be so happy that when others look at you they become happy too

Co je zodpovědnost ?

29. dubna 2016 v 20:37 | Eli :) |  writing
Ahooj !
Tentokrát jsem si přpravila článek na téma týdne ,,Nad propastí". Budeme se bavit (nebo spíš já budu psát) o tom, co pro mě zodpovědnost a proč mě tak štvou lidi, kteří jsou nezodpovědní.
Článek na toto téma mě napadl na začátku tohoto týdne. Moje sousedka v lavici totiž ode mě s úplným klidem opsala většinu testu z Dějepisu. Co si budeme povídat, většinou jsem to byla já, která se na písemku naučila trochu víc a poradila jsem jí jednu dvě věci... ale ještě nikdy se nestalo, že by opsala úplně ty samé věty, s plně samými závorkami.
Nedopadlo to pro mě nějak špatně, dostala o půl stupně horší známku (výbornou mínus Překvapený), ale já jsem byla příšerně zklamaná. Ten pocit ublíženosti, který vychází z toho, že já jsem obětovala svůj drahocenný čas, abych se to sakra naučila, ona dřepěla na zadku a vyšla z toho celkem dost dobře, jsem se už naučila ovládat (trvá tak 10 minut plus mínus), ale cítila jsem lítost, protože to ona jednou v životě narazí, protože je sakra, ale sakra nezodpovědná.
Co bych o sobě mohla docela slušně říct je to, že jsem zodpovědná. Mám své věci v pořádku, snažím se mít všude uklizeno, abych se ve věcech vyznala a neztrácely se mi, všechno si píšu do diáře a dělám si plán na víkend, co se budu učit na další týden a v jakém pořadí. (Ale zase si nemyslete, že bych fakt byla nějaká hrozně šprtózní, stejně se většinou na písemku učím den před)
Já POTŘEBUJU být za něco zodpovědná. Často hlídám malou sestru (1,5 roku), starám se o pět morčat (mám chovatelskou stanici), dá se řict, že pomáhám občas bratrovi s referáty do školy a úkoly, dokážu si vybojovat i v osmé třídě samé jedničky na vysvědčení, přitom všem dojíždím 15 km, do školy přijdu 10 min před zvoněním a autobusem domů jedu 8 minut po zvonění. Můj život by bez zodpovědnosti nefungoval.
Jako pravý opak sebe bych uvedla právě tu svoji již zmíněnou kamarádku. Poslední dobou mě její šílená nezodpovědnost hrozně moc štve. Tak namátkou - ztrácí se jí sešity, dohromady byste nenašli ani jeden sešit, který má plně dopsaný, protože o hodinách sedí a mlčí a poznámky si nepíše, místo aby si třeba sešity dopsala, radši podle svých slov utratí peníze za kopírku a okopíruje si to (no ani k tomu se ještě za poslední dva měsíce nedostala), podle svých slov je absolutně nezávislá, přijde domů, pustí si písničky nebo jde do cukrárny. Nedokážu si ani na vteřinu představit takový život. Vím, že tady možná zbytečně kritizuji způsob života, kterým asi žije nějaká část lidí, ale... zamyslete se nad tím. Jaký má váš život smysl, když nejste za nic zodpovědní ? Já osobně ten pocit miluju. Že něco závisí na mě, že mám jistý úkol, a když se mi povede, můžu na to být hrdá.
Vy, co tohle čtete a svým stylem života se podobáte mé ,,kamarádce", zamyslete se nad tím. Jestli vás přinutím jít a koupit si křečka, nandat ho do nějaké staré klece a láskyplně se o něj starat... Nebo udělat něco úplně jiného pro váš zodpovědný život... pro začátek si třeba uklidit stůl a uspořádat věci... budu ohromně šťastná. Protože jsem naučila někoho zodpovědnosti. (Jelikož mojí kamarádku to nejspíš nikdy nenaučím)

Eli

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Saanma Saanma | Web | 30. dubna 2016 v 9:29 | Reagovat

Bývala jsem jako ty, ani pomalu nevím, co se úplně změnilo,že je to dneska trochu jinak. Ale je to pravda, každý by si měl udržovat svoje věci v pořádku a bylo by fajn, kdyby se lidé starali víc o sebe, než kdyby strkali nos tam, kde nemá co dělat. :-) Jsem ráda, že někdo takový jako ty právě ještě existuje. Třeba zodpovědní mají své lidi v dalších věkových kategoriích. :-) Nejspíš určitě. Nezbývá nám nic jiného, než doufat, že se lidé jednou ponaučí a začnou se sebou něco dělat. Pro dnešek mě tvůj článek velmi inspiroval, tudíž jdu věci dát do pořádku. :-) Ps.: Krásně napsaný článek, držím palce, abys taková byla i za pár let. :-) A nejspíš budeš, člověčí podstata se dostává z člověka samotného špatně a to je moc moc dobře. :-)

2 Bezejmenná Bezejmenná | E-mail | Web | 30. dubna 2016 v 11:17 | Reagovat

Jsem na tom podobě jako ty. Nedokážu se na věc,  z který píšem test ani jednou nepodívat. Prostě mi to zodpovědnost nedovolí. Lhala bych,  kdybych tvrdila,  že jsem se při testu nikdy nepodívala do testu spolusedící. Jenže já neopisuju, spíš tam hledám spolusedící chyby a když něco najdu, většinou ji poradím. Možná jsem někdy opisovala,  ale snažím se to nedělat.
Taky si děláme plány na víkend a co kdy budu dělat. Ale zase nerada uklízím. Do pátý třídy jsem měla samý 1. Teď jsem v primě na gymplu a měla jsem na vysvědčení čtyři 2. Teď mi vychází tři 2. :-) Naprosto s tímhle článkem souhlasím! :-)

3 eli-golive eli-golive | 30. dubna 2016 v 11:29 | Reagovat

[1]: Držím palce, ať se ti povede být tak zodpovědná jak si přeješ. :-) Ale nic se nemá přehánět ;-)

[2]: Tak jsem na osmiletém ! V tercii. Někdy se mi taky něco nechce dělat, ale zodpovědnost mi to nedovolí ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)