be so happy that when others look at you they become happy too

(Skoro žádný) pokrok v kondičce & Tak trošku nesmysl

14. května 2016 v 16:17 | Eli :) |  my condition
Ahooj !
Máme tu další článek, který se zabývá mým zlepšováním kondice. Rozhodla jsem se vytvořit pro tyto články vlastní rubriku, takže pokud jste je ještě nečetli, uhánějte tam :)
Za týden se toho moc dokázat nedalo.
V pátek (včera) jsem byla zase plavat, tentokrát jsem dala skoro dvakrát větší počet bazénu než minule.
Už vím jistě, že příští pátek jdu taky (tentokrát dokonce na 2 hodiny), takže jsem si vytvořila takovou tabulku, kam si budu zapisovat svoje výsledky, a doufám, že se budu moci radovat !
Datum6.5.201613.5.201620.5.2016?
Počet bazénů1630??
Vzdálenost400 m750 m??

Musím uznat, že mě plavání ohromně baví. Je to ideální sport pro začátečníky (to jsem prosím já). Navíc nezatěžuje klouby, jako třeba běhání, rovnoměrně aktivuje svaly a má dobrý vliv i na páteř. ;) Takže máte moje doporučení !

Co jsem neudělala fyzicky, jsem si vynahradila tak nějak duševně. Rozhodla jsem se, že od 1. července začínám s 30 Day Shred od Jillian Michaels. Vím, řeknete si : ,,Odkládá to, typický přístup, stejně to neudělá." Potíž je v tom, že nedokážu každý den 20 minut cvičit, jelikož 1) nemám na to čas, musím se ještě docela učit do školy, 2) usoudila jsem (z různých deníčků lidí, kteří výzvu podstoupili), že pár dní po začátku výzvy mě nejspíš budou svaly bolet jako ještě nikdy, takže asi nezvládnu normálně fungovat a 3) budu mít ohromnou radost, když po absolvované výzvě přijdu po prázdninách do školy a ty lidi si pomyslí : ,,Páni, ona začala cvičit." Takže asi tak.
Samozřejmě mám z výzvy taky obrovské obavy, hlavně z toho, že to nedotáhnu do konce a vzdám to. Další obava je ještě například ta, že místo abych trochu zhubla (vím, že stále opakuji že nehubnu, ale dělám si kondičku, ale přiznejme si, mít kondičku a ten špek na břiše...to ne), tak přiberu a budu mít nějaké větší svaly. Protože já až zase tak moc velké svaly nechci. Vím, možná to zní fakt dost sebestředně, že automaticky se bojím, že budu svalnatá a to jsem ještě ani nezačala cvičit, ale ono to cvičení na to fakt je.
Abych dostála názvu článku, musím ještě napsat o tom, co jsem si včera vyslechla.
Když jdeme s kámoškou (nebo kámoškami) na plavání, hodně toho probereme. Včera mi například kamarádka vyprávěla o tom, že si jí jedna další kamarádka (budeme jí říkat třeba B. :D) stěžovala, že přesto, že chodí přes celý týden na různé sporty (tenis, volejbal,..) a ještě začala běhat, nedaří se jí zhubnout. A prý, že kdyby jedna naše další kamarádka (třeba C.), která je trošku ,,plnějších tvarů", něco dělat, kila by jí hned šla dolů hrozně rychle a snadno, protože momentálně nemá žádný pohyb.
Samozřejmě to B. nikdy neřeknu do očí, ale ráda bych to tady zprostředkovala alespoň Vám. Je to absolutní nesmysl. Nikdy nemůžete začít dělat jednu věc a začít zázračně závratně hubnout. Nebo klidně více věcí. Když nemáte fyzičku a kondičku (což je přesně můj problém), nejde to jen tak. Potřebujete si je udělat, nabrat svalstvo, mít z pohybu radost a proboha jen ne hubnout z donucení nebo chtíčem za lepší postavou. Možná jsem i já takhle kdysi smýšlela, ale teď vím, že je to absolutní nesmysl. A-B-S-O-L-T-N-Í--N-E-S-M-Y-S-L

Díky, že sledujete tuhle rubriku, která bude mít asi ještě dlouhé trvání !

P.S.: Moje další rozhodnutí je udělat si v každém článku 1 minicíl, který se budu do dalšího článku snažit splnit.
Můj první cíl je udělat si speciální sešítek, kam si budu psát každý svůj pohyb.
Vaše Eli
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Navštívíš blog ještě jednou ?

Ano :)
Ne :(

Komentáře

1 Broken girl Broken girl | Web | 15. května 2016 v 11:19 | Reagovat

Taky mám v plánu přes léto udělat něco podobného a teď přes školní rok dělat něco lehčího, protože má strach, že bych ani do školy nedošla :D Já už mám sešítek založený a jsem z něj strašně nadšená :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)