
Běhali jsme osmistovku a já nedoběhla. Dost se za to teď stydím, ale hrozně mě bolelo srdce (?), nemohla jsem dýchat. Prostě klasický případ člověka bez fyzičky.
A to máme příští týden ještě jeden tělák, kde musím doběhnout 60 m, na které jsem chyběla. OMG ! Další důvod, proč chci prázdniny. Žádný tělák. Můžu pěkně začít cvičit doma, kde mi není trapně.
...
Taky jsem byla včera s N. plavat, daly jsme si opět 750 m a k tomu ještě pár jízd na tobogánu.
Když jsme byly v tom malém bazénku, kam jdete nakonec abyste se uklidnili (nebo nevím k čemu to fakt je),
tak mě najednou napadlo, že bych příště mohla vzít plavat K. (moje malá sestra - 2 roky). Chci totiž, aby milovala vodu tak jako já, což se zatím docela postrkuje dobrým směrem, ale už by měla začít navštěvovat vodu trochu častěji.
Takže jsem to ještě včera řekla mamce, jestli by mi dovolila ji tam vzít, a zatím to vypadá nadějně !
....
To je asi všechno, o co jsem se chtěla podělit. Mám vás ráda.
Vaše Eli

My reading plan - Summer 2016 | UPDATE

18. června 2016 v 8:13 | Eli |  books
Tak jsem tu po 14 dnech (fajn, asi po osmnácti, ale nobody cares) zpět s reading planem.
Jak jsem minule psala, budu ho updatovat každé dva týdny, aby mi tam nezůstávali knížky, které jsem přečetla, a mohla jsem si tam zařadit nové.
Z minulých 10 stanovených knih se mi podařily přečíst tři. (A ještě další co nebyly na listině - to můžete sledovat TADY)
Jsou to ty, které jsem ,,začernila".
Rozhodla jsem se přidat tři knihy, které mě nějakým způsobem oslovily.
Ty najdeš v celém článku :

School trip 2016

11. června 2016 v 18:29 | Eli |  writing
Ahooj !
Tento týden jsem tedy absolvovala školní výlet. Musím říct, že jsem si to docela užila.
Přináším vám tady takové shrnutí. Nejen o výletě, ale i o lidech, protože ti se na výletě vždycky změní.
Vyrazili jsme v úterý ráno. Autobus jsme měli objednaný vlastní, protože tam kam jedeme, žádné od nás nejezdí.
Už v autobuse jsem se cítila sklesle. Proč ? Jeli jsme do rekreačního střediska, kde byli chatky po čtyřech. V naší ,,partě" je nás holek šest. Takže dvě zbydou. Já a L., se kterou sedím ve škole, a i teď v autobusu. Jenomže ta hlavní třídní ,,crew" se rozhádala (po milionté v měsíci ?) a zbývaly tedy dvě chatky, kde byly v obou tři holky. Takže nás šest bylo rozděleno do tří chatek, což nám teda moc na radosti nepřidalo.
Busem jsme jeli asi hoďku a čtvrt a pak nás vyhodil někde na okraji města a my jsme šli pěšky podívat se na nějaký zámek. Myslím, že prohlídka se nám nikomu nelíbila. Průvodkyně byla nepříjemná, a když se nás náhodou zeptala na nějaký údaj, a my jsme ho nevěděli, tvářila se, jakože jsme úplní pitomci a co nás v té škole učí.
Všem se ulevilo, když prohlídka skončila a my jsme šli do města, kde jsme si měli koupit oběd. Měla jsem udělané toasty z domova, tak jsme si sedly se S. někde na lavičku a snědly jsme svoje obědy. Pak jsme se vydaly na lov maličkostí pro rodinu. Bylo to něco. Nakonec na to padlo docela dost peněz, ale většina věcí bylo jídlo. Alespoň něco.
Na lovu suvenýrů jsme se ještě stihly podívat na krásné náměstí a taky jsem si koupila vodu a 2 rohlíky na táborák.
Když jsme se se třídou zase sešli, ušli jsme ještě asi 2 kilometry na místo, kde na nás čekal náš autobus, který nás odvezl do střediska. Cestou tam jsme s L. moc nemluvily. Ona ležela a poslouchala písničky. Miluju ty tvoje deep mood, haha.
Když jsme přijeli tam, byli jsme obeznámeni s pravidly areálu. Neodhazujte papírky, jděte spát včas, blablabla.
A pak přišlo na řadu rozdělování klíčů. ,,Stoupneme si vedle sebe a oni nás nemůžou rozdělit, když nechceme," trvala si na svém L. Tak tvrdohlavá někdy je ! Hádaly jsme se pár minut, než jsme se rozhodli, kdo půjde ke komu. Chatku jsme nakonec měly vedle sebe. Ale naše zbývající kamarádky byly na druhém konci. :(
Skončila jsem v chatce s docela fajn holkama. Teda byly by fajn, kdyby pořád neřešily váhu a to jak jsou tlustý atd. OMG !
Celé odpoledne jsme se koupaly. Bavila jsem se se S. a občas taky s N. a D. Ale nakonec jsme si zbyly se S. samy.
Stalo se to, co jsme vůbec nepředpokládaly. N.,D. a K. se rozhodly, že je to přece výlet a nobody cares. Takže se nacpaly s těmi nejvíce populárními lidmi ze třídy (většina kluků) do vířivky a s námi se nebavily.
Na desátou si domluvily, že půjdou na jedenátku. S. z toho byla nešťastná, upřímně já taky. Nás šest (teda někdy s vyjímkou L.) bylo rozumných, o kluky jsme moc zájem zatím nejevily. Ale časy se mění.
Takže jsem pak hrála se S. kulečník. Pustily jsme si naše oblíbené songy, falešně jsme zpívaly a tancovaly. Potřebovaly jsme to.
V šest byla večeře a někdy ve třičtvrtě se vynořilo z vířivky pro 5 lidí 15 lidí. Když jsme holky probodávaly pohledem, jen tak utrousily : ,,Ale ono se s nimi i dá docela bavit."
K večeři byly špagety a já jsem se ztrapnila. Jsem takový ten stydlivý člověk, takže jsem poprosila S., aby řekla, že chce špagety bez omáčky a pak jsme si je vyměnily. Samozřejmě na mě ten chlápek potom divně čučel, když viděl, že ty špagety nakonec jím já.
Po večeři byla nějaká vědomostní hra, která se hrála po chatkách. My jsme to vyhrály, dostaly jsme nějaké kočičí jazýčky.
Pak byl táborák, na kterém jsme pořád tak jako držely alianci, já a S. Holky se cítily trochu provinile, ale pořád jim to nebránilo flirtovat s kluky. Jen tak dál, holčičky.
Usnula jsem někdy po 11. Já vím, brzy. Ale cítila jsem se taak smutně, prázdně...
Snídaně byla super. S. trochu vyměkla a s holkama už jsme se tak nějak bavily. (Teda až na L., která vypadala pořád tak nějak v té své náladě)
Po snídani jsme se šli podívat na vodní elektrárnu. Nic moc.
No pak se uklízely chatky. Já jsem takový přirozeně čistotný člověk, takže to šlo docela lehce. No samozřejmě další trapas, když jsem si zapomněla v ledničce v chatce to jídlo pro rodinu. OMG ! Běžela jsem za tím špagetovým chlapíkem, který byl tak milý a chatku mi znova odemknul. Díky !
Naházeli jsme baťohy do autobusu a vydali jsme se na nejdelší cestu výletu - asi 5 kilometrů pěšky na zříceninu a dál do nějaké vesnice, kde bude čekat bus.
Cesta težká nebyla, všichni jsme se hezky opálili :D Sice s námi ve skupince D.,K. a N. nešly, ale vztahy s nimi se tak nějak zlepšily. Ale s klukama flirtovaly pořád...
Zřícenina... haha, pár kamenů a cedulí. Ale to nám náladu nezhoršilo. Ten pochod byl totiž kouzelný. Po louce plné sena, všichni umírají horkem a ani nevíme, jestli jdeme správně. To je kouzlo výletu.
Domů jsme přijeli vyčerpaní, spálení, ale šťastní. A nikdo se s nikým nepohádal. Alespoň myslím.
A ta teplá vana doma.... :*
Eli.

School trip | Balím...

4. června 2016 v 19:55 | Eli :) |  interesting
Dneska tu bude takový radicí článek...
Jelikož jedeme příští týden na školní výlet a já si všechno musím promýšlet takhle předem, rozhodla jsem se udělat článek, kde bych Vám poradila, co je důležité si na takový trip zabalit. A taky co je naopak zbytečné...
Jedu už na třetí výlet, co jsem na nové škole, kde vždycky jezdíme na minimálně dva dny, což bylo pro mě něco úplně nového po prvním stupni základky. A taky to tak vypadalo. Mám pocit, že vloni a předloni jsem měla sbalené absolutní kraviny a důležité věci mi chyběly. Proto taky dělám tento článek, kde shrnu své tipy a poznatky, po tom co jsem minulé dva roky strávila klepoucí se zimou, ale samozřejmě s více páry nepotřebných bot ! :D
Počítejte s tím, že článek počítá se spaním na jednu noc, túrou cca 5 km a nějakou odpolední zábavou. Odjíždíme první den ráno, vracíme se druhý den cca v 16 hodin.

My reading plan - Summer 2016 ♥

1. června 2016 v 7:30 | Eli |  books
Ani se mi to nechce psát, ale z minulého reading planu na květen jsem přečetla 1 knihu z 8. :(
Je to kvůli tomu, že jsou knihy půjčené a já pak prošvihnu, když se vrátí. A půjčí si je někdo jiný.
Takže jsem se rozhodla, že si nebudu dávat cíle na měsíc, ale na určité období. Tentokrát to bude tedy na celé léto, kdy se mi doufám podaří přečíst všechny knihy,, které bych chtěla.
Jako léto budu brát celý červen, červenec i srpen, abychom to měli pěkně ,,ohraničené" těmi měsíci :)
Další změnou také je, že některé knihy budu postupně přidávat. Momentálně si tedy vytvořím ,,startovní listinu", kde mám 10 knih, a po dvou týdnech vždycky udělám update, kde označím knihy, které jsem přečetla, a přidám nějaké 2-3 nové. Bude to vždycky na samostatný článek, takže jsem se rozhodla vytvořit pro to i samostatnou rubriku. Je neviditelná, ale -přemýšlím, že bych dala odkaz nahoru do horního boxu. ;)
Startovní listina v celém článku !
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)