be so happy that when others look at you they become happy too

Nej knížky 2015 ♥♥♥

19. ledna 2016 v 10:59 | Eli :) |  my favourites ♡
Jsem velký čtenář a tak jsem se rozhodla napsat o tom, které knihy mě v uplynulém roce asi nejvíce oslovily.


Na začátku roku mě absolutně uchvátila série Jeho temné esence.
V TV jsem už asi jako devítiletá viděla Zlatý kompas, což byl dlouhou dobu můj úplně nejoblíbenější film. A na začátku letošního roku jsem se rozhodla půjčit si ji v knižní verzi. Následoval samozřejmě Jedinečný nůž a následně Jantarové kukátko. Nejsem typ člověka, který by četl sci-fi, ale tohle bylo opravdu bezva. Hrozně mě uchvátily různé světy, jak je všechno stejné a zároveň jiné.
Nejvíce se mi líbila asi první kniha, ale to asi proto že jsem viděla film, ale kdyby film nebyl, rozhodně je to kniha poslední, tedy Jantarové kukátko, protože byla nejdelší a tudíž tam bylo nejvíce zvratů a příběh se odehrával mezi nejvíce světy, příběhy se tam všemožně křížily,...
Knížky můžu na 100 % doporučit ! Ale připravte se na to, že se od knížek nebudete moci odtrhnout ! A že když přečtete první díl, už to budete muset přečíst do konce, jelikož to v prvních dvou dílech zůstává načaté;)
Něco žánrem podobného je i Inkoustové srdce, které jsem také hltala. Podobně jako Zlatý kompas, také jsem viděla film dříve, ale byla jsem malá a netušila jsem, že kniha vůbec existuje, takže jsem ji přečetla až nyní. Krásně se mi všechno oživilo, nemůžu říct že by to byla úplně "bomba", ale super kniha na deštivé odpoledne je to určitě !
Obálka
Její knížky jsem měla přečtené už dříve, ale nemůžu nezmínit skvělou autorku Jacqueline Wilson, která je absolutně úžasná ! Mám přečtené všechny její knížky, které vyšly česky a jsou prostě úžasné ! Jen tak namátkou, Nejdelší velrybí píseň, Projekt Lotty, Konec snění, Lízinka, Hvězdička, To nejhorší na mé sestře, Moje sestra Jodie, Tajemství, Nejlepší kamarádky, Diamantové holky, Půlnoc, Anděl Vicky... Má spoustu knih, které stojí za to !
Asi v polovině minulého roku jsem objevila autorku Cathy Cassidy. Přečetla jsem od ni všechny knížky co máme v knihovně, tzn. Vzkaz v láhvi, Scarlett, Hledá se Dizzy, Modrá jako Indigo, Lásky jedné rusovlásky a Srdce ze zmrzliny.
Její knížky jsou klasické romány pro dívky (ne úplně holčičí kecy, ale spíše klasické čtení pro holky). Knížky se mi líbily, klidně bych je přečetla znovu.
Kniha 100 přání mi byla doporučena kamarádkou. Nezklamala, nic podobného jsem nečetla (teda o čarodějnicích a kouzlech spousty věcí, ale tohle je originální), knížku můžu doporučit, je to skvělé čtení pro dívky :)
Úplně nej nej knížky, které jsem přečetla, jsem si schovala sem (asi) doprostřed. Jsou to knihy Bez naděje a Ztracená naděje, v jádru dvě stejné knihy, každá je ale z pohledu jiného člověka a odtajňuje nové skutečnosti, takže když si přečtete obě, dokonale všechno do sebe zapadá. Nikdy jsem nic lepšího nečetla, uchvátil mě styl, jakým autorka psala (děj se odehrával např. ve vzpomínkách nebo dopisech) a příběh, který byl originální, svůj, prostě boží. Nedám na tyhle dvě knihy dopustit, jsou skvělé. Momentálně se snažím nějak dostat k dalším knihám od Coleen Hooverové, protože ta žena musí být geniální ;)
Kniha Ta holka mi přišla něco podobného jako Glee (četla jsem všechny tři díly, ale seriál jsem neviděla nikdy, věřte mi, je to něco úplně jiného). Je to prostě příběh holky, která se snaží zapadnout. Jako Glee mi to připadá kvůli častým scénám ze školy apod. Knížku bych asi znovu nečetla, ale jsem s ní spokojená.
Knížka Tereza byla takové oddychové čtení, byl to příběh o tom, jak se dívka seznámí s chlapcem, zamilují se do sebe a on ji v průběhu poznávání se učí správným zásadám etikety. Ty zásady byly na konci každé kapitoly sepsané, dá se říct že je to taková naučná kniha :D
Knížka Ve tvém pokoji mě zaujala obalem, tak jsem si ji vypůjčila a přečetla. Zase to nebyla úplně "bomba", ale originální námět, a to se cení !
Obálka
A jako poslední bych uvedla knihu Proměna. Opět mě zaujal obal, ale když jsem doma začala číst, řekla jsem si : ,,Proboha, co je to za kravinu ?" knihu jsem zavřela a nechtěla pokračovat. Nuda mě ale donutila se k ní vrátit a nakonec jsem ji přečetla až do konce a docela se mi to líbilo. Znova bych ji už nečetla, občas jsem z ní měla dokonce strach :D Ale je to asi tím, že je to trochu něco jiného než normálně čtu. Ale určitě si ji můžete přečíst !
Obálka
Toto je opravdu jen zlomek z toho, co jsem přečetla. Vždyť jen z výpisu z knihovny mám za poslední rok půjčeno 250 knih :D
Ale tohle jsou knihy, na které jsem si vzpomněla a zaujaly mě. :)
Určitě mi do komentářů napište, jaké byly vaše oblíbené knihy v roce 2015 !

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Navštívíš blog ještě jednou ?

Ano :)
Ne :(

Komentáře

1 Bethany Bethany | Web | 18. srpna 2016 v 10:41 | Reagovat

Proměnu jsem kdysi četla a měla jsem z toho stejné pocity jako ty. :D Začátek knihy mě bavil, ale pak to bylo hrozné a dočíst mi ji dalo hodně práce.

Jinak tyhle knížky, třeba od Cathy Cassidy nebo Ve tvém pokoji, jsem četla na základce a moc se mi líbily. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
pictures usually from tumblr & pinterest
closed section about my condition here (continues here)