be so happy that when others look at you they become happy too

Zase kecám o životě ?!

17. března 2016 v 17:08 | Eli :) |  writing
Je čtvrtek... už klasicky den, kdy se nemusím nic moc učit.
Když jsem šla domů, přemýšlejíc, o čem dnes napíšu článek, prošla jsem okolo pána, který si zrovna na svém pozemku štípal dříví. Tak to tam vonělo ! Jako doma...
A pak mi to došlo. Dřevo - domov. Celý můj život je o dřevě, o jeho vůni.
No neznamená to, že jsem dřevo ? :D
C.Č.
:

Od svého raného dětství, tak od dvou tří let, jsme bydleli v rodinném domku v jedné menší vesnici. Domeček to byl krásný, s bratrem jsme v něm měli krásný, prosvětlený pokoj. Dům ještě obsahoval obrovský obývací pokoj, útulnou kuchyni, kde jsem prožívala jedny ze svých prvních štědrovečeních večeří, ložnici rodičů, která byla laděna do mé (v té době možná ještě ne) oblíbené barvy - fialové, úžasná koupelna, ve které byla jak sprcha, tak i vana, což jsme nikdy jindy pohromadě neměli :D, no a v neposlední řadě kotelnu, kde vždycky pobývala po porodu štěňátek naše milovaná jezevčice Kikinka. Ikdyž, proč vám to tady vyprávím ? To není vůbec důležité.
Chtěla jsem mluvit o tom, že asi 100 metrů od našeho baráčku chodila moje maminka do zaměstnání. Byla to krásná, prostorná a hlavně voňavá truhlárna. Trávili jsme tam s bráškou tolik času ! S mamčinými kolegy jsme si tykali, s dětmi jejího šéfa jsme byli nejlepší kamarádi. Život tam byl úžasný. Za rohem hřiště, mamky práce, spousta dětských kamarádů...
A pak jsme se přestěhovali.
Dlouhou dobu jsme bydleli u prarodičů nebo v podnájmech, prožili jsme si své. (viz Zkus to znovu)
A pak mamka koupila docela levně parcelu ve vesnici, kde bydleli prarodiče. Opravdu obrovskou parcelu ! Věděla, že bude chtít stavět dům. Léta v truhlárně si vybrala své. Mamka chtěla dřevostavbu.
Tím začal ten dobroružný maraton, na jehož koni stál náš malý dřevěný domeček s obrovskou zahradou.
Kdokoliv přijde k nám domů, okamžitě povídá : ,,Jé, tady to ale voní dřevem." Je pravda, že my tu vůni nevnímáme. Proto mě dnes hodně překvapilo, jakto, že jsem hned poznala vůni domova, z ,,pouhého" dřeva.
Tahle vůně symbolizuje moje nejbližší, domov, rodinný krb, moje dětství, přátele,.. Miluju tu vůni. Miluju dřevo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)