be so happy that when others look at you they become happy too

Březen 2016

Blogeři & Slepota

30. března 2016 v 20:37 | Eli :) |  writing
Jsem myslím proslulá tím, že si témátko vždycky trošku překroutím. Dneska tedy budu psát o ,,divných" věcech na blogerech/ blogerkách a jejich občasné ,,slepotě" vůči okolí.

Cítím jaro ♥

28. března 2016 v 20:03 | Eli :) |  my favourites ♡
Dneska jsem jela na kole. A najednou jsem prostě CÍTILA jaro.
Ono to nejde moc dobře popsat :D Ale v tu chvílí jsem to prostě... věděla, cítila, žila !
Miluju tohle roční období. Konečně zase důvod k radosti. Absolutně hrozně moc patřím k lidem, které mají lepší náladu, když svítí slunce, a taky se jim více daří !
No a další skvělá věc je, že už jen tři měsíce a pár dní přežijeme ve škole a máme tu letní prázdniny ! No není to skvělá zpráva ?
Takže v těhle dnech... mám skvělou sluníčkovou náladu. ☼ Doufám, že mi zůstane alespoň do začátku léta, kdy přijde tropická nálada :D
No a aby toho nebylo málo, přidávám pár momentálních přírodních indícií jara. Vlastnoručně vyfocených ;)
Více fotek v celém článku ;)

Velká jarní to do challenge #2 - Navštivte zoo

26. března 2016 v 11:05 | Eli :)
Další úkol z jarní challenge je tady. Tentokrát Navštivte zoo.
Naše rodina patří k těm ,,typicky letním". Na všechny výlety jezdíme v létě. Ale když Eli vyhrála lístky do Zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou, které měly platnost pouze do konce března, vydali jsme se na brzký jarní výlet.
Do zoo jezdíme jednou, maximálně dvakrát za rok. Minulý rok v srpnu měla premiéru i moje v tu dobu roční sestřička. Nyní tam jela už jako ostřílený profík.
V zoo se mi moc líbilo, poprvé jsem viděla zvířátka v jinou roční dobu než v létě. Některá byla sice ještě ,,zazimovaná", ale to vůbec nevadí.
Zatím ještě nemám odvahu zveřejnit obrázek sebe (omlouvám se, ale zatím nikdo z mého okolí o blogu netuší :D), takže v hlavní roli dneska zvířátka ;)
Eli

Velká jarní to do challenge #1 - Jděte řehtat

26. března 2016 v 10:18 | Eli :)
Tak tu mám konečně první obrázky do jarní challenge :) Pokud se chcete této soutěže také zúčastnit, můžete napsat komentář k tomuto článku.
Připomínám, že soutěže se neúčastním, jen také přidávám obrázky, když už jsem to vymyslela. Jelikož nesoutěžím, tak jsem si pro sebe trošku změnila pravidla. Trvalo by mi hrozně dlouho, než bych zvolila tu jednu ,,pravou" fotku, a proto jich nespíš bude vždycky víc :D

A teď už k tomu, který úkol jsem zvolila. Je to Jděte řehtat.
U nás na vesnici a asi ve všech ostatních, se chodí řehtat o Velikonocích, o Zeleném čtvrtku, Velkém pátku a Bílé sobotě.
My řehtáme ve čtvrtek odpoledne, v pátek třikrát denně, z toho potřetí vybíráme po domech sladkosti a peníze, a v sobotu ráno. V každé vesnici je to jinak, ale dny jsou stejné.
Pro mě bylo letos řehtání hlavně ve znamení menšího chaosu, jelikož poprvé šla (no spíš jela) řehtat moje 20ti měsíční sestřička (12ti letý bratr naopak ne). Já jsem tedy jednou rukou tlačila kočárek, druhou řehtala, malá řehtačku spíš jen tak ,,symbolicky" držela v ruce. Když se jí naopak už sedět nechtělo, běhala mezi dětmi, mluvila s nimi, našla si nového kamaráda a kočárek nám vozily děti :D Ale zvládly jsme to, malá byla většinou hodná a dostala pochvalu, jak se v roce a třičtvrtě snažila krásně řehtat.
Omluvte prosím kvalitu obrázků. Je to focené na můj veelice nekvalitní mobil, ale dobrá zpráva je, že u sebe za chvilku budu mít foťák. ;)
Eli

Miluju motta ! ♥

24. března 2016 v 14:14 | Eli :) |  my favourites ♡
To jsem vám ještě neřekla ???
Absolutně miluju motta ! Co pro mě znamenají a jaká jsou moje nejoblíbenější ? Dočteš se v celém článku !

Bude mi 14. Nemám Facebook.

23. března 2016 v 17:31 | Eli :) |  writing
Tohle téma bych ráda zařadila k tématu týdne ,,Temnota ve světle." Možná to tak nevypadá, ale opravdu to s tím souvisí...

Za pár týdnů oslavím své 14. narozeniny. Lidé okolo mě se diví. ,,Ona nemá FB ? Ta je divná."
Když nemáte FB, jste buď šprt nebo někdo, koho rodiče přehnaně hlídají.
Kdybych si musela vybrat, spíš bych byla blíž tomu druhému. Mamka mě sice nehlídá, ale kdybych se rozhodla si FB založit, netvářila by se příliš nadšeně. Ale byla by schopna to akceptovat.
Můj hlavní důvod ale je, že nechci. K čemu sakra FB potřebuju ? S kamarádky si píšu jinak, tak co ? K čemu dalšímu FB je ?
C.Č.

Jaro ♥ & Nový design !

23. března 2016 v 16:50 | Eli :)
Ahooj !
Je to už nějaký ten den co začalo jaro, momentálně ještě nějaké ,,typicky" jarní počasí nepanuje, ale to vůbec nevadí ! Jak by řekla Bailey ze Sky is everywhere, cítím to v koleni, že brzy bude !
No a jelikož blog už bude mít za chvilku tři měsíce, chtělo to změnu designu ! Není to sice velká změna, nejsem vůbec nějaký grafik nebo něco takového xD Ale myslím, že na nějakou přechodnou dobu to vydrží. Navíc se mi to docela líbí, ale není to ještě vrchol, nějaký nádherný jarní design bych si ráda od někoho objednala, aby to mělo trochu úroveň :)
Byla bych moc ráda, kdybyste mi napsali do komentářů váš názor na tento design, popřípadě odkaz na nějakého dobrého grafika ;)
Díky moc.
Eli

Velká jarní TO DO CHALLENGE !

20. března 2016 v 6:00 | Eli :)
Dnes v 05:30 začalo jaro ! Můžu proto vypustit do světa projekt, na kterém už nějaký čas dělám ... Je to velká jarní TO DO CHALLENGE !
Více v celém článku :*

Zase kecám o životě ?!

17. března 2016 v 17:08 | Eli :) |  writing
Je čtvrtek... už klasicky den, kdy se nemusím nic moc učit.
Když jsem šla domů, přemýšlejíc, o čem dnes napíšu článek, prošla jsem okolo pána, který si zrovna na svém pozemku štípal dříví. Tak to tam vonělo ! Jako doma...
A pak mi to došlo. Dřevo - domov. Celý můj život je o dřevě, o jeho vůni.
No neznamená to, že jsem dřevo ? :D
C.Č.
:

,,Zkus to znovu"

14. března 2016 v 17:41 | Eli :) |  writing
Témata týdne dávají skvělé náměty na články ;)
Tohle je můj (zatím) jediný článek s možná trochu depresivnějším obsahem. Je to všechno pravdivé. Jen chci upozornit, už jsem z toho všeho venku a nechci se k tomu vracet. :S Článek jsem napsala asi za 5 minut. Možná je to lepší, než kdybych si na tom dala více záležet. Ale takhle mi to šlo z pusy a takhle to má být.

,,Zkus to znovu." Ne, v životě jsem tu větu neslyšela. Jsem přece ,,dokonalá". Výborné výsledky ve škole, na soutěžích na přijímačkách. Jen málokdo ale ví, co se dělo uvnitř mě.
C.Č.
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)