be so happy that when others look at you they become happy too

,,Zkus to znovu"

14. března 2016 v 17:41 | Eli :) |  writing
Témata týdne dávají skvělé náměty na články ;)
Tohle je můj (zatím) jediný článek s možná trochu depresivnějším obsahem. Je to všechno pravdivé. Jen chci upozornit, už jsem z toho všeho venku a nechci se k tomu vracet. :S Článek jsem napsala asi za 5 minut. Možná je to lepší, než kdybych si na tom dala více záležet. Ale takhle mi to šlo z pusy a takhle to má být.

,,Zkus to znovu." Ne, v životě jsem tu větu neslyšela. Jsem přece ,,dokonalá". Výborné výsledky ve škole, na soutěžích na přijímačkách. Jen málokdo ale ví, co se dělo uvnitř mě.
C.Č.

Něco jsem řekla kamarádkám ze základky. Kolik mi bylo ? 8 ? Lituju toho. Můj taťka byl v mých vyprávěních vykreslen jako tyran. Tolik mě to mrzí a ráda bych to vrátila zpátky. Dneska mám na to úplně jiný názor, ale chápejte, byla jsem malé děcko.
Je jednoduché na všechno říct : ,,Rozvádějí se mi rodiče." Je to skvělá výmluva.
Ale moji rodiče se nerozváděli. Nikdy se nevzali, jak se mohli rozvést ?
Jen se pořád rozcházeli a vraceli se k sobě... Nesnášela jsem to. Snila jsem o budoucnosti, o jednom krásném dni, kdy nás taťka opustí a my budeme svobodně žít. Neplašte, nebyla to jen taťkova vina. Ale chápejte, byla jsem malé děcko.
Ačkoliv to tak může znít, taťka nás nebil, v životě na nás nevztáhl ruku, byli jsme jeho zlatíčka.
Ale já byla typickým příkladem dítěte, které do té doby vyrůstalo spokojeně na venkově s babičkou. Nejradši jsem byla v pohodlí domova, s knížkou u hořícího krbu. S ním to nešlo. Nebyl takový typ. Ale chápejte, byla jsem malé děcko.
Jednou jsme se s mamkou přestěhovali. ,,Neboj, nikdy se to nedozví, kde jsme teď," slibovala. Lhala.
Řekla mu to, i když se mi snažila namluvit, že si nás sám našel. A já vždycky za svítání tlumeně vzlykala, když jsem slyšela z druhého pokoje to vrzání. Nesnášela jsem to vrzání. Znamenalo to, že mu zase odpustila. Ale chápejte, byla jsem malé děcko.
Přestěhovali jsme se znova, zase se ,,rozešli". Přišel další pláč, když uprostřed noci malé kamínky dopadaly na naše okna. Nesnášela jsem to. Vrzly dveře a přišlo milionté odpuštění.
Pak přišlo osvobození. Definitivní konec. V nitru duše mi spadlo asi tisíc balvanů ze srdce.
Teď už si nedokážu představit, že bych ještě někdo měla prožít takové dětství. Ukradená nejlepší léta mého života.
Nikdo nevěděl, co jsem DOOPRAVDY prožívala uvnitř. Byla jsem jedničkářka, učitelčin mazánek, všichni mi záviděli, chtěli se mnou kamarádit. Ale chápejte, byla jsem malé děcko. Vyrostla jsem. Žiju s mamkou a jejím přítelem.
S taťkou mám nádherný vztah. Je to ten nejlepší taťka na světě a moc ho miluju. Snažím se zapomenout na to, co bylo. Mám ho ráda. Nejsem malé děcko.
Nikdy jsem nad tím moc neuvažovala. Ale teď... jak si ze srdce přeji, aby přišel někdo a řekl: ,,Zkus to znova." Chci to zkusit znova. Chci si zkusit nový dětství. Vždyť teď ani nevím, co to slovo znamená...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Navštívíš blog ještě jednou ?

Ano :)
Ne :(

Komentáře

1 Gauri Gauri | E-mail | Web | 14. března 2016 v 18:19 | Reagovat

Mrzí mě, že občas dospělí lidé, navíc rodiče, kteří by měli mít zodpovědnost, si neuvědomují, jak moc ubližují dětem tím, že si neumí vyřešit svoje problémy. Tohle totiž není o tom, když jsme sami, mladí a neumíme něco nechat jít... není to stejné jako, když člověk tím, co dělá ubližuje jenom sám sobě...
Mrzí mě, že sis tím musela projít, ale hlavně, že už je Ti teď dobře. Zkus se od té minulosti trochu odpoutat. Je Ti třináct. To je krásný věk. Užij si to, co máš před sebou a věř mi... ani se nenaděješ a budeš dospělá. A vrátit se už nelze...
Držím palce! :-)

2 Eli :) Eli :) | Web | 14. března 2016 v 18:34 | Reagovat

[1]: Díky moc za podporující slova :-) Minulost už je za mnou. Mám se svými rodiči skvělý vztah a dá se říct, že jsem jim odpustila :-) Jednu výhodu to má - dají se o tom psát skvělé články..

3 Emi Emi | Web | 14. března 2016 v 19:46 | Reagovat

na zamyslenie. donútilo ma to na chvíľu sa pozastaviť a rozmýšľať nad tým.
určite si si toho v minulosti veľa musela prežiť a dúfam, že sa ti bude už len dariť. :-)

4 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 14. března 2016 v 20:55 | Reagovat

Naši neměli zrovna perfektní vztah... Vypadalo to párkrát na rozvod, ale opět znovu je spojil můj malý brácha.... :)

[2]: a taky se z toho i člověk naučí něco o životě... :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)