be so happy that when others look at you they become happy too

Duben 2016

Jsme taková malá zoo ♥

30. dubna 2016 v 8:00 | Eli :) |  about me
Už odmalička mě snad všechno vede ke zvířatům. Prarodiče samozřejmě téměř celý život žijí na vesnici. Díky nim se moje láska ke zvířatům hrozně moc prohloubila, za což jim budu dlouuuho děkovat !
Když otevřeš celý článek, dočteš se, jaká všechny zvířátka se u nás doma nalézají... a hoodně fotek ♥

Co je zodpovědnost ?

29. dubna 2016 v 20:37 | Eli :) |  writing
Ahooj !
Tentokrát jsem si přpravila článek na téma týdne ,,Nad propastí". Budeme se bavit (nebo spíš já budu psát) o tom, co pro mě zodpovědnost a proč mě tak štvou lidi, kteří jsou nezodpovědní.
Článek na toto téma mě napadl na začátku tohoto týdne. Moje sousedka v lavici totiž ode mě s úplným klidem opsala většinu testu z Dějepisu. Co si budeme povídat, většinou jsem to byla já, která se na písemku naučila trochu víc a poradila jsem jí jednu dvě věci... ale ještě nikdy se nestalo, že by opsala úplně ty samé věty, s plně samými závorkami.
Nedopadlo to pro mě nějak špatně, dostala o půl stupně horší známku (výbornou mínus Překvapený), ale já jsem byla příšerně zklamaná. Ten pocit ublíženosti, který vychází z toho, že já jsem obětovala svůj drahocenný čas, abych se to sakra naučila, ona dřepěla na zadku a vyšla z toho celkem dost dobře, jsem se už naučila ovládat (trvá tak 10 minut plus mínus), ale cítila jsem lítost, protože to ona jednou v životě narazí, protože je sakra, ale sakra nezodpovědná.
Co bych o sobě mohla docela slušně říct je to, že jsem zodpovědná. Mám své věci v pořádku, snažím se mít všude uklizeno, abych se ve věcech vyznala a neztrácely se mi, všechno si píšu do diáře a dělám si plán na víkend, co se budu učit na další týden a v jakém pořadí. (Ale zase si nemyslete, že bych fakt byla nějaká hrozně šprtózní, stejně se většinou na písemku učím den před)
Já POTŘEBUJU být za něco zodpovědná. Často hlídám malou sestru (1,5 roku), starám se o pět morčat (mám chovatelskou stanici), dá se řict, že pomáhám občas bratrovi s referáty do školy a úkoly, dokážu si vybojovat i v osmé třídě samé jedničky na vysvědčení, přitom všem dojíždím 15 km, do školy přijdu 10 min před zvoněním a autobusem domů jedu 8 minut po zvonění. Můj život by bez zodpovědnosti nefungoval.
Jako pravý opak sebe bych uvedla právě tu svoji již zmíněnou kamarádku. Poslední dobou mě její šílená nezodpovědnost hrozně moc štve. Tak namátkou - ztrácí se jí sešity, dohromady byste nenašli ani jeden sešit, který má plně dopsaný, protože o hodinách sedí a mlčí a poznámky si nepíše, místo aby si třeba sešity dopsala, radši podle svých slov utratí peníze za kopírku a okopíruje si to (no ani k tomu se ještě za poslední dva měsíce nedostala), podle svých slov je absolutně nezávislá, přijde domů, pustí si písničky nebo jde do cukrárny. Nedokážu si ani na vteřinu představit takový život. Vím, že tady možná zbytečně kritizuji způsob života, kterým asi žije nějaká část lidí, ale... zamyslete se nad tím. Jaký má váš život smysl, když nejste za nic zodpovědní ? Já osobně ten pocit miluju. Že něco závisí na mě, že mám jistý úkol, a když se mi povede, můžu na to být hrdá.
Vy, co tohle čtete a svým stylem života se podobáte mé ,,kamarádce", zamyslete se nad tím. Jestli vás přinutím jít a koupit si křečka, nandat ho do nějaké staré klece a láskyplně se o něj starat... Nebo udělat něco úplně jiného pro váš zodpovědný život... pro začátek si třeba uklidit stůl a uspořádat věci... budu ohromně šťastná. Protože jsem naučila někoho zodpovědnosti. (Jelikož mojí kamarádku to nejspíš nikdy nenaučím)

Eli


♥ B. + J. ♥ | Seznámení

23. dubna 2016 v 14:00 | Eli |  guinea piggies ♡
Ahooj !
Po nějaké době jsem tu zase s článkem. Rozhodla jsem se, aby nebyl blog takový ,,černo-bílý" udělat novou sérii. Budu moc ráda, když Vás osloví, jelikož o morčátkách a obecně o zvířátkách se mi píše vskutku skvěle !
Abych Vám popsala o co jde... Doma mám už osmiměsíční samičku morčete (mám jich teda více, ale o tom jindy ;)) a už bylo na čase, aby byla poprvé připuštěna. A tak k nám dnes přicestoval nádherný sameček, který bude jejím partnerem už asi navždy, jelikož dalšího neplánuji :D
A tady v této (snad) sérii článků, které budou vycházet jednou týdně, bych Vám chtěla přiblížit, jak jsou na tom morčíci se snažením, no a samozřejmě dojdeme až k následnému vrhu ! A vy budete u toho !
Určitě mi dejte do komentářů vědět, jak se Vám tato série líbí, nebo případně co bych měla přidat či ubrat...
Otevřete celý článek, pokud chcete vidět fotky morčíků, jejich charakteristiku a popis ,,děje" za první den. :)

Dost bylo snů

18. dubna 2016 v 17:03 | Eli :) |  writing
Někdy si říkám, jaké svinstvo se tady okolo nás každý den děje. To lidi ještě nepochopili, že jsme vlastně jediné myslící bytosti v celém vesmíru a měli bychom držet při sobě ?
Fajn, jsem možná třeba jen čtrnáctiletá holka, z, nebudeme si nic nalhávat, prťavé zemičky někde uprostřed Evropy, a se skutečností, že se lidstvo pomalu řítí do záhuby udělám úplný prd. Vím, že si to tady přečte asi docela málo lidí, ale možná mi to pak pomůže se trošku tady s tím vyrovnat.
Totiž, my lidé vidíme všechno hrozně optimisticky, budeme nejlepší na světě v tomhle, v tomhle... Přitom nechápete, že se nemáme s kým překonávat ? Že my všichni lidi na světě bychom si měli být rovni, měli bychom být stejní ? Vznikli jsme úplně stejně, žijeme na stejné planetě. Vzpamatujte se...
Přestaňte se sakra zabíjet, bojovat spolu, hrozit si... povyšovat se nad ostatní !
Ve všem vidíme jen sny... Na naší Zemi je toho tolik nádherného, sníme o tom, kam se dostaneme, co uvidíme, s kým se seznámíme,... Ale ve stále více a více věcech nám naši bratři, naše sestry - LIDI - brání. Jsme absolutně odříznutí, nás, sedm miliard absolutně sobě rovných lidí, se nesnášíme. A to nás jednou zahubí... Dost bude snů.
Eli

Všechno má svůj čas

16. dubna 2016 v 20:18 | Eli |  my condition
Takže... rozhodla jsem se napsat článek na téma, o kterém bych asi jen tak s někým nemluvila. Jde o mou fyzičku, kondičku, váhu a všechno okolo...
Nemám ideální míry, váhu, ploché bříško a nestydím se za to. Je mi 14 a na nějaké hubnutí, diety apod. mám času dost. Nevadí mi, že jsem tak trochu ,,tlustá", ale vadí mi, že nemám právě tu fyzičku. A rozhodla jsem se to změnit. Tímto článkem bych možná chtěla motivovat ty z vás, kteří jsou na tom podobně.
A upozorňuji vás, že to fakt není žádné ,,tohle přestaň jíst, začni sportovat 5x týdně". Jde jen o moje soukromé zápisky, jak se s tím vším snažím vypořádat. Nemám žádný cíl, vůbec žádné ,,tolik chci shodit", ,,do tohohle dne to chci shodit". Chci se cítit lépe a být na sebe pyšná !
(Možná bude pokračování ?)

Ideální rodina?

15. dubna 2016 v 17:53 | Eli |  writing
Znáte to. Jako osmiletá děvčátka sníte o tom, že si vezmete svého přítele ze střední, svatba bude pohádková, budete mít dlouhé šaty, potom spolu budete mít tři děti, pro které máte už od školky vybraná jména.
Hahaha.
I já mezi ně patřila. Ale jak rostu, mám o ideální rodině představy úplně jiné.
If we live in my home town I hope that we take day trips up to Julian in the fall and pick apples and eat pie.: sisters:

Mám čtrnáct ! ♥

8. dubna 2016 v 6:09 | Eli |  about me
A je to tady. Další rok uplynul a já dnes slavím své čtrnácté narozeniny ! Tedy přesněji řečeno, čtrnáct let mi bude přesně v 15:02. V tento čas se před 14 lety narodila malá Eli. :)
Za čtrnáct let jsem toho hodně zažila. Byly tu dobré chvíle, ale taky kupa těch špatných, a já věřím že teď už to budou jen ty dobré ! Lidi, otevírá se mi svět... Jdu mu vstříc ;)
Díky vám všem, co blog čtete a komentujete. Jste mou velkou motivací. Budu se snažit Vám i nadále plnit Vaše očekávání !
And....
Happy birthday to me !
btw. Obrázky nekreslím já, ale je jich na internetu kupa...taky se vám tak hrozně líbí ? Asi jich začnu postovat víc ! :*

Vaše čerstvě čtrnáctiletá Eli
~ Hi people ~

7. dubna 2016 v 20:47 | Eli |  writing
~ Ahoj lidi ~
Za pár dnů to bude tři měsíce, co si píšu blog. Nikdy jsem si nemyslela, že to vydrží takhle dlouho. Fajn, žertuju. Ale nikdy jsem si nemyslela, že dokážu každý den přimět pár lidí k tomu, aby si přečetli nějaký můj článek. A jsem za to ráda, to my věřte.Blog je pro mě čas na odreagování. Miluju ten pocit, když jedu domů a v hlavě mám myšlenku ,,Večer něco napíšu na blog". Miluju shánění námětů na články. Navíc jsem s blogem zjistila, jak moc mě baví fotit. (Samozřejmě Vám momentálně dokumentuji to naše krásné jaro.)
Ikdyž možná někdy mám docela stres všechno stíhat, na blog si čas většinou dokážu najít. Články nejsou nijak vrcholné, ale snažím se dát sem od každého trochu (tipy, fotky, zamylení, úvahy,..).
Mám svůj blog ráda. Představuje můj volný čas, vkládám do něj úsilí. Jako někdo chce, aby byl v nějakém sportu lepší a lepší, já chci být lepší a lepší v blogování.
Svět blogerů lidi ,,zvenku" nechápou. Blogeři jsou naoko posedlí psaním a focením. Není to pravda. My se snažíme dělat svět lepším pro ostatní svými články. Nevyzkoušeli jste to ? Večer si sednout k internetu a jen tak pročítat články jiných ? Udělejte to. Protože se budete cítit odlehčeně od všech svých problémů a starostí !
Nemůžete posuzovat blogera jen tak. Musíte blogování zažít.


Tipy na dárky pro kamarádky ☼

5. dubna 2016 v 20:02 | Eli :) |  interesting
Ahooj !
Tak dneska jsem tu s článkem tipy na dárky ☼
Určitě to znáte, necháváte to na poslední chvíli s tím, že určitě pár dnů před oslavou seženete něco závratného. Pak vám ale nějak schází inspirace... Jsem tady proto, abych vám jí dodala !

My reading plan - April 2016 ♥

1. dubna 2016 v 6:00 | Eli :) |  books
Tak tady máme další Reading plan :) Minule byly knihy pouze dvě, ale mezitím jsem se hrozně zažrala do Knižní výzvy, takže teď je knih o hodně víc ! Budu se hoodně snažit, abych všechny knihy stihla přečíst. (Taky jde ale o to, zda je lidi do té doby vrátí do knihovny ;))
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)