be so happy that when others look at you they become happy too

Všechno má svůj čas

16. dubna 2016 v 20:18 | Eli |  my condition
Takže... rozhodla jsem se napsat článek na téma, o kterém bych asi jen tak s někým nemluvila. Jde o mou fyzičku, kondičku, váhu a všechno okolo...
Nemám ideální míry, váhu, ploché bříško a nestydím se za to. Je mi 14 a na nějaké hubnutí, diety apod. mám času dost. Nevadí mi, že jsem tak trochu ,,tlustá", ale vadí mi, že nemám právě tu fyzičku. A rozhodla jsem se to změnit. Tímto článkem bych možná chtěla motivovat ty z vás, kteří jsou na tom podobně.
A upozorňuji vás, že to fakt není žádné ,,tohle přestaň jíst, začni sportovat 5x týdně". Jde jen o moje soukromé zápisky, jak se s tím vším snažím vypořádat. Nemám žádný cíl, vůbec žádné ,,tolik chci shodit", ,,do tohohle dne to chci shodit". Chci se cítit lépe a být na sebe pyšná !
(Možná bude pokračování ?)

Že chci něco změnit, jsem se rozhodla cca před dvěma týdny. Pokud čekáte, že jsem začala všemožně cvičit, tak se mýlíte. Pokud jste to očekávali, radši přestaňte číst.
Svůj ,,minizápisník rozdělím do tří částí ;)
Sport
Chtěla jsem začít dělat pravidelně nějaký sport. První sport, který mě napadl, bylo jednoznačně plavání. Plavání miluju, a když jsem si na internetu přečetla, kolik toho pravidelné plavání pro zdraví udělá, hned jsem napsala kamarádce, která mou vášeň pro plavání sdílí. No a dopadlo to tak, že tento pátek jdeme spolu poprvé plavat. Pro začátek asi na hodinu jednou týdně. Je to málo, ale při své docela velké školou zaviněné zaneprázdněnosti to jinak nejde. Časem se budu snažit to třeba rozšířit o další den týdně, a pokud to půjde, ráda bych dala 2x 2 hodiny týdně. Držte mi palce ! Každopádně se moc těším na léto, kdy už budu moci aktivně využívat náš bazén na zahradě :)
Co se týče tělesné výchovy, máme dvouhodinovku za týden (jasně že v pátek xD). Každý měsíc chodíme jinam. V únoru jsme byli na zimáku bruslit, v březnu v tělocvičně, teď v dubnu jsme ve fitku a květen a červen budem normálně na hřišti venku. Moje ,,minipředsevzetí" zlepšení fyzičky mě namotivovalo k tomu, abych místo líného pocvičování ve fitku trochu zabrala, takže běhám běhám pěkně na pásu, jezdím na rotopedu nebo co to je (na něm je bezva, že vidíte kolik jedete km - dávám si obvykle tak 6), ,,šlapu zelí" (nevíte někdo, jak se ten stroj sakra jmenuje ?), no a pak jen opatrně (jelikož si myslím, že nemám co posilovat, když na mě všechno visí, že) posiluju ruce, nohy,...
Nejsem nějak úplně líná, ve dne toho docela dost nachodím. Přemisťuju se všude po městě, mezi autobusovými zastávkami, 1-2x týdně chodíme s kámoškama ,,nakupovat, kecat a uživat si", řekla bych, že při tom nachodíme tak 2 km ? Nemám tušení. Cca 2x v týdnu chodím na procházky se svým pejskem, a v těch posledních dvou týdnech jsem do programu přidala taky ,,nakopávačky zadku" a ,,předkopávačky". :D A taky jsem začala třeba popobíhávat. (Co takhle chodit běhat ?) Jo, budu víc chodit. Procházky alespoň 4x do týdne !
Jídlo
Co se týče jídla, v tom je u mě největší problém. Hrozně moc toho nejím, vím, že je to moje chyba, že se to prostě nedokážu naučit. Nejím většinu zeleniny, nejím docela dost ovoce, maso (kromě kuřecího), no a spoustu dalších věcí. Z věcí, co jím, se moc dobře nedá udělat zdravý jídelníček. Co je hlavní a na co chci upozornit - neholduji na mekáči a podobných věcech. Ale musím se přiznat, hranolky si dám. (4x do měsíce ?) Budu na tom pracovat a snažit se to postupně omezovat !
Co jsem tedy s jídlem (asi v první týdnu?) udělala ? Místo bílého pečiva jsem si koupila celozrnné. To teda normálně taky nejím, ale řekla jsem si, že je to první krok. A to je úplně všechno. Ještě na tom zapracuju !
Shrnutí
Při mé výšce cca 160 cm vážím momentálně 58 kilogramů. Jo. Řeknu Vám svou váhu. Protože se za to nechci stydět !
V posledních dvou týdnech jsem moc pro sebe neudělala, ale budu se snažit, abych Vám mohla jít příkladem !

Nezapomeňte. Neděláme to pro ploché břicho. Děláme to pro lepší pocit.
Eli
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Tucka Tucka | E-mail | Web | 17. dubna 2016 v 9:21 | Reagovat

Blahopřeji že jsi se dokázala rozhodnout, to samo o sobě je velký krok, že, možná ten největší :-)

2 Loluo Loluo | Web | 17. dubna 2016 v 13:37 | Reagovat

Myslím si, že jsi naprosto skvělá. Tohle je velká změna a změny jsou často obtížné.. člověk to chce někdy vzát. Takže se nevzdávej. Per se s tím po svém..
Co znám od sebe, NIKDY nic nepřeháněj. Fakt ne, na to si dej pozor.. protože tě od toho může rychle upustit..
Taky bych chtěla začít s nějakým sportem. Ne kvůli váze, vzhledu, kondici nebo nějakému trendu.. chci ze sebe dostat vztek. Plno vzteku. Věřím, že by mi to prospělo.. plavání zní jako dobrý nápad, škoda že mě nikdo nedostane do plavek. Já se s tím taky nějak poperu:D

3 Eli Eli | Web | 17. dubna 2016 v 16:19 | Reagovat

[1]:

[2]:
Díky za podporující slova :-) Po pravdě, to že si dojdu jednou zaplavat ze mě borce nedělá. Vím to ;-) Hodně se bojím, abych se na to prostě nevykašlala... Snad ne ;-) Ale hrozně se těším na ty endorfiny ! Naposledy jsem plavala bůhví kdy :-|

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)