be so happy that when others look at you they become happy too

Nechci zklamat sebe

9. května 2016 v 18:32 | Eli |  writing
Nejsem jeden z těch, kteří si chtějí stěžovat na stěžování a ztěžování od ostatních spolužáků.
Chci Vám, kteří možná tento způsob žití neznáte, nastínit, jak ze mě život ,,vychoval" abolutního šprta a egoistu :p

Chytré děti se občas rodí a nic nenaděláte, když jste to náhodou vy. Jsem to shoudou okolností i já (fakt se nechci vytahovat !). Ale mít trochu plnější hlavu neznamená být lepší ve všech ohledech.
Když se ohlédnu zpět, musím říci, že za školku svou mamku opravdu ze srdce nenávidím. Možná byste to na mě dneska nepoznali, ale školka pro mě byla peklo. Jelikož mamka byla na mateřské s mým mladším bratrem, do školky jsem šla až v pěti letech, což byla zásadní chyba. Všichni už měli svého kamaráda (-dy) a já jsem si většinou hrála sama. Moc mě to mrzelo, vždyť právě toto období je (myslím) pro děti velice důležité na navazování vztahů apod. Takže tohle bych změnila.
Ani raná stadia základní školy jsem nijak moc nevykukovala z davu. Pamatuji si, že čtení mi moc nešlo, ale chtěla jsem na mamku udělat dojem, tak jsem si několik slov prostě zapamatovala, a pak je jako ,,četla". Mamka to prokoukla. Byla to legrace.
Ale on se z vás šprt stane snadno, když jsme ve třídě plné pitomců dětí, které moc chytrosti nepobraly. A navíc jste tak roztomilé dítě (hahaha), že si vás oblíbí vaše postarší paní učitelka a vychvaluje vás do nebe.
Byla to asi tak třetí třída ? Holčička s vynikajícím prospěchem, navíc výborné chování. Najednou jako by se kamarádský ,,deficit" ze školky vytratil, každý se mnou chtěl kamarádit, sedět, povídat si. Ne že by mě to nebavilo. Ale krajně mě to unavovalo. Také už mě štvalo být ta zodpovědná, důvěryhodná, která musí všechny důležité dokumenty nosit do kanceláře, sborovny, jiným učitelkám...
Někdy od čtvrté třídy jsem nebezpečně často slýchávala z učitelčiných úst slovo ,,gympl". Bylo mi to tenkrát asi docela jedno (jak jsem proboha mohla ?). Vůbec jsem v té době ještě netušila, co to je. Ale to mi nebylo nic platné. V páté třídě byla podána přihláška nejen na osmileté gymnázium, ale i na matematickou třídu.
První byly přijímačky na matematickou. Udělala jsem je levou zadní. :D Dokonce jsem byla i rozhodnuta tam jít, ale po přijímačkách na gympl se všechno změnilo. Ta škola byla opravdu dobrá, jednak opravdu hezky vypadala, prostorná, barevná, a taky mi to přišlo jako skvělý způsob, jak si otevřít nové možnosti.
Od šesté třídy jsem tedy nastoupila na osmileté gymnázium.
Stále to považuji za nejlepší rozhodnutí v mém životě. :) Změnilo se tolik moc věcí na mně samotné, ale o tom psát nechci.
Gympl a moje základka jsou dvě absolutně odlišné věci. Gympl je super, miluju na něm všechno od základů a celých pět let na základce byla jednoduše chyba. Opravdu nemám ani jednu věc, kterou bych si odtamtud odnesla. Nejsem s nikým v kontaktu, ikdyž občas někoho potkám a nevadí mi pokecat. Ale na rovinu, byla to díra.
A taky jsem trochu procitla. Zjistila jsem, že život není procházka růžovou zahradou a že cestu mi někdo prorážet donekonečna nebude. Že si musím sama vytvořit své sny, stát si za nimi a plnit si je. V tomhle základka absolutně selhala, pořád jsem byla jen zadeček paní učitelky, byla mi plánována budoucnost, ale beze mě.
Další věc, na které má myslím základka taky trochu podíl, je moje až trochu přehnaná arogantnost. :D Dokážu si to přiznat, ale nedokážu s tím nějak bojovat. S tím, že jsem byla učitelkou malinko povyšována nad ostatní, jsem si vypěstovala slušné ego. Miluju pocit být lepší než někdo a nesnáším, když je někdo lepší než já. Neumím prohrávat.

Nesnáším mít tu nálepku ,,šprt". Platí to tak i doma. Na mě a na bratra platí absolutně jiný metr, u něj je dvojka absolutní heuréka, u mě je dvojka strašná tragédie. Ne že by mě to štvalo, jen nesnáším tu samozřejmost. Neměla by být moji blízcí na mě pyšní a vděční za to, že jsem takhle úspěšná ? Ne, to ne.
Je hrozně těžké v této roli vydržet a jednou se na to prostě nevykašlat. Někdy vás to stojí hrozně nervů, skoro deprese ... Proč s tím prostě neseknout ? Proč se na to nevykašlat, nestát se absolutním grázlem a sotva prolézt ? Beztak mě tohle stojí hrozně namáhání.
Nestojí. Nechci zklamat lidi okolo sebe. Ale hlavně nechci zklamat sebe. 14 let na tomto světě a tolik dřiny. Jedu dál.
Věřím si.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Navštívíš blog ještě jednou ?

Ano :)
Ne :(

Komentáře

1 dewey dewey | Web | 9. května 2016 v 19:10 | Reagovat

Je ti 14, ještě se může všechno změnit.. :-D na základce sis nemohla tvořit své sny? :-D to na prvním stupni dovolí málokterýmu dítěti. Já na osmiletej gympl nešel jen kvůli tomu, že jsem měl v páté třídě dvojku z matematiky. Teď jsem na čtyřletým a nelituju sice gymplu, ale lituju, že jsem nešel na osmiletý, protože osmiletej gympl a čtyřletej je něco, co se nedá moc srovnávat.

2 akozetocomabyt akozetocomabyt | Web | 9. května 2016 v 19:27 | Reagovat

Ajáááj mať tak zase 14 ... začala by som aj ja šprtať a  neskončila len z ukončenou základnou školou :D

3 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 9. května 2016 v 21:31 | Reagovat

Já jsem na čtyřletém gymplu, na jazykovém, a je to celkem zápřah... jinak ve 14 toho máš ještě dost před sebou :)
Pamatuj si, že plnit se mají ty sny, které jsou opravdu jen tvé, které jdou z tvého srdce a nejen ti je někdo vložil do hlavy. To co tě opravdu baví a z čeho máš radost :)

4 Broken girl Broken girl | Web | 12. května 2016 v 20:56 | Reagovat

Nás třeba v psychologii učili, že na navazování vztahů to sice nejdůležitější období je, ale pokud si třeba aspoň občas trávila čas s nějakým vrstevníkem, tak by to mělo vyjít úplně nastejno jako kdybys byla ve školce ;) Hej, mě momentálně má strašně v oblibě učitelka angličtiny - takže můžu klidně odevzdat úkol měsíc po termínu a dostanu lepší známku než většina třídy XD

5 Tucka Tucka | E-mail | Web | 13. května 2016 v 17:11 | Reagovat

No, vysoké ego by každý mít neměl, ale myslím, že kdo v něčem vyniká, ten na to má právo! :D máš štěstí, že ti to rozhodnutí přejít na gympl tolik přineslo.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)